Çarşamba , 16 Ağustos 2017
Son Dakika

06. Ankara

06. Ankara

Ankara Büyükşehir Belediyesi yol ve asfalt çalışmalarına hız verdi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, Başkent’in dört bir yanında yeni yol açma ve asfaltlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi’nin, yoğun olarak Başkent’in merkezinde sürdürdüğü çalışmalarından, geçtiğimiz hafta sonunda başladığı Ulus-Sıhhiye arasındaki asfalt yenileme çalışmaları daha önceden hesaplandığı gibi dün geceden itibaren tamamlanırken, Tunalı Hilmi Caddesi ve çevresindeki ana arterlerde de asfalt çalışmaları devam ediyor. Diğer yandan Fen İşleri ... Devamını Oku »

Atatürk Bulvarı’da asfalt çalışması gece gündüz sürüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi , Atatürk Bulvarı’nın Ulus Atatürk Heykeli ile Sıhhiye Köprüsü arasındaki bölümünde asfalt çalışmasını gece gündüz sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından 11 Ağustos Cuma gecesi saat 22.00’da başlayan çalışmalar nedeniyle yolun Ulus-Sıhhiye arası Kızılay’a gidiş istikameti trafiğe kapatılırken, bugün çalışmalar iki yönde de yapılıyor. Modifiye asfalt serimi için önce mevcut asfalt trimerle kazınarak, ardından binder ... Devamını Oku »

Zırhlı Birlikler arazisinde bulvar çalışması tüm hızıyla sürüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Zırhlı Birlikler arazisi içinden geçecek ve Sabancı Bulvarı ile Bağlıca Bulvarı’nı birbirine bağlayacak 5 bin 250 metrelik bulvarda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, nüfus yoğunluğunun her geçen gün artması ve trafik akışının büyük kısmının Eskişehir yolu üzerinden sağlandığı Bağlıca bölgesinde yaşanan ulaşım ... Devamını Oku »

Ankara Büyükşehir’den, Atatürk Bulvarı’nda Asfalt Çalışması

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent Merkezde yoğun olarak asfalt çalışmalarını sürdürürken, Atatürk Bulvarı’nda da asfalt serimi yapacak. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcısı ve Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, Atatürk Bulvarı’nın Ulus Atatürk Heykeli ile Sıhhiye Köprüsü arasında yapılacak modifiye asfalt çalışmaları nedeniyle bulvarın kısmi olarak trafiğe kapatılacağını söyledi. Üçpınar, 11 Ağustos Cuma gecesi başlayacakları çalışmaları, 14 Ağustos Pazartesi gecesi tamamlamayı ... Devamını Oku »

Bakan Arslan, Yenikent-Temelli Yolu temel atma törenine katıldı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ülkenin erişimi ve ulaşımı adına, bugüne kadar yaptıklarının yapacaklarımızın teminatı olduğunuzu belirterek, “Ülkemizi çok daha iyi bir konuma daha taşıyacağız. Biz ülkemizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz. Rabbim bu çalışmada kaza bela vermesin, hayırlı uğurlu olsun.” dedi. Bakan Arslan, Sincan’da Başbakan Binali Yıldırım’ın teşrifleriyle gerçekleştirilen, Yenikent-Temelli Yolu temel atma törenine katıldı. Son 15 yıldır, ... Devamını Oku »

Dikmen Caddesi’nde Son Tabaka Asfalt Serimi Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, geçen yıl ilk tabakasını serdiği Dikmen Caddesi’nde, son tabaka olan modifiye (aşınma tabakası) asfalt sermeye başladı. Dikmen Caddesi’nin Polisevi önünden başlayan asfalt serim çalışmaları kapsamında, caddenin çalışma yapılan bölümü trafiğe kapatıldı. Büyükşehir yetkilileri, çalışmaların, vatandaşların sıkıntı yaşamaması için etap etap gerçekleştirileceğini kaydettiler. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, çalışmalar kapsamında Dikmen Caddesi’nde yer alan refüjü de ... Devamını Oku »