Pazartesi , 18 Aralık 2017
Son Dakika

09. Aydın

09. Aydın

Kuşadasında yağmur yolları göle çevirdi

Kuşadasında yağmur yolları göle çevirdi :Kuşadası’nda yağmur ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Sadece yarım saat süren süren yağmur sonucu, çevre yolu ile şehir merkezindeki ana arterler göle döndü, Söke-Kuşadası karayolu kısa süreli trafiğe kapandı. Bazı ev ve iş yerlerini su bastı, araçlar ise sulara gömüldü. Kuşadası’nda yağmur ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Sadece yarım saat süren süren yağmur sonucu, çevre ... Devamını Oku »

Bakan Arslan’dan Ege’ye 2 Otoyol Müjdesi

Bakan Arslan’dan Ege’ye 2 Otoyol Müjdesi :Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Afyonkarahisar’daki AK Parti 25. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda, Aydın-Denizli ve Menemen- Aliağa-Çandırlı otoyollarının ihalesinin bu yıl yapılacağı müjdesini verdi. İhale yapılacak Bakan Arslan, 25. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda, 2016 yılında yapılacak otoyol projeleriyle ilgili sunum gerçekleştirdi. Bakan Arslan, 352 kilometrelik Kınalı- Tekirdağ-Çanakkale- Savaştepe otoyolu, 330 kilometrelik Ankara- ... Devamını Oku »

Aydın Çevre Yolu iki hafta erken açılıyor

Aydın Çevre Yolu iki hafta erken açılıyor :İnşaat alanında incelemelerde bulunan AK Parti Milletvekili Mustafa Savaş, Karayolları 2. Bölge Müdürü Abdülkadir Uraloğlu ve yüklenici firma yetkililerinden, çalışmaların 15 Ekim’de bitirilmesi konusunda söz aldı AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, karayolu bağlantı kavşağı yapılan Aydın Çevre Yolu’nun 15 Ekim’de açılacağı müjdesini verdi. Denizli-Aydın-İzmir güzergahındaki trafiği hafifletmesi planlanan Aydın Çevre Yolu’nun Denizli ... Devamını Oku »

Aydın trafiği çevre yolu ile rahatlayacak

Aydın trafiği çevre yolu ile rahatlayacak :AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, çevre yolundaki çalışmalarda sona gelindiğini belirterek “Ekim ayında hizmet vermeye başlayacak olan çevre yoluyla kent trafiği rahatlayacak” dedi nun bağlantısı olan çevre yolunda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Aydınlıların uzun süredir beklediği çevre yolundaki çalışmalarda sona gelinirken, AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen çevre yolunun kullanıma ... Devamını Oku »

Germencik Belediyesi, Atatürk Caddesi ve Ortaklar’da refüj temizliği yaptı

Germencik Belediyesi, Atatürk Caddesi ve Ortaklar’da refüj temizliği yaptı :Germencik Belediyesi, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluğunda olan Aydın-İzmir Karayolu Atatürk Caddesi ve Ortaklar orta refüjünde temizlik yaptı. Aydın-İzmir Karayolu Atatürk Caddesi orta refüjü ve Ortaklar orta refüjünde Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olan temizlik, çim biçme ve yabani otların temizlenmesi işleri yerine getirilmeyince Germencik Belediyesi, vatandaşın mağduriyetinin önüne geçmek adına fedakarlık göstererek ... Devamını Oku »

Karayolları tabelaları hedef tahtası oldu

Karayolları tabelaları hedef tahtası oldu :Aydın’da karayollarında trafik işaret levhaları, magandaların hedef tahtası haline geldi. Özellikle dağlık alanlardaki yollarda bulunan işaret, yön ve uyarıcı levhalar magandalar yüzünden işlevini yerine getiremez hale geldi. Bölgeyi bilmeyenler sürücüler için ciddi sıkıntı olan kevgire dönmüş tabelaların sürekli kurşunladığını belirten yetkililer bazı bölgelere tabela yetiştiremediklerini belirttiler. Aydın’a bağlı Köşk-Ödemiş yolu üzerinde bulunan yön tabelaları magandalar ... Devamını Oku »