Perşembe , 14 Aralık 2017
Son Dakika

13. Bitlis

13. Bitlis

Tatvanda çevre yolu yapım çalışmaları

Tatvanda çevre yolu yapım çalışmaları :Bitlis’in Tatvan ilçesinde çevre yolu yapımı için ilk adım atıldı. Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, yaptığı açıklamada, çevre yolu ön yeterlilik ihalesi ilanına çıkıldığını söyledi. 14 Kasım 2016 tarihinde Karayolları tarafından ön yeterlilik ihalesi yapılacağını belirten Aksoy, kış sonrası inşaat sezonuyla yolun yapımına başlanmasının planlandığını belirtti. Aksoy, “İnşallah sıkıntı çıkmaz ise baharın başlamasıyla temel atma ... Devamını Oku »

Tatvan Belediyesinden asfalt çalışması

Tatvan Belediyesinden asfalt çalışması :Bitlis’in Tatvan Belediyesi; yol genişletme, sıcak asfalt ve kaldırım çalışmasına aralıksız devam ediyor. Eski Ahlat yolu güzergahında çalışmalarını sürdüren belediye ekipleri; yol genişletme, sıcak asfalt ve kaldırım çalışmalarını aynı anda yürütüyor. Gidiş dönüş olmak üzere yaklaşık 10 kilometre uzunluğundaki yol ve kaldırım yapım çalışmalarının kısa süre içerisinde tamamlanması hedefleniyor. Eski Ahlat yolunun çok sık kullanıldığını ve ... Devamını Oku »

Bitlis-Diyarbakır karayolu ulaşıma açıldı mı

Bitlis-Diyarbakır karayolu ulaşıma açıldı mı :Bitlis Valisi Ahmet Çınar, terör örgütü PKK mensuplarınca sabah saatlerinde kesilen yolun ulaşıma açıldığını söyledi. Bitlis Valisi Ahmet Çınar, terör örgütü PKK mensuplarınca sabah saatlerinde kesilen yolun ulaşıma açıldığını söyledi. PKK’lı teröristlerin Bitlis-Diyarbakır karayolunun Buzlupınar mevkisinde yolu kapatarak, vatandaşları canlı kalkan olarak kullandığını vurgulayan Vali Çınar, “Teröristler durdurdukları araçlardan indirdikleri vatandaşları canlı kalkan olarak kullandı. ... Devamını Oku »

Tatvan’da 6 Kilometre Yol Genişletmesi Ve 12 Bin Metre Uzunluğunda Kaldırım Yapılacak

Tatvan’da 6 Kilometre Yol Genişletmesi Ve 12 Bin Metre Uzunluğunda Kaldırım Yapılacak :Bitlis’in Tatvan Belediyesi tarafından ilçe merkezindeki 6 kilometrelik Tatvan-Ahlat eski karayolunda yol genişletmesi ve yol kenarına çift yönlü olarak 12 bin metre uzunluğunda kaldırım yapılacak. Çarşı merkezinin bulunduğu Cumhuriyet Caddesi’nden ilçe merkezi çıkışındaki Cumhuriyet Mahallesi’ne kadar olan 6 kilometrelik Tatvan – Ahlat eski karayolunun kenarına çift taraflı kaldırım ... Devamını Oku »

Doğuda kar yağışı nedeniyle 402 yerleşim yerine ulaşım sağlanamıyor

Doğuda kar yağışı nedeniyle 402 yerleşim yerine ulaşım sağlanamıyor :Bölgede etkili olan kar yağışı ve tipi, Van, Bitlis, Hakkari ve Muş’taki 402 yerleşim yerinde ulaşımın aksamasına neden oldu. Van Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, kent genelinde 37 mahalle ve 76 mezra olmak üzere 113 yerleşim birimiyle halen ulaşımın sağlanamadığı, ekiplerin koordineli olarak yol açma çalışmalarına devam ettiği belirtildi. Meteoroloji 14. Bölge ... Devamını Oku »

Karayolunda kayak keyfi

Karayolunda kayak keyfi :Bitlis’te yoğun kar yağışı ve tipi yaşamı olumsuz etkilerken, bazı vatandaşlar da karı eğlenceye dönüştürerek karayolunda kayak yaptılar. Bitlis’te yoğun kar yağışı ve tipi yaşamı olumsuz etkilerken, bazı vatandaşlar da karı eğlenceye dönüştürerek karayolunda kayak yaptılar. Kar yağışı ve tipiden dolayı kayak merkezlerinin kapalı olduğu kentte, Ergin Savaş isimli vatandaş Bitlis-Tatvan karayolu üzerinde yoğun trafiğe rağmen kayak ... Devamını Oku »