Perşembe , 29 Haziran 2017
Son Dakika

18. Çankırı

18. Çankırı

Feslikan Bölgesinde Kaldırım ve Asfalt Çalışmaları Devam Ediyor

Feslikan Bölgesinde Kaldırım ve Asfalt Çalışmaları Devam Ediyor :Çankırı’da yapılaşmanın en yoğun olduğu Buğday Pazarı Mahallesi Feslikan Mevkiinde alt yapı çalışmalarının sona gelmesi ile birlikte kaldırım ve asfalt çalışmaları hız kazandı. Çankırı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, yeni yerleşim alanlarında yaşayan vatandaşların rahat bir ulaşıma kavuşmaları için hazır hale getirilen yollarda kaldırım ve asfalt çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yeni yerleşim ... Devamını Oku »

Uzunyol Sokak Sağlıklaştırma Projesi 1. Etap Çalışmaları Başladı

Uzunyol Sokak Sağlıklaştırma Projesi 1. Etap Çalışmaları Başladı :Çankırı Belediyesi, ihalesi yapılarak sözleşmesi imzalanan Uzunyol Caddesi Cephe İyileştirme Projesi’nin 1. etap çalışmalarına başladı. Çankırı tarihi dokuda SİT alanı içerisinde bulunan şehrimizin gerdanlığı olarak tanımlanan Uzunyol Caddesi’ndeki evler, 1. ve 2. etap sokak sağlıklaştırması kapsamında Çankırı turizmine kazandırılması yönünde çalışmalar başladı. Fen İşleri Müdürlüğünce başlatılan 1. etap çalışmaları kapsamında 4 adeti ... Devamını Oku »

Eski Kastamonu Şosesinde Asfalt Çalışmaları Tamamlandı

Eski Kastamonu Şosesinde Asfalt Çalışmaları Tamamlandı :Şehrin en ücra noktasına kadar hizmet götüren Çankırı Belediyesi, asfalt çalışmalarına devam ediyor. Aşiyan Köprülü Kavşağın Çankırı-Kastamonu karayoluna bağlantı noktası olan eski Kastamonu şosesinde kaldırım çalışmalarını yenileyen Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, bölgede asfalt çalışmasını da tamamladı. Ekipler, çalışmalar kapsamında yaklaşık 750 ton sıcak asfalt kullandı. Belediye Başkanı İrfan Dinç, “Aşiyan Köprülü Kavşağın tamamlanmasının ... Devamını Oku »

Hamamcıoğlu Sokak’ta Altyapı Tamam, Üst Yapı Çalışmaları Başladı

Hamamcıoğlu Sokak’ta Altyapı Tamam, Üst Yapı Çalışmaları Başladı :Çankırı Belediyesi, yapılaşması tamamlanarak yola terk işlemi yapılan Hamacıoğlu Sokak’ta kaldırım çalışmalarına başladı. Karataş Mahallesi Hamamcıoğlu Sokak’ta altyapı çalışmalarına ait su, kanalizasyon, yağmurlama ve doğalgaz hatlarının tamamlanmasının ardından Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yol dolgu çalışmaları gerçekleştirildi. Bölgede çift taraflı kaldırım çalışmalarına başlayan ekipler, 300 m’lik yolun her iki tarafında 1,5 metrelik ... Devamını Oku »

Çankırıda Asfalt Çalışmaları Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Çankırıda Asfalt Çalışmaları Kaldığı Yerden Devam Ediyor :Çankırı Belediyesi, Fatih Mahallesi Tuzlu Bağları Mevkii TOKİ Tarım Köy Konutları’nda sıcak asfalt çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor. Geçtiğimiz yıl bölgede ciddi bir çalışma yürüten Fen İşleri Müdürlüğü, 2016 çalışma programı kapsamında tretuarları tamamlanan Fatih Mahallesi TOKİ Tarım Köy Konutları mevkiinde beş sokağın asfalt çalışmalarını tamamladı. Ekipler, çalışmalar için yaklaşık 3000 ton asfalt ... Devamını Oku »

Çankırı Belediyesinden Aşiyan Bölgesine Asma Çelik Köprü

Çankırı Belediyesinden Aşiyan Bölgesine Asma Çelik Köprü :Çankırı Belediyesi, Aşiyan Köprülü Kavşak çalışmaları nedeni ile Tatlıçay üzerinde bulunan köprünün kaldırılacak olmasından dolayı vatandaşların mağduriyetini gidermek için asma çelik köprü monte etti. Köprü, Belediye Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü tarafından kendi atölyesinde yapıldı. Belediye tarafından projelendirilen ve Karayolları 15. Bölge Müdürlüğünce çalışmaları yürütülen Aşiyan Köprülü Kavşak Projesi sebebi ile Tatlıçay ... Devamını Oku »