Çarşamba , 18 Ekim 2017
Son Dakika

01. Adana

Adana

Başkan Sözlü, Devlet Bahçeli Köprüsü İçin İçişleri Bakanlığı’na seslendi!

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Devlet Bahçeli Köprüsü için İç İşleri Bakanlığı’na seslenerek “Devlet Bahçeli Köprüsü, hükümetin Adana’da şehir plancılığına aykırı olarak yaptığı yatırımların trafik yükünü omuzlamak için yapılıyor. Köprü kredisinin geciktirilmesi Adana halkına eziyet, milli ekonomiye zarardır” dedi “DEVLET BAHÇELİ KÖPRÜSÜ HÜKÜMET YATIRIMLARININ TRAFİK YÜKÜNÜ OMUZLAYACAK” Adana’nın gerdanlığı olarak nitelendirilen ve Başkan Hüseyin Sözlü’nün ‘Liderin adını şeref madalyası ... Devamını Oku »

Adana’da Asfalt Seferberliği Tam Gaz

2017’nin ilk 9 ayında merkez ilçelerdeki 46 bulvarı yenileyen, 340 kilometrelik 77 köy-yayla yolunu iyileştiren Adana Büyükşehir Belediyesi, son olarak sebze hali ve hastaneler bölgesinde ulaşım hamlesini sürdürüyor. Adana’da 2017 yılının ilk 9 ayında 46 ana cadde ve bulvarı 51 bin ton sıcak karışım bitümlü asfaltla yenileyen Adana Büyükşehir Belediyesi, son olarak Vedat Dalokay Halk Kompleksi ile Hacı Ömer Sabancı ... Devamını Oku »

Devlet Bahçeli Köprüsü Adana’nın trafik yükünü omuzlayacak

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana’nın itibar projesi olan Devlet Bahçeli Köprüsü şantiye alanında gazeteciler ve meclis üyeleri ile bir araya geldi. Devlet Bahçeli Köprüsü Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı’nda konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “Yapımı tamamlandığında Türkiye’nin yükünü omuzlayan Liderimiz Devlet Bahçeli, Adana’nın trafik yükünü de omuzlayacak” dedi 24 AYAK ÜZERİNE 1625 METRE UZUNLUĞUNDA 40 METRE GENİŞLİĞİNDE ... Devamını Oku »

Adana Büyükşehir Ulaşımın Lokomotifi

Bin 550 yataklı Adana Şehir Hastanesi’nin girişine dönel kavşak yapımını hızlandıran Adana Büyükşehir Belediyesi, otoyolu Mithat Özsan Bulvarı’na bağlayacak yonca kavşak için de tam uyumlu çalışma yürütüyor. Adana Büyükşehir Belediyesi, 15 Eylül’de hastane kabulüne başlayacak bin 550 yataklı Adana Şehir Hastanesi’ne ulaşım sağlayan Mithat Özsan Bulvarı’nda rehabilitasyon ve yeni dönel kavşak yapımını üstelenirken, bu güzergahı otoyola bağlayacak yonca kavşak projesinin ... Devamını Oku »

Kozan’a 8 Kollu Akıllı Kavşak

Adana Büyükşehir Belediyesi, 8 caddeyi birbirine bağlayacak, 78 metre çapındaki Kozan Kavşağı Projesi’ne start verdi. Adana Büyükşehir Belediyesi, Kozan ilçe merkezinde taşıt ve yaya trafiğini rahatlatmak amacıyla planlanan Kozan Kavşağı Projesi’nin uygulamaya koydu. Tufan Paşa, Karacaoğlan ve Türkeli mahallelerinin yer aldığı, yeni Kozan Devlet Hastanesi önündeki 4 bin metrekare alanda, 78 metre çapında yapılacak 8 kollu akıllı kavşak, 4 şeritli ... Devamını Oku »

Başkan Sözlü’den Kızıldağ-Pozantı Yolu Müjdesi

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, ev sahibi olarak katıldığı Kızıldağ Karakucak Güreşleri’nde yaptığı konuşmasında Kızıldağ’dan Pozantı’ya ulaşan yolun bu yıl biteceğinin müjdesini verdi ECDAD YAYLASINA HİZMET Kızıldağ Karakucak Güreşleri’nin köklü bir kültür mirası olduğunu, Amerikanın keşfinden daha önemli bir geçmişe sahip olduğunu aktaran Başkan Sözlü, 532’ncisi düzenlenen Kızıldağ Karakucak Güreşleri’nin daha geniş kitlelere yayılması, bölgeye ulaşımın kolaylaşması için göreve ... Devamını Oku »