Cuma , 15 Aralık 2017
Son Dakika

04. Ağrı

04. Ağrı

Çaldıran-Doğubayazıt Karayolu Ulaşıma Açıldı

Çaldıran-Doğubayazıt Karayolu Ulaşıma Açıldı :Doğubayazıt-Çaldıran karayolu, 5 ay aradan sonra yeniden trafiğe açıldı. Temmuz ayında Ağrı’nın Tendürek Dağı’nda devam eden operasyonlar nedeniyle Doğubayazıt-Çaldıran karayolu Tendürek Geçidi trafiğe kapatılmıştı. 5 ay boyunca havadan ve karadan yürütülen operasyonların ardından Doğubayazıt-Çaldıran karayolu yeniden trafiğe açıldı. Kapalı olan yol nedeniyle Doğubayazıt’tan Van’a gitmek için önceleri Ağrı-Patnos yolunu kullanmak zorunda kaldıklarını belirten sürücülerden Ahmet Doğan, ... Devamını Oku »

Ağrı-İran karayolunda kar yağışı etkili oluyor

Ağrı-İran karayolunda kar yağışı etkili oluyor :Ağrı-İran karayolunda etkili olan kar yağışı, ulaşımda aksamalara yol açıyor Ağrı-İran karayolunda etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanıyor. Kentte gece saatlerinden itibaren etkisini artıran kar yağışı yüzünden Ağrı-İran Karayolu’nun, Taşlıçay ilçesinin Murat rampası mevkisi ve Doğubayazıt ile Diyadin ilçeleri arasındaki karayolunda yer alan İpek Geçidi de karla kaplandı. Ulaşımın kontrollü sağlandığı ve ... Devamını Oku »

Ağrı-Iğdır karayolu ulaşıma açıldı

Ağrı-Iğdır karayolu ulaşıma açıldı :Iğdır’da etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan Ağrı-Iğdır karayolu yeniden ulaşıma açıldı. Kentte dün etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapanan Ağrı-Iğdır karayolunun Ağrı Dağı ile Pamuk Dağı geçidi mevkilerinde kar kalınlığı yarım metreye ulaştı. Kar yağışı ve buzlanma sebebiyle kayganlaşan yolda birçok araç savrularak, yoldan çıktı. Yoğun kar yağışı, çok sayıda aracın ... Devamını Oku »

Ağrı Doğubayazıt Karayolunda ulaşım güçlükle sağlanıyor

Ağrı Doğubayazıt Karayolunda ulaşım güçlükle sağlanıyor : Ağrı-İran karayolunda etkili olan Kar yağışı nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanıyor. Kentte gece saatlerinden itibaren etkisini artıran kar yağışı yüzünden Ağrı-İran Karayolu’nun, Taşlıçay ilçesinin Murat rampası mevkisi ve Doğubayazıt ile Diyadin ilçeleri arasındaki karayolunda yer alan İpek Geçidi de karla kaplandı. Ulaşımın kontrollü sağlandığı ve kapanmaması için karayolları ekiplerinin kar temizleme ile tuzlama çalışması ... Devamını Oku »

Ağrı Belediyesinin asfalt çalışması devam ediyor

Ağrı Belediyesinin asfalt çalışması devam ediyor :Ağrı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nce kent merkezinde başlatılan sıcak asfalt çalışmaları sürüyor. Ağrı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü asfaltlama çalışmaları kapsamında sürdürdüğü çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken, kentte başlatılan asfalt çalışmasının birinci aşamasının sonuna geldi. Ağrı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğün yaptığı çalışma ile Valikonağı, Eski Van, 29 Ekim, Nevzat Göngör, Atatürk caddeleri ile belediye açık ... Devamını Oku »

Ağrı Belediyesinin alt yapı çalışması devam ediyor

Ağrı Belediyesinin alt yapı çalışması devam ediyor :Ağrı Belediyesinin kentin birçok mahallesinde başlattığı altyapı çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Ağrı Belediyesi, kent genelinde başlatmış olduğu hizmet çalışmalarını tüm mahalle ve alanlara yayarak devam ediyor. Kentte yapılan yeni projelerin yanı sıra su, kanalizasyon, drenaj, yol açma, yol genişletme, kaldırım, refüj, park ve bahçe, çiçeklendirme ve asfalt çalışmalarının startını veren Ağrı Belediyesi ekipleri, ... Devamını Oku »