Perşembe , 29 Haziran 2017
Son Dakika

14. Bolu

14. Bolu

Bolu Belediyesi yağışların ardından asfalt çalışmasına başladı

Bolu Belediyesi yağışların ardından asfalt çalışmasına başladı :Bolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yağışların durmasıyla birlikte bozuk ve yıpranmış yollarda asfalt ve yama çalışmalarına başladı. Siteler Camii önünden başlayıp Sümer Mahallesi’ne kadar devam eden Necip Fazıl Kısakürek Bulvarı’nda çalışmalarını çift şeritte sürdürdü.Öte yandan yine hava şartları ile başlanılamayan İzzet Baysal Caddesi’nde asfalt çalışması yapıldı. Havaların iyi gitmesi halinde ekipler ... Devamını Oku »

Bolu Belediyesi’nden çocuklar için trafik eğitim parkı

Bolu Belediyesi’nden çocuklar için trafik eğitim parkı :Bolu Belediyesi, diğer belediyelere örnek olma niteliği taşıyan projelerine bir yenisini daha ekledi. Şehir yaşamının en önemli unsurlarından biri olan ve giderek büyüyen ‘trafik’ sorununu temelden çözmek amacıyla yola çıkan Belediye, ilköğretim okullarındaki öğrencilere trafik eğitimi verilmesi amacıyla uygulamalı Trafik Eğitim Parkı yaptı. Bolu Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve birçok eğitici unsuru bünyesinde ... Devamını Oku »

Bolu’da klimalı durak dönemi başladı

Bolu’da klimalı durak dönemi başladı :Bolu Belediye Başkanlığı kentte bir ilke imza atarak, otobüs bekleyen vatandaşların mevsim şartlarından etkilenmemeleri için klimalı durak uygulamasını hayata geçirdi. Bolu Belediyesi şehir içi ulaşımda önemli bir yeniliğe imza atarak, özel halk otobüsü kullanan halkın yoğun kullandığı 2 bölgeye ‘akıllı durak’ yerleştirdi. Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Trafik ve Ulaşım Birimi’nce hayata geçirilen ‘akıllı durak’ uygulamasına ... Devamını Oku »

beskavaklar-mahallesinin-cehresi-degisiyor’nin Çehresi Değişiyor

Beşkavaklar Mahallesi’nin Çehresi Değişiyor :Bolu şehir merkezinde belediye ekiplerince yapılan üst yapı çalışmaları sayesinde mahalleler artık daha estetik bir görünüme kavuşuyor. Bolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler havaların ısınmasıyla birlikte Beşkavaklar Mahallesi Behiye Baysal Caddesi’nde çevre düzenlemesi ve kaldırım çalışmalarına başladı. Çalışmalar 10 gün sürecek Beşkavaklar Mahallesi’nin çehresini değiştirecek üst yapı çalışmaları 80’nci yıl alt geçidinden başlayarak kanal yoluna ... Devamını Oku »

Bolu Off Road Kulübü, Başkan Yılmaz’a teşekkür etti

Bolu Off Road Kulübü, Başkan Yılmaz’a teşekkür etti :Bolu’ya uluslararası yarışmaların yapılacağı “Off Road” pistinin kısa süre içerisinde kazandırılacağının müjdesini veren Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Off Road Kulübü Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi. Off Road tutkunlarını heyecanlandıran projenin detaylarının görüşüldüğü ziyarette konuşan Kulüp Başkanı Turan, “İnanıyorum ki bu proje tamamlanmasıyla birlikte Bolu’ya büyük katkı sağlayacak. ... Devamını Oku »

Karayolları 7/24 sürekli karla mücadele veriyorlar

Karayolları 7/24 sürekli karla mücadele veriyorlar :Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 2017 yılına Bolu Dağı Tüneli mevkisinde karla mücadele çalışması yapan karayolu işçileri ile girdi. Bolu Dağı Tüneli Otoyol Bakım İşletme Şefliği’ni ziyaret eden Arslan’a, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek, Bolu Valisi Aydın Baruş, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal, Türk-İş Genel ... Devamını Oku »