Perşembe , 14 Aralık 2017
Son Dakika

07. Antalya

07. Antalya

Konyaaltı sahil yolunun güney şeridi trafiğe kapatıldı

Büyükşehir Belediyesi, Antalya’nın pırlanta gerdanlığı Konyaaltı Sahili’ne uygulayacağı dünya çapındaki proje kapsamında Akdeniz Bulvarı’nın güney şeridini yayalaştırmak ve yeşil bir aksa dönüştürmek üzere trafiğe kapattı. Kuzey şeridi ise geliş gidiş olarak düzenlendi. Sahil yolundan geçen tır ve kamyon görüntüleri artık tarihe karışacak. Konyaaltı Sahili 2018 yazında çağdaş ve özgün düzenlemesiyle hizmet verecek. Antalya Büyükşehir Belediyesi, Mimarlar Odası Yarışma Projesi ile ... Devamını Oku »

Alanya’da Kırsal Mahallelerde Asfalt Atağı Hız Kesmiyor

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, kırsal mahallelerin kalkınmasında büyük rol oynayan kaliteli yolları vatandaşların hizmetine sunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde doğu ve batı mahallelerinde yoğunlaşan sathi kaplama çalışmaları Soğukpınar Mahallesi’nde devam ediyor. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in talimatı ile doğu ve batı kırsalında sürdürülen sathi kaplama çalışmalarında sona gelindi. Doğu Mahallelerinden Beyreli Mahallesi Topbaşlar Mevkiinde çalışmalarını tamamlayan ekipler, ... Devamını Oku »

Gazipaşa’da el değmedik grup yolu kalmadı

Gazipaşa’ya 2017 yılı içerisinde 80 kilometre asfalt döken Büyükşehir Belediyesi, Korubaşı, Çakmak, Çörüş ve Çığlık mahalleleri grup yolunda hummalı bir çalışma başlattı. Bu hattaki çalışmayla birlikte Gazipaşa’da el değmedik grup yolu kalmadı. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelerde başlattığı asfalt seferberliği sürüyor. Gazipaşa’ya bu yılın ilk 10 ayında 80 kilometrelik asfalt hizmeti veren Büyükşehir Belediyesi, ilçede modernize etmediği son hat olan Korubaşı-Çakmak-Çörüş ... Devamını Oku »

Antalya’da Sürücülere alternatif yolları tercih edin uyarısı yapıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Karayolları’nın Düden ve Sanayi katlı kavşaklarında bakım onarım çalışması başlattığını duyurarak, vatandaşların şerit daralmasından kaynaklı trafik yoğunluğundan mağdur olmamaları için alternatif yolları kullanmalarını istedi. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Muratpaşa ve Kepez İlçe sınırları içerisinde bulunan Gazi Bulvarı üzerindeki Sanayi ve Düden katlı kavşaklarında, genleşme ve derzlerinde oluşan deformasyonlar nedeniyle Karayolları ... Devamını Oku »

Manavgat ve İbradı’da yollar yenileniyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Manavgat’ın Yaylaalan Mahallesi’ni İbradı’nın Ürünlü ve Ormana Mahallelerine bağlayan grup yolunda altyapı çalışması başlattı. Büyükşehir Belediyesi güvenli ve konforlu ulaşımı Antalya ile buluşturmaya devam ediyor. Dağları delerek yeni yollar açan Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, bozulan mevcut yolları da yeniliyor. Ekipler, Manavgat’ın Yaylaalan Mahallesi’ni İbradı’nın Ürünlü ve Ormana mahallelerine bağlayan grup yolunda asfalt öncesi alt yapı ve ... Devamını Oku »

Konaklı Sanayi Esnafından Başkan Yücel’e Teşekkür

Alanya Belediyesi’nin batı bölgelerinde başlattığı hizmet ve yatırımlar sürüyor. Çalışmalar kapsamında alt ve üstyapısı tamamen yenilenen Konaklı Sanayi Sitesi’nde sıcak asfalt çalışması devam ediyor. Sanayi esnafı, hizmetlerinden dolayı Başkan Yücel’e teşekkür etti. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in talimatı ile Konaklı Sanayi Sitesini sil baştan yenileyen fen işleri ekipleri, sanayi sitesinde sıcak asfalt çalışmalarını sürdürüyor. Önce yağmur suyu drenajları ile ... Devamını Oku »