Perşembe , 27 Nisan 2017
Son Dakika

06. Ankara

06. Ankara

Bakan Arslan, Karayolları Bölge Müdürleri Toplantısına katıldı

Bakan Arslan, Karayolları Bölge Müdürleri Toplantısına katıldı :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Türkiye`nin 2023`teki 500 milyar dolar ihracat, 35 bin kilometrenin üzerinde bölünmüş yol, limanlar, demiryolları, havalimanları yapma hedeflerine ulaşmanın bilinciyle görevlerimizi, birbiriyle uyumlu ve bir bütünün parçaları olarak yapıyoruz” dedi. Bakan Arslan, Karayolları Bölge Müdürleri Toplantısı’nın açılışında yaptığı konuşmada, karayolu, demiryolu, denizyolu, havacılık ve haberleşme konularında yapılanların ... Devamını Oku »

Ankaraya Yeni Yaya Üst Geçitleri

Ankaraya Yeni Yaya Üst Geçitleri :Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 5 yaya üst geçidi hizmete girdi, 5 üst geçidin ise yapımı devam ediyor. Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapımı tamamlanan yeni yaya üst geçitleriyle ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar, Keçiören’in yoğun yaya ve araç trafiğinin bulunduğu ana caddelerinden olan Fatih Caddesi’nde, FTZ AVM, Kalaba ... Devamını Oku »

Ankara-Niğde Otoyolu ihalesi açıklandı

Ankara-Niğde Otoyolu ihalesi açıklandı :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Ankara-Niğde arası 275 kilometre otoyol ve buna bağlı 55 kilometrelik bağlantı yollarının ihalesini yap-işlet-devret modeli ile yaptık.” dedi. Arslan, Kars Valiliğinde düzenlediği basın toplantısında Ankara-Niğde otoyolu ihalesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İhaleye ilişkin bugün sabah teklifleri aldıklarını belirten Arslan, şöyle konuştu: “Ankara-Niğde arası 275 kilometre otoyol ve buna bağlı 55 ... Devamını Oku »

Mega Projelerin Gizli Kahramanları Görücüye Çıkıyor

Mega Projelerin Gizli Kahramanları Görücüye Çıkıyor :Karayolu ulaşımı ile ilgili kamu kuruluşları, özel sektör ve üniversiteler arasında iletişim ve işbirliği sağlayan Yollar Türk Milli Komitesi tarafından bu yıl ikinci defa düzenlenecek olan Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı 24-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında Ankara Congresium’da gerçekleşecek. Karayolu ulaşım sektörünün paydaşlarını bir araya getirmek ve projelerle ilgili bilgi paylaşımına aracı olmak ... Devamını Oku »

Çocuk trafik polislerinden trafik denetimi

Çocuk trafik polislerinden trafik denetimi  : Ankara Büyükşehir Belediyesi 22. Dönem Çocuk Meclisi üyeleri, trafik polisleriyle birlikte 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı’nda geniş kapsamlı trafik denetimi yaptı. Meydana trafik polisi kıyafeti ve şapkalarıyla gelen küçük trafik polislerinikarşılayan trafik polisleri, kısa süren buluşma ve görev paylaşımı sonrası, küçüklerle birlikte denetime başladı. Denetime katılan 22 çocuk, trafik polislerinin rehberliğinde 3 ayrı ... Devamını Oku »

Hacıbayram-ı Veli Camii Yol Kapama

Hacıbayram-ı Veli Camii Yol Kapama :Hacıbayram Camii Çevresi, Sokak Meydan Düzenlemesi ve Kentsel Tasarım Yapım İşi kapsamında 04.01.2017 yer teslimi yapılarak işe başlanılmıştır. Bu kapsamda Hacıbayram Camii’ne araçla geçişi sağlayan Hacıbayram-ı Veli Bulvarı yeniden düzenlenecek olup, 10.04.2017 tarihi itibari ile araç geçişine kapatılacaktır. Kamuoyuna saygıya duyurulur. Devamını Oku »