Cuma , 23 Haziran 2017
Son Dakika

06. Ankara

06. Ankara

Ankara Büyükşehir’den, Özensiz Altyapı Çalışmasına Ceza

Ankara Büyükşehir’den, Özensiz Altyapı Çalışmasına Ceza :Ankara Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir Yolu’nda emniyet tedbirleri ve bilgilendirme levhası olmadan, Başkent Elektrik A.Ş adına elektrik altyapı çalışması yapan altyapı firması Anadolu Elektrik firmasına, 3 bin TL ceza kesti. Fen İşleri Daire Başkanlığı Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME), Başkent’te kaçak, özensiz ve ilgili yönetmeliğe aykırı olarak gerçekleştirilen kazılara karşı mücadelesini sürdürüyor. Bu kapsamda gezici ekipler ... Devamını Oku »

Zırhlı Birlikler yolu, harıl harıl

Zırhlı Birlikler yolu, harıl harıl :Ankara Büyükşehir Belediyesi, Zırhlı Birlikler arazisi İçinden geçecek ve Sabancı ile Bağlıca bulvarlarını birbirine bağlayacak yeni yol için şu anda Fen İşlerinden 45 işçi ve 34 araçla, gece-gündüz hummalı bir çalışma yapıyor. Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, Eskişehir Yolu’na paralel olacak toplam 4 kilometrelik ve 10 şeritlik bulvarın yol açım ... Devamını Oku »

Başkentteki LED’li Trafik Bilgi Ekranlarının Sayısı Arttı

Başkentteki LED’li Trafik Bilgi Ekranlarının Sayısı Arttı :Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in ana cadde ve bulvarlarına yerleştirdiği yolların dili LED’li trafik bilgilendirme ekranlarının sayısını artırmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Dairesi Başkanı Vedat Üçpınar, Ankara’nın dört bir tarafındaki modern ve estetik yollara ayrı bir özellik kazandıran “trafik bilgi ekranları”nın sayısının 42’den 57’ye çıkarıldığını belirterek, “Böylece trafikteki ... Devamını Oku »

Sabancı Bulvarı-Bağlıca Bağlantı Yolu Çalışmaları

Sabancı Bulvarı-Bağlıca Bağlantı Yolu Çalışmaları :Ankara Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir Yolu başta olmak üzere Bağlıca, Etimesgut ve Sincan bölgelerinin trafiğine büyük rahatlık kazandıracak ve Sabancı Bulvarı ile Bağlıca Bulvarı’nı birbirine bağlayacak olan yeni bulvar, Batı Çevre Yolu’na kadar uzatılarak, AŞTİ’den itibaren kesintisiz ulaşım sağlanacak. Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Dairesi Başkanı Vedat Üçpınar, Zırhlı Birlikler’de bulunan askeri alan duvarının yıkımıyla ... Devamını Oku »

Zırhlı Birlikler’den Geçecek Bulvar İçin İlk Kazma Vuruldu

Zırhlı Birlikler’den Geçecek Bulvar İçin İlk Kazma Vuruldu :Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Zırhlı Birlikler arazisi içinden geçecek ve Sabancı Bulvarı ile Bağlıca Bulvarı’nı birbirine bağlayacak 4 kilometrelik yeni bulvarın yapım çalışmalarına başlandığını açıkladı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Sabancı Bulvarı’nın bitiminde bulunan askeri alana iş makineleriyle girerek, yol için ilk kazmayı vurdu. Eskişehir Yolu ve Bağlıca trafiğine büyük rahatlık sağlayacak ... Devamını Oku »

Başkent’te Asfalt Seferberliği Başlıyor

Başkent’te Asfalt Seferberliği Başlıyor :Ankara Büyükşehir Belediyesi, okulların kapanacağı 9 Haziran’ın hemen ardından, Başkent merkezde asfalt yenileme çalışmalarına başlayacak. Bu kapsamda; Çankırı Caddesi-Opera kavşağı arası, Celal Bayar Bulvarı, Anadolu Bulvarı, Cevizledere, Dikmen Caddesi, Arjantin Caddesi, Filistin Caddesi, İran Caddesi, Mesnevi Caddesi, Maltepe, Konutkent, Yaşamkent gibi pek çok noktada çalışmalara başlayacak olan Büyükşehir Belediyesi, bu asfalt yenilemeleri Başkentli öğrencilerin mağduriyet yaşamamaları ... Devamını Oku »