Cumartesi , 24 Haziran 2017
Son Dakika

16. Bursa

16. Bursa

İznik’e 36 milyonluk ulaşım yatırımı

İznik’e 36 milyonluk ulaşım yatırımı :Merkeze sonradan bağlanan 17 ilçede köylere giden grup yollarını bile sıcak asfaltla buluşturan Bursa Büyükşehir Belediyesi, İznik’in İnikli, Elbeyli, Tacir ve Ömerli bölgelerine uzanan 10,5 kilometrelik yolu da sıcak asfalta kavuşturdu. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ilave yapılan 10,5 kilometrelik yola 4 milyon TL harcandığını belirterek, İznik’te bugüne kadar ulaşıma yapılan yatırımın 36 milyon TL’yi ... Devamını Oku »

TEKNOSAB, Yerli Otomobil İçin En Doğru Adres

TEKNOSAB, Yerli Otomobil İçin En Doğru Adres :Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, yerli otomobil üretimini Türkiye adına tarihi bir eşik olarak gördüklerini belirterek, “Yerli otomobilin üretimi için en doğru adres Yüksek Teknolojili Organize Sanayi Bölgemiz olan TEKNOSAB’dır. BTSO olarak yerli otomobilin ülkemize kazandırılması ve Bursa’da üretimi konusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi. Oda Hizmet Binası’nda düzenlenen ... Devamını Oku »

Bursa’da akıllı kavşak uygulamasıyla verimlilik arttı

Bursa’da akıllı kavşak uygulamasıyla verimlilik arttı :Bursa’da kent içi trafiğin düğüm notlarından biri olan Orhaneli kavşağında, döner adanın kaldırılmasıyla hayata geçirilen akıllı kavşak uygulamasıyla birim zamanda geçen araç sayısı yüzde 40 artarken, ışıklarda bekleme süresi ise yüzde 50’nin altına indi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, tüm yönlere sensorlar yerleştirildiğini, sensorların yoğunluk durumuna göre otomatik sinyalizasyona uyarı gönderdiğini ve böylelikle yoğunluğun ... Devamını Oku »

BUTTİM’den Yıldırım’a ulaşımda pratik çözüm

BUTTİM’den Yıldırım’a ulaşımda pratik çözüm :Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’yı daha yaşanabilir bir kent haline getirmek amacıyla sürdürdüğü çalışmalar kapsamında, BUTTİM bölgesi ile Demirtaş Kavşağı arasına, Nilüfer Çayı üzerine yapılacak yeni köprü, bölgeden Yıldırım’a ulaşımı kolaylaştıracak. Bursa’yı daha kolay ulaşılabilir bir şehir haline getirmek amacıyla ulaşım hizmetlerine büyük önem veren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte BUTTİM ve ... Devamını Oku »

Bursa Nilüfer’de AYDOFF Zirvede

Bursa Nilüfer’de AYDOFF Zirvede :Kısa adı BASK olan Bursa Alternatif Sporlar Kulübü tarafından Nilüfer Belediyesi katkılarıyla düzenlenen Türkiye Trial Şampiyonası ikinci yarışı 20-21 Mayıs tarihlerinde Balat Atatürk Ormanı’nda gerçekleştirildi. Bursalı sporseverlerin yoğun ilgisi altında geçen organizasyon her 2 gün de heyecan bir an olsun eksik olmadı…. 4 sporcu ve 2 araçtan oluşan takımların mücadelesini yarışı takip eden izleyiciler nefeslerini tutarak ... Devamını Oku »

Yıldırım’ın iki yakası viyadükle bağlanıyor

Yıldırım’ın iki yakası viyadükle bağlanıyor :Şehir içi trafikteki kör düğümleri farklı projelerle çözen Bursa Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım’da Sarı Caminin batı kısmında yapılacak viyadükle Kurtuluş Caddesi’ni, Karlıdağ ve Vişne Caddelerine bağlayacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Davutdede ve Duaçınarı bölgesine nefes aldıracak viyadükle, Gökdere ve İhtisas kavşaklarının trafik yüklerinin de büyük ölçüde azalacağını söyledi. Bursa’da ulaşım sorununun ortadan kaldırılması amacıyla raylı ... Devamını Oku »