Cuma , 15 Aralık 2017
Son Dakika

05. Amasya

05. Amasya

Amasya çevre yolu 2023 yılına dahi yetişmez

Amasya çevre yolu 2023 yılına dahi yetişmez :CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, Amasya çevre yolunu Meclis gündemine taşıdı. CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer’in TBMM’de yapmış olduğu 1 dakikalık konuşması şöyle: “AKP iktidara geldiğinde Amasyalılara söz vermiştir. O söz, “Amasya Çevre Yolunun yapılması, bir an önce hizmete açılıp Amasya şehir içi trafiğini rahatlatması” idi. Ancak iktidara geleli on dört yıl, çevre ... Devamını Oku »

Ferhat Tüneli kazısında son 220 metre

Ferhat Tüneli kazısında son 220 metre :Ferhat ile Şirin efsanesinin yaşandığı rivayet edilen Amasya’da Harşena Dağı altında kazı çalışmaları süren Amasya’nın çılgın projesi Ferhat Tüneli kazılarında son 220 metreye gelindi. Bir vatandaşın hazine olduğu şikayetiyle dikkatlerin çekildiği tünelde ise hala altın veya hazinenin izine rastlanmadı. Amasya Valisi Salih Işık, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ünek ve belediye meclis üyeleriyle birlikte ... Devamını Oku »

Mecitözü-Amasya arası bölünmüş yol olacak

Mecitözü-Amasya arası bölünmüş yol olacak :Ak Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Çorum-Merzifon yolu Mecitözü ayrımı – Mecitözü – Amasya ve Turhal ayrımı arasındaki yaklaşık 61,84 kilometrelik bölünmüş yol ihalesinin 31 Ağustos’ta yapılacağının müjdesini verdi. Ülkemizin olağanüstü süreçten geçtiği günlerde yatırımlarla ilgili çalışmaların ara vermeden devam edildiğini söyleyen Uslu, “Onbeşinci kuruluş yıldönümünü onur ve gururla ulaştığımız Ak ... Devamını Oku »

Amasya Belediyesinden Hacılara Asfalt

Amasya Belediyesinden Hacılara Asfalt :Amasya Belediyesi, Hacılar Meydanı Mahallesi’nde alt yapı çalışmalarının hasar verdiği sokaklarda bozulan yolların asfaltlanmasına başladı. Mahallede yağmur suyundan kaynaklanan su taşkınlarının önüne geçebilmek için yapılan alt yapı çalışmasının ardından biten sokakların asfaltlandığını belirten Belediye Başkanı Cafer Özdemir, “Hemşehrilerimizin ulaşım konusunda herhangi bir mağduriyet yaşamaması adına azami bir çaba gösteriyoruz. Onarılan yollarla birlikte hem yayalar hem de ... Devamını Oku »

Amasya Belediyesi Ferhat Tüneli Yapım Sözleşmesini İmzalandı

Amasya Belediyesi Ferhat Tüneli Yapım Sözleşmesini İmzalandı :Ferhat Tüneli yapım ihalesini kazanan Özce İnşaat ile Belediyemiz arasında İmzalan sözleşme ile Ferhat Tüneli Projesi hayata geçiyor. Belediye Başkanımız Cafer Özdemir yaptığı açıklamada; ‘ Söz verdiğimiz projelerimiz bir bir hayata geçmeye devam ediyor. Şehrin iki yakasını birbirine bağlayan, Amasya trafiğini rahatlatması için hazırlamış olduğumuz Ferhat Tüneli yapımı sözleşmesini imzaladık halkımıza hayırlı olsun” ... Devamını Oku »

Vali Çomaktekin Asfalt Sözünü Tuttu

Vali Çomaktekin Asfalt Sözünü Tuttu :Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Taşova’ya bağlı Kavaloluğu, Destek, Şeyhli, Alçakbel ve Korubaşı köylerine giden yol için köy muhtarlarına verdiği sözü tuttu ve yola asfalt döktürdü. Geçen sene bu hat üzerinde bulunan muhtarların yanımıza geldiğini anımsatan Vali Çomaktekin, “Kendilerine ‘seneye bu yola asfalt dökeceğiz’ demiştik. Sözümüzü tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Taşova Kaymakamı Kudret Kurnaz, İl ... Devamını Oku »