Perşembe , 27 Nisan 2017
Son Dakika

01. Adana

Adana

Lider Toplu Taşıma Uygulaması Moovit Şimdi Adana’da

Lider Toplu Taşıma Uygulaması Moovit Şimdi Adana’da :Dünyanın #1 toplu taşıma uygulaması Moovit Adana lansmanını gerçekleştirdi. Artık Adana’da toplu ulaşımı tercih edenler, ücretsiz Moovit uygulamasını kullanarak şehirlerinde sorunsuz bir şekilde seyahat edebilir, duraklardaki bekleme sürelerini azaltabilirler. Türkiye’den 14. şehir olarak Adana’nın eklenmesi ile birlikte, şehir sakinleri, turistler (uygulama 43 dilde kullanılabiliyor) ve ziyaretçiler gönül rahatlığıyla toplu taşıma kullanmak için Adana’da ... Devamını Oku »

Sözlü’den Adana sanayisine büyük destek

Sözlü’den Adana sanayisine büyük destek : Adana Büyükşehir Belediyesi, yol ve altyapı sorunlarıyla boğuşan binlerce KOBİ’nin bulunduğu Mobilyacılar Sitesi, Metal Sanayi Sitesi ve Nakliyeciler Sitesi ile halk komplekslerine 3 yılllık süreçte 83 bin ton asfalt kullanarak, 274 bin metrekare yol kazandırdı. Adana Büyükşehir Belediyesi, küçük ve orta ölçekli binlerce işletmenin faaliyet yürüttüğü sanayi sitelerinde asfalttan yeni yol açmaya, kaldırımdan bordüre, ... Devamını Oku »

Ali Münif Yeğenağa Caddesi Hafif Taşıt Trafiğine Açıldı

Ali Münif Yeğenağa Caddesi Hafif Taşıt Trafiğine Açıldı : Adana Büyükşehir Belediyesi’nin kültürel miras olan yapıların restorasyonunu gerçekleştirdiği Büyüksaat Kulesi çevresindeki esnafın talepleri olumlu değerlendirildi. Adana Büyükşehir Belediyesi’nce kentin tarihi kimliğini öne çıkarmak amacıyla başlattığı Büyüksaat Kulesi çevresindeki restorasyon çalışmaları nedeniyle taşıt trafiğine kapatılan Ali Münif Yeğenağa Caddesi, hafif taşıt trafiğine yeniden açıldı. Yağ Camii ile Seyhan Kaymakamlığı arasındaki güzergahta ... Devamını Oku »

TEMSA’dan Fransa’ya 22 adet otobüs teslimatı

TEMSA’dan Fransa’ya 22 adet otobüs teslimatı :TEMSA otobüsler, Fransız taşımacıların gözdesi olmaya devam ediyor Türkiye otobüs pazarının lider markası TEMSA, ihracat pazarlarında da başarıdan başarıya koşuyor. 66 ülkeye ihracat gerçekleştiren TEMSA, en güçlü pazarları arasında yer alan Fransa’da otobüs sayısı artmaya devam ediyor. 2016 yılında Fransa’ya 179 adetlik otobüs teslimatı gerçekleştiren TEMSA, 2017 yılına da hızlı başladı ve Ocak ayında ... Devamını Oku »

Kış Ortasında Sıcak Asfalt

Kış Ortasında Sıcak Asfalt : Adana Büyükşehir Belediyesi, Seyhan ve Yüreğir ilçelerindeki caddeleri, otoyol standartlarına kavuşturuyor. Hizmet maratonunu hem kırsalda hem de kent merkezinde sürdüren Adana Büyükşehir Belediyesi, yol yapımı, asfaltlama, büyük onarım ve küçük onarım çalışmalarını kışın güneşli günlerinde yoğunlaştırdı. Geçen yıl 7 milyon 500 bin metrekare asfalt yol yaparak, kentin dört bir yanında ulaşım hizmetlerini iyileştiren Adana Büyükşehir ... Devamını Oku »

Fırtınada Hasar Gören Sinanpaşa Asma Köprüsü Onarıldı

Fırtınada Hasar Gören Sinanpaşa Asma Köprüsü Onarıldı :Adana Büyükşehir Belediyesi, yaşanan şiddetli fırtınada taşıyıcı halatlardan birinin hasar görmesi nedeniyle ulaşıma kapatılan Seyhan Nehri üzerindeki Sinanpaşa Asma Köprüsü’nde gereken onarımı gerçekleştirdi. Yaklaşık 19 yıldır Seyhan ve Yüreğir ilçeleri arasında yayaların, motosiklet ve bisiklet sürücülerinin geçişini sağlayan Sinanpaşa Asma Köprüsü, güvenli hale getirilmesinin ardından yeniden ulaşıma açıldı. Adana’ya hem görsel güzellik katan, ... Devamını Oku »