Cumartesi , 29 Nisan 2017
Son Dakika

02. Adıyaman

02. Adıyaman

Nissibiye duble yol

Nissibiye duble yol :Adıyaman’ın Kahta İlçesi ile Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’ni birbirine bağlayan Atatürk Barajı üzerinde yapılan Nissibi Köprüsü arasındaki 40 kilometrelik duble yolunun yapımı 14 ay sonra bitecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İller Bankası Anonim Şirketi Yatırım Koordinasyon Dairesi Başkanlığı Gaziantep Bölge Müdürlüğü’nden verilen bilgilere göre 20 Nisan 2016 tarihinde ihalesi yapılan yol ile Adıyaman, Kahta, Siverek, Diyarbakır güzergahından doğu ... Devamını Oku »

Başkan Öztürk, asfalt çalışmalarını inceledi

Başkan Öztürk, asfalt çalışmalarını inceledi :Adıyaman’ın Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, ilçede süren asfalt çalışmalarını denetledi. Başkan Öztürk, ilçenin çeşitli bölgelerinde devam eden asfalt çalışmalarını yerinde gezerek inceledi. Ekiplerden bilgi alan Başkan Öztürk, vatandaşlarla da sohbet edip taleplerini dinledi. Öztürk, daha yaşanabilir bir Besni için çalışmaların aralıksız sürdüğünü kaydederek, “Besni’mizin daha yaşanabilir bir ilçe olması için asfaltlama ve betonlama çalışmalarımız ... Devamını Oku »

Gölbaşı İlçesinde Yol ve Kaldırım Çalışmaları Devam Ediyor

Gölbaşı İlçesinde Yol ve Kaldırım Çalışmaları Devam Ediyor :Adıyaman’ın Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Asfalt Mahallesinde yol ve kaldırımların bozulmalardan dolayı yenilendiğini söyledi. Belediye Başkanı Özdemir, konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada, “Belediye olarak üst ve alt yapı çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Eskimiş veya bozulmuş yol ve kaldırımların da yenilenmesini yapıyoruz. Asfalt Mahallesi Kutlar Caddesinde devam eden kaldırım çalışmasının bitmesinden ... Devamını Oku »

Egzoz gazı yol denetimi gerçekleştirildi

Egzoz gazı yol denetimi gerçekleştirildi :Adıyaman Çevre ve Şehircilik Müdürlüğüne bağlı ekipler araçlarda egzoz gazı pulu ve emisyonu denetimi gerçekleştirdi. Adıyaman Çevre ve Şehircilik Müdürlüğüne bağlı Çevre Yönetim ve Denetim Şube Müdürlüğü personelleri Adıyaman-Şanlıurfa Karayolu Bölge Trafik Müdürlüğü önünde egzoz gazı pulu ve emisyonu denetimi gerçekleştirildi. Motorlu araçlardan kaynaklanan hava kirliliği ile mücadele kapsamında ekiplerin egzoz gazı pulu ve emisyon ... Devamını Oku »

Gölbaşında asfalt çalışmaları

Gölbaşında asfalt çalışmaları :Adıyaman’ın Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Mimar Sinan Mahallesi’nde asfalt çalışması yapıldığını söyledi. Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, ilçenin birçok mahallesinde olduğu gibi Mimar Sinan Mahallesi’nde de müteahhitler tarafından yeni ev ve apartmanlar yapıldığını ve buradan geçen ağır tonajlı araçların yollara zarar verdiğini belirterek şöyle dedi: “Asfalt çalışmaları kapsamında Mimar Sinan Mahallesine girdik. Daha önce Çağdaş Kent yolunu ... Devamını Oku »

Çelikhanda köy yolları yamalanıyor

Çelikhanda köy yolları yamalanıyor :Adıyaman’ın Çelikhan ilçesinde asfaltlı köy yollarına yama yapılmaya başlandı. Çelikhan’da Kurban Bayramı öncesinde başlayan yama çalışmaları kurban bayramı tatilinin ardından yeniden başlayarak asfalt olan köy grup yollarında yama çalışmaları yapılmaya başlandı. Çelikhan Kaymakamı Adem Kaya, İl Özel İdaresi ekiplerinin köy grup yollarında yama çalışması yapmaya başladığını ve bozulan yolların onarıldığını kaydetti. Sıcak asfaltın yollara serildiğini kaydeden ... Devamını Oku »