Salı , 27 Haziran 2017
Son Dakika

11. Bilecik

11. Bilecik

Bilecik Şehirlerarası Otobüs Terminali tamamlandı

Bilecik Şehirlerarası Otobüs Terminali tamamlandı :Osmanlı Devleti’nin kuruluş toprakları olan Bilecik’te, Sultan II. Abdülhamid han tarafından Medine’de yaptırılan Medine Tren Garı’nın izlerini taşıyan Bilecik Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali tamamlandı. Modern görünümü, tarihi çizgileri ve Medine Garı mimarisi ile Ankara-İstanbul yolu üzerinde, bölgenin en işlek ulaşım ağı olan ve yeni çevre yolu üzerinde bulunan Bilecik Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali, ihtişamı ile ... Devamını Oku »

Karayolları Bölge Müdürlüğünden Bilecik’te Kapsamlı İnceleme

Karayolları Bölge Müdürlüğünden Bilecik’te Kapsamlı İnceleme :Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı; Karayolları 14. Bölge Müdürü Mehmet Yazıcıoğlu ve beraberindeki teknik ekibin olduğu heyet ile birlikte şehrin birçok noktasında incelemelerde bulundu. Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı ve Başkan Yardımcısı Abdullah Ay, Bilecik’teki karayolları ve bazı bölgeler üzerinde geniş çaplı incelemelerde bulunan heyet ile şehir trafiği ile ilgili alanlarda yapılacak çalışmalar hakkında ... Devamını Oku »

Geçmediği FSM Köprüsünden HGS cezası geldi

Geçmediği FSM Köprüsünden HGS cezası geldi : Bilecik’in Osmaneli ilçesinde bir vatandaşa Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden (FSM) köprüsünden kaçak geçtiği gerekçesiyle HGS cezası geldi. Fsm’den geçmediği halde aracının plakasına 410 lira ceza gelen 47 yaşındaki Metin Balın, HGS cezası elime geçince neye uğradığını şaşırdığını ifade etti. Yazışmadığı kurum, telefon etmediği kimsenin kalmadığını söyleyen Balın, “Bana İstanbul Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden ... Devamını Oku »

Şehir magandaları trafik levhaları tahrip ediliyor

Şehir magandaları trafik levhaları tahrip ediliyor :Bilecik’te karayolları üzerinde bulunan bazı uyarı levhaları delik deşik olarak kevgire dönmüş durumda. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından insanların ve trafiğin güvenliğinin sağlanması için yol kenarlarına konulan trafik işaret levhaları, kimliği bilinmeyen şehir magandaların hedef tahtası haline geldi. Karayolları üzerinde trafik güvenliğini sağlayan trafik işaret levhalarının tahrip edilmesinin maliyeti her yıl artığı öğrenildi. Sürücülerin zorluk ... Devamını Oku »

Çökme Tehlikesi Olan Yolda Onarım Çalışmaları Başladı

Çökme Tehlikesi Olan Yolda Onarım Çalışmaları Başladı :Bilecik’in İsmetpaşa Mahallesi’nde, inşaat çalışmaları kapsamında asfalt zeminin altındaki toprak malzemenin taşınması nedeniyle hasar gören yolda onarım çalışmaları başlatıldı. İddialara göre, başlatılan inşaatın kazı çalışmaları yola büyük hasar verdi. Temel kazısı esnasında zemin toprağının gevşek olması nedeni her yolda çökme meydana gelmesi inşaat çalışmalarını durdurmuştu. Selöz Caddesi üzerinde bina yapılması için başlatılan hafriyat ... Devamını Oku »

Pazaryeri Günyurdu Dereköy yolunda Asfaltlama İşlemi Bitmek Üzere

Pazaryeri Günyurdu Dereköy yolunda Asfaltlama İşlemi Bitmek Üzere :Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde Günyurdu Dereköy yolundaki çalışmalarda sona yaklaşılıyor. Ölümcül kazaların yaşandığı Günyurdu Dereköy yolunda çalışmalar biterek asfalt dökülmesi ile yol hizmete açılacak. Konu hakkında açıklama yapan Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, Pazaryeri’ni değiştirmeye ve geliştirmeye kararlı olduklarını belirtti. Sözlerine devam eden Yalçın, “Ölümcül kazaların yaşandığı Günyurdu Dereköy yolundaki ayrımında çalışmalar bitmek ... Devamını Oku »