Salı , 24 Ekim 2017
Son Dakika

08. Artvin

08. Artvin

Rize-Artvin havalimanı 2020`de uçuşa hazır olacak

Rize-Artvin havalimanı 2020`de uçuşa hazır olacak :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Rize-Artvin Havalimanı’nın 29 Ekim 2020’de bitirileceğini bildirdi. Arslan, yaptığı açıklamada, Rize-Artvin Havalimanı’nı bölgesel hava taşımacılığı açısından çok önemsediklerini söyledi. Bu havalimanının, dünyanın denizde yapılmış üçüncü ve Türkiye’nin ikinci havalimanı olacağını ifade eden Arslan, “25 metre derinliğinde ve 85 milyon ton taş dolgu yapacağız. Havalimanın önemini ve özelliğini ... Devamını Oku »

Rize-Artvin Havalimanının temeli törenle atıldı

Rize-Artvin Havalimanının temeli törenle atıldı :Rize Havalimanı’nın temel atma töreni Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın katıldığı törenle gerçekleşti. Rize’de yapılan toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada yaptığı konuşmada Rize Havalimanı’na da değinerek projenin önemine dikkat çekti. Bu eserin, Ordu-Giresun Havalimanı’nın ardından Türkiye’de deniz üzerine inşa edilen ikinci havalimanı olacağına işaret eden Erdoğan, 2021 sonu, 2022 ... Devamını Oku »

İBB’nin kuracağı havayolu şirketi Artvin’e uçacak

İBB’nin kuracağı havayolu şirketi Artvin’e uçacak :Artvin’de 2002’de 22 kilometre olan bölünmüş yolun bugün 45 kilometreye çıktığını, Artvin-Rize arasındaki 87 kilometrelik sahil yolunun tamamlandığını aktaran Yıldırım, şunları kaydetti: “Hopa’ya bir balıkçı barınağı yapıyoruz, Arhavi’ye organize sanayi yapıyoruz. Üniversiteden şehir merkezine teleferik kuruyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla yapıyoruz, teşekkür ediyoruz. O da sizin hemşehriniz ama şimdi ona bir görev daha veriyoruz. ... Devamını Oku »

Rize-Artvin Havalimanının Temeli Nisanda Atılıyor

Rize-Artvin Havalimanının Temeli Nisanda Atılıyor :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan: “Deniz üzerine dolgu yöntemiyle inşa edilen Türkiyenin ikinci havalimanı olacak Rize-Artvin Havalimanında mali teklifleri aldık. Türkiyenin dev yatırımlarından biri olacak bu havalimanın altyapı ihalesini kimin kazandığını 10 ila 15 gün içinde açıklayacağız” Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, deniz üzerine dolgu yöntemiyle inşa edilecek Türkiye’nin ikinci havalimanı Rize-Artvin ... Devamını Oku »

Erzurum-Artvin karayolu sel nedeniyle kapandı

Erzurum-Artvin karayolu sel nedeniyle kapandı :Sağanak yağışın ardından oluşan sel, Erzurum-Artvin karayolunun yaklaşık bir saat süreyle trafiğe kapanmasına neden oldu. Erzurum’un kuzey ilçeleri olan Tortum ve Oltu’yu önceki akşam saatlerinde sağnak yağış etkisi altına aldı. Tortum’un Aksu Mahallesi’nde iki ayrı yerden gelen sel, trafiği durdurdu. Karayoluna sel sularının sürüklediği taş ve topraktan seyir halindeki birkaç taşıt zarar gördü. Sel, Erzurum ... Devamını Oku »

Artvin-Erzurum Karayolu’nda ulaşım yatırımı

Artvin-Erzurum Karayolu’nda ulaşım yatırımı :DSİ Çoruh Projeleri 26. Artvin Bölge Müdürlüğü tarafından Artvin-Erzurum Karayolu’nda inşa edilen 2 bin 277 metre uzunluğundaki Oruçlu Ripaj Tüneli’nin kazı çalışmaları tamamlandı. Oruçlu Ripaj Tüneli 2 bin 277 metre uzunluğu ile DSİ tarafından bölgede inşa edilen en uzun Karayolu Tüneli olma özelliğini taşıyor. Nihai beton kaplamaları devam eden tünelin üst yapı çalışmaları ile birlikte 2016 ... Devamını Oku »