Cumartesi , 29 Nisan 2017
Son Dakika

10. Balıkesir

10. Balıkesir

Ayşebacı Minibüsleri Modernleşecek

Ayşebacı Minibüsleri Modernleşecek :Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin 2015 yılında başlattığı toplu taşımada yenileme ve dönüşüm çalışmaları devam ediyor. Yenileme çalışmaları kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un katıldığı toplantıda Ayşebacı hattında hizmet veren minibüslerin modernleştirilmesi için anlaşma sağlandı. Başkan Uğur’un makamında yapılan toplantıya Koçaslanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan, Genel Müdür Adil Aydın, BESOB Başkanı Fehmi Erdem, Şöförler Odası Başkan ... Devamını Oku »

Cunda Köprüsünde Çalışmalar Devam Ediyor

Cunda Köprüsünde Çalışmalar Devam Ediyor :Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin vizyon projeleri arasında yer alan Cunda Köprüsü inşaatında sona yaklaşılıyor. İnşaat çalışmalarını inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, 350 fore kazık üzerine inşa edilen köprüde çalışmaların büyük bölümünün tamamlandığını söyledi. İlçe merkezinden Cunda ve Lale Adaları’na internet, su, kanalizasyon hatlarının çekilmesine ait çalışmalar nedeniyle son viraja girildiğini kaydeden Başkan Uğur, “Köprünün ... Devamını Oku »

Balıkesirde Toplu Taşımaya Yapılan Yatırım 125 Milyona Ulaştı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin 2015 yılında başlattığı toplu taşımada yenileme ve dönüşüm çalışmaları devam ediyor. Yenileme çalışmaları kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un katıldığı törende Paşaalanı ve Gaziosmanpaşa hatlarında hizmet verecek olan 24 modern toplu taşıma aracı hizmete sokuldu. YENİ YATIRIMLAR ESNAFA DA KAZANDIRACAK Gaziosmanpaşa Mahallesi’nde düzenlenen törende konuşan Başkan Uğur, Balıkesir’in Büyükşehir olması ile esnafın ekmeğinin de büyüdüğünü ifade ... Devamını Oku »

Hastane Kavşağı Hizmete Açıldı

Hastane Kavşağı Hizmete Açıldı :Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen kavşak düzenlemelerinin ikinci etabı olan Devlet Hastanesi kavşak düzenlemesi çalışmaları tamamlanarak araç trafiğine açıldı. Kent Estetiği Daire Başkanlığı’nın orta refüjdeki peyzaj düzenlemelerini bitirdiği kavşağa estetik bir görünüm kazandırıldı. Daha önce yine Büyükşehir Belediyesi’nin Karayolları ile birlikte projelendirdiği İl Emniyet Müdürlüğü önünde dal-çık modelli ilk kavşak düzenlemesi yapılmış ve Kuva-yi Milliye Kavşağı ... Devamını Oku »

Akçay ve Güre Mahallesi Arasına Köprü Yapılıyor

Akçay ve Güre Mahallesi Arasına Köprü Yapılıyor :Edremit Belediyesi tarafından Akçay Mahallesi ve Güre Mahallesi arasından geçen Kuruçay Deresi üzerine köprü inşa ediliyor. Yapımı hızla devam eden 12 metre uzunluğundaki köprünün kısa süre içerisinde hizmete açılması planlanıyor. Edremit Belediyesi, Akçay Mahallesi ve Güre Mahallesi arasında köprü inşaatına başladı. Yenimahalle mevkiinde bulunan Kuruçay Deresi üzerinde yapımına başlanan köprü, Fen İşleri Müdürlüğü’ne ... Devamını Oku »

Karayolları kışa hazırlanıyor

Karayolları kışa hazırlanıyor :Kış mevsimine hazırlanan Karayolları 141. Balıkesir Şube Şefliği, kış aylarında karla mücadele edecek personeli Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan ” Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde kar küreme aracı operatörlüğü” kursunda eğitim görüyor. Yaklaşan kar sezonu nedeniyle yolların açık tutulması için hazırlıklara başlayan Karayolları 14. Bölge Müdürlüğüne bağlı 141. Balıkesir Şube Şefliği personeli, Karesi Halk Eğitim Merkezi tarafından ... Devamını Oku »