Perşembe , 14 Aralık 2017
Son Dakika

10. Balıkesir

10. Balıkesir

Cunda Köprüsü Işıl Işıl Olacak

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin vizyon projelerinden olan ve tamamlanarak hizmete açılan Cunda Köprüsünde ışıklandırma çalışmaları sürüyor. Kent Estetiği Daire Başkanlığı tarafından Ege’nin incisi Ayvalık’ın sembollerinden olan köprüye animasyonlu ışıklandırma sistemi kuruluyor. 2018 yılı başlarında tamamlanacak olan animasyonlu ışıklandırma sistemi ile Ayvalık’a gelen yerli ve yabacı turistler geceleri renk cümbüşü ile karşılanacak. Yapımı devam eden ve 1 milyon 624 bin liraya mal ... Devamını Oku »

Alteylül Kavşağı Pazartesi Hizmete Giriyor

Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü tarafından Gençlik Merkezi önünde başlayan Altıeylül Kavşağı çalışmaları tamamlanarak 6 Kasım Pazartesi sabahı hizmete giriyor. İhale ve kontrolü Karayolları tarafından yapılan kavşağın peyzaj düzenlemeleri ise Kent estetiği Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştiriliyor. Bordür döşemeleri de Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapılan kavşak kent trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak. Balıkesirliler yeni kavşak ile iş ve evlerine daha hızlı ve ... Devamını Oku »

Balıkesir Büyükşehir’in Güvenli Ulaşım İçin Çalışmaları Sürüyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Dairesi Başkanlığı tarafından ilin çeşitli bölgelerinde kavşak, sinyalizasyon, yol çizgisi, yaya geçidi ve düzenleme çalışmaları yapılıyor. Çalışmalar kapsamında Ordu Donatım Okulu Kavşağı’nda direk dikimi ve sinyalizasyon formatlama çalışması yapıldı. Yine Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Dairesi Başkanlığı tarafından Altıeylül İlçesi Kiraz Mahallesi yol çizgi çalışması, Havran Kobaklar yol kenarı süpürme çalışması, Bigadiç ... Devamını Oku »

Kocaseyit Kavşağı Trafiğe Açıldı

Kocaseyit Kavşağı Trafiğe Açıldı :Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin kavşak çalışmaları kapsamında yapımı devam eden Kocaseyit Kavşağı (Eski Doğumevi önü) tamamlanarak araç trafiğine açıldı. Ramazan Bayramı öncesi açılan kavşaktan ilk geçişi Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Vali Ersin Yazıcı ile birlikte yaptılar. Başkan Uğur, “Ramazan Bayramından önce kavşağı araç trafiğine açıp şehrimizin hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Açılan bu 3. Kavşakla beraber ... Devamını Oku »

Kocaseyit Kavşağı’nda Sona Yaklaşıldı

Kocaseyit Kavşağı’nda Sona Yaklaşıldı :Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin kavşak çalışmaları kapsamında yapımı devam eden Kocaseyit Kavşağı’nda (Doğumevi) sona yaklaşıldı. Büyükşehir’in 3. Kavşak çalışmasında asfalt çalışmaları tamamlandı. Kavşağın Ramazan ayı içerisinde hizmete gireceğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, çalışmaları inceledi. Başkan Uğur, “Koca Seyit Kavşağı 15 gün içerisinde hizmete girecek” dedi. Şehiriçi trafik sorununun çözüme kavuşturulması için yapılan kavşak çalışmalarından ... Devamını Oku »

Balıkesir’de Cengiz Topel Köprülü Kavşak Projesi’ne başlanıyor

Balıkesir’de Cengiz Topel Köprülü Kavşak Projesi’ne başlanıyor :Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Gündoğan Mahallesi’ndeki Roman vatandaşların konut sorununun çözülmesi ile Cengiz Topel Köprülü Kavşak Projesi’ne başlanıyor. Yeni kavşak projesiyle Paşaalanı ve Atatürk Mahallesi ile Adliye, Yeni Devlet Hastanesi, Ordu Donatım ve üniversite birbirine bağlanacak. Yapılan kavşaklara Balıkesir’le özdeşlemiş kişilerin isimlerinin verileceğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “Balıkesir trafiği ... Devamını Oku »