Çarşamba , 18 Ekim 2017
Son Dakika

16. Bursa

16. Bursa

Yunuseli viyadüğü ihaleye çıkıyor

Yıldırım yönünden gelen araçları Paşa Çiftliği kenarından Yunuseli Kanalı’na bağlayacak viyadüğün ihalesi 16 Ekim Pazartesi günü yapılacak. Bursa trafiğinin rahatlatılmasına yönelik çalışmaları birbiri ardına uygulamaya alan Büyükşehir Belediyesi, Ankara-İzmir karayolu ile Yakın Çevre Yolu kullanılmadan şehrin baştan sona geçilmesine imkan tanıyacak yeni bir projede daha ihale aşamasına geldi. Daha önce Hüdavendigar ve Çelebi Mehmet bulvarları takip edilerek Acemler mevkiinde Ankara ... Devamını Oku »

Bursa’da trafikte bir düğüm daha çözülüyor

Bursa’da kent içi trafiğin en önemli düğüm noktalarından biri olan Orhaneli kavşağı ile Acemler arasını 4’er şeride çıkaracak çalışma kapsamında yapılan yeni yaya üst geçidi tamamlanma aşamasına geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, mevcut üst geçit açıklığının 3’er şeride göre yapıldığını bu nedenle yeni yapılan üst geçidin tamamlanması ile trafiğin her iki yönde de 4’er şerit olarak akacağını söyledi. Bursa’nın ... Devamını Oku »

Karacabey Kurşunlu’ya sorunsuz ulaşım

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Karacabey’in Yeniköy – Kurşunlu arasındaki yolun genişliği 5 metreden 10 metreye çıkarılırken, yapılacak sıcak asfalt kaplama ile Kurşunlu’ya ulaşım sorunu da tamamen tarihe karışacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 8 kilometrelik yola yaklaşık 4 milyon TL yatırım yapacaklarını belirterek, bugüne kadar Karacabey’e yapılan ulaşım yatırımlarının da 32 milyon TL’yi aştığını söyledi. Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ... Devamını Oku »

Bursa kent içi ulaşımda engeller kalkıyor

Kent içi ulaşımda yaşanan sorunların kaldırılması hedefiyle çıkmaz sokak sayısını da azaltan Büyükşehir Belediyesi, Maltepe Mahallesi’ndeki bir çıkmaz sokağı daha açtı. Yıldırım Maltepe Mahallesi’nde kamulaştırılan binanın yıkılması ile Şahin Sokak ile Çamlıca Sokak birbirine bağlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ulaşımda tıkanan tüm noktaların açılması için çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini söyledi. Bursa’da ulaşım sorununu en aza irdirmek amacıyla raylı sistem, yeni ... Devamını Oku »

Gran Fondo Marmara heyecanı başlıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ve çeşitli firmaların sponsorluk destekleriyle bu yıl ikincisi düzenlenen Amatör Uzun Yol Bisiklet Yarışı Gran Fondo Marmara Bisiklet Organizasyonu için İstanbul´da tanıtım toplantısı düzenlendi. 25 ülkeden 2 bin sporcunun pedal çevireceği bisikleti turu, 24 Eylül’de gerçekleşecek. Gran Fondo Marmara Koordinatörü Ömer Kafkas organizasyonla ilgili bilgiler verdi. 24 Eylül´de yapılacak bisiklet turunun uzun ... Devamını Oku »

Kaplıkaya köprüsü ulaşıma açıldı

Ankara İzmir yolunun güneyinde alternatif bir güzergah oluşturmak amacıyla çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Siteler ve Bağlaraltı mahallelerini birbirine bağlayan Kaplıkaya Köprüsünün tamamlanan tek yönünü trafiğe açarken, bayram öncesi diğer yön de ulaşıma açılacak. Daha önce hizmete açılan Değirmenönü – Karapınar köprüsü, açılışa hazırlanan Kaplıkaya köprüsü ve proje çalışmaları devam eden Otosansit – Değirmenönü köprüsü ile Siteler Mahallesi Kestel’e ... Devamını Oku »