Çarşamba , 16 Ağustos 2017
Son Dakika

07. Antalya

07. Antalya

Esenpınar’a 16 yıl sonra yol hizmeti

Büyükşehir Belediyesi, en son 16 yıl önce asfalt hizmeti gören Gazipaşa ilçesine bağlı Esenpınar-Üçkonak-Çimenbağ-Yenigüney-Karaçukur-Korubaşı grup yolunda asfalt çalışması başlattı. Büyükşehir Belediyesi kent merkezine uzak mahalle ve yayla yollarını gece gündüz çalışarak asfaltlıyor. Antalya’nın doğusundan batısına tüm ilçelerde sıcak asfalt çalışmalarını aralıksız sürdüren Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, Gazipaşa ilçesine bağlı 33 kilometrelik Esenpınar-Üçkonak-Çimenbağ-Yenigüney-Karaçukur-Korubaşı grup yolunda stabilize ve asfalt hazırlık çalışmalarına ... Devamını Oku »

Korkuteli’nde asfalt ve altyapı çalışması

Antalya Büyükşehir Belediyesi ilçelerde sürdürdüğü altyapı ve asfalt çalışmalarına devam ediyor. Korkuteli Uzunoluk ve Karşıyaka mahallelerinde 30 kilometrelik asfalt ve kanalizasyon çalışmalarına başlandı. Altyapıdan üstyapıya Antalya genelinde çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Korkuteli’nin Uzunoluk ve Karşıyaka mahallelerinde asfalt ve kanalizasyon çalışmalarına başladı. Başkan Menderes Türel’in yılların biriken atyapı sorunlarının çözülmesi ve merkezdeki hizmetlerin ilçelere de kazandırılması hedefiyle çalışmalar hassasiyetle devam ediyor. ... Devamını Oku »

İncekum Tabiat Parkı’na sıcak asfalt

Alanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Avsallar Mahallesi’nde bulunan İncekum Tabiat Parkı’nda sıcak asfalt çalışması yaptı. Avsallar Mahallesi’nde bulunan Tabiat Parkı’nda yapılan altyapı ve kanalizasyon çalışmalarından dolayı bozulan asfalt, Alanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından kaldırılarak yerine sıcak asfalt yapıldı. Alanya Doğa Koruma ve Milli Parklar tarafından talep edilen ve İncekum Tabiat Parkı 1. Kısım Günü Birlik ... Devamını Oku »

Kumluca ve Finikeye sıcak asfalt

Antalya Büyükşehir Belediyesi, ilçelerdeki asfalt yatırımlarına hız verdi. Kumluca İlçesinde yoğun olarak kullanılan Hacıveliler, Hızırkahya ve Kavakköy mahalleleri arasında 4 kilometrelik asfalt çalışması tamamlandı. Antalya genelinde asfaltsız yol bırakmayan Büyükşehir Belediyesi, Kumluca ve Finike’yi karayoluyla birbirine bağlayan Hacıveliler, Hızırkahya ve Kavakköy mahallelerini sıcak asfaltla kapladı. Çalışmalarla ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Kumluca Koordinatörü Yusuf Evran “Kumluca ilçemizin Merkez mahallelerinde olduğu ... Devamını Oku »

Taşatan yolunda sona gelindi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya ve Gündoğmuş halkının dört gözle beklediği Taşatan yolunda ikinci etap asfalt çalışmalarına başladı. İki ilçenin mahalle ve yaylalarının geçiş noktasında olan yolun bu ayın sonunda tamamlanması planlanıyor. Merkezdeki hizmetleri ilçelere taşıyan Büyükşehir Belediyesi, sınırları içerisinde yer alan kırsal bölgelere modern ulaşım olanakları sunuyor. Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri daha öce başlatılan çalışmalarda Yeniköy, Gören, Kadıyakası, Erikli, ... Devamını Oku »

Gazipaşa’nın yayla yolları asfaltlanıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gazipaşa’dan Kaş’a Antalya’nın tüm ilçelerinde asfalt seferberliğine devam ediyor. Ekipler, Gazipaşa’ya bağlı birçok yayla yolunu asfaltla buluşturuyor. Büyükşehir Belediyesi, Toros Dağları’nı adeta şantiyeye çevirdi. Sıcakların artmasıyla yüksek kesimlere çıkan Antalyalıların rahat ulaşımı için geçtiğimiz aylarda Gazipaşa’ya bağlı birçok yayla ve kırsal mahalle yollarında asfalt dökümü için yol iyileştirme çalışması gerçekleştiren ekipler şimdi ise bu yolları asfaltla kaplıyor. ... Devamını Oku »