Cuma , 15 Aralık 2017
Son Dakika

01. Adana

Adana

Devlet Bahçeli Köprüsü’nün Çelik Kirişleri de Hazır

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün mega projesi Adana’nın itibar abidesi olarak yükseliyor. Adana’nın geleceğine yön veren hizmetlere imza atan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün mega projesi Devlet Bahçeli Köprüsü’nde inşaatın yüzde 35’lik bölümü tamamlanırken, Osmaniye ve Antalya’da imalatı yapılan ana taşıyıcı çelik kirişlerin şantiye sahasına nakliyesine başlandı. Her biri 13 metre uzunluğunda, 60 ton ağırlığında olan ana taşıyıcı ... Devamını Oku »

Kıyıboyu Caddesi’nde sıra asfalta geldi

Adana Büyükşehir Belediyesi, 2 metre çapında beton borular döşeyip, 11 mahallenin daha kanalizasyon sorununa kalıcı çözüm sağladı. Adana’nın merkez Seyhan İlçesi’nde doğu-batı aksında önemli güzergahlardan Kıyıboyu Caddesi’nde 2 bin 700 metre boyunca dev beton borular döşeyerek 11 mahallenin kanalizasyon ve yağmur suyu sorununa köklü çözüm sağlayan Adana Büyükşehir Belediyesi, bu arterin asfaltlama çalışmalarına da başladı. 2 METRE ÇAPINDA BETON BORULAR ... Devamını Oku »

Sözlü’den ulaşımı rahatlatacak yeni bulvar

Adana Büyükşehir Belediyesi, 700 metrelik sokağı 6 şeritli bulvara dönüştürüp, Abidin Dino Bulvarı’nın uzunluğunu 2 kilometreye çıkardı, kuzey-güney aksında yeni bir ana arter kazandırdı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, kent içi trafik akışını rahatlatan projeler zincirine yeni bir halka daha ekledi. Başkan Hüseyin Sözlü’nün talimatlarıyla çalışma yürüten Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, merkez Seyhan İlçesi Gürselpaşa Mahallesi’nde 700 metre ... Devamını Oku »

Trafik Düğümüne Çözüm İçin Sözlü’den Yeni Boyut

Adana Büyükşehir Belediyesi, trafik akışını hızlandırmak amacıyla çarşı merkezindeki caddelerin ve baraj seddesi yolunun tek yön yapılmasını, ana arterlerdeki kavşakların sayısının azaltılmasını tartışmaya açtı. Kent içi trafiğe tek yön formülü Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, kent içi trafik akışını rahatlatan hamlelerine yeni bir boyut getirdi. Trafik sıkışıklığıyla ilgili kent halkının memnun kalacağı çareler üretmeyi amaçlayan Başkan Sözlü, çarşı merkezindeki ... Devamını Oku »

2018 yılı içerisinde Adana’da asfaltlanmamış yol kalmayacak

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü sosyal medya hesabı üzerinden Adanalı hemşerilerine büyük bir müjde verdi ve “2018 yılı içerisinde Adana’da asfaltlanmamış yol kalmayacak” dedi ADANA SOKAKLARI OTOYOL STANDARTLARINDA Adana’da uygulamaya koyduğu projelerle kent içi trafik sorununu büyük ölçüde rahatlatan hamleler yapan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, merkez ilçelerde ana cadde ve bulvarları otoyol standartlarına kavuştururken, kırsal ilçelerde de ... Devamını Oku »

Adana Büyükşehir Belediyesi Yol Şube Ekipleri 17 Farklı Noktada Çalışıyor

Adana Büyükşehir Belediyesi, asfalt ve yol hizmetlerinde bugün kentin 17 farklı noktasında çalışmaya devam ederken, ana cadde ve bulvarlarda ulaşım konforu artıyor. ARALIKSIZ ÇALIŞIYORLAR Adana Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı yol şube müdürlüğü ekipleri kent insanının konforlu ulaşımı için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kent içi trafik sorununu büyük ölçüde rahatlatacak hamleler yapan Adana Büyükşehir Belediyesi, ana cadde ve bulvarları ... Devamını Oku »