Cuma , 19 Ocak 2018
Son Dakika

18. Çankırı

18. Çankırı

Kahraman Sokak “Çıkmaz Sokak” Olmaktan Çıktı

Çankırı Belediyesi, Yenimahalle’deki çıkmaz sokak sorununu çözerek şehir içine kolay ulaşım imkânı sağladı. Belediye Başkanı İrfan Dinç, Yenimahalle’nin çıkmaz sokağı olan Kahraman Sokak, Belediye İmar Müdürlüğünce istimlâk edilerek Orkide Sokak’a bağlantısının yapıldığını kaydetti . Çankırı Belediyesi Yenimahalle’de bulunan çıkmaz sokağa el attı. Yeni yerleşim alanları için yeni yollar kazandıran Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, çıkmaz sokakta gerçekleştirdikleri yol bağlantısı ile bölge ... Devamını Oku »

Çankırı Belediyesi, asfalt çalışmasında kendi rekorunu kırdı

Çankırı Belediyesi, 2017 çalışma programı kapsamında gerçekleştirdiği yaklaşık 45 bin ton asfalt çalışması ile kendi rekorunu kırdı. Belediye Başkanı İrfan Dinç, yeni asfalt plenti sayesinde kendi asfaltını üreten bir Belediye haline geldiklerini söyleyerek şehir genelinde yeni yapılan ve bozulan yollar için kullanılan asfaltın geçtiğimiz yıla oranla üçte bir seviyede artış sağlanarak bir rekora daha imza atıldığını belirtti. Dinç, vatandaşların her ... Devamını Oku »

Çankırı’da Bisiklet-Yürüyüş ve Araç Yolu Projesi’nin Büyük Bir Kısmı Tamamlandı

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Atatürk Yolu (Deveyolu) Bisiklet-Yürüyüş ve Araç Yolu Projesi’nin önemli bir bölümünün tamamlandığını belirtti. 2018 yılına sıkı bir giriş yapmaya hazırlanan Çankırı Belediyesi, Atatürk Yolu (Deveyolu) üzerinde Şehit Yahya Coşkuner Ortaokulu önünden başlayarak Kenbağ Mevkiine kadar toplam 4 bin metrelik mesafeyi kapsayan Bisiklet-Yürüyüş ve Araç Yolu Projesi’nde sona yaklaştı. Şehri, Çankırı tarihinde görülmemiş çalışmalar ile buluşturan ... Devamını Oku »

Çankırı İstiklal Caddesine Sıcak Asfalt

Çankırı Belediyesi, İstiklal Caddesi’nde yaklaşık 1000 ton sıcak asfalt serimi yaptı. Asfalt çalışmalarında bölgede bulunan İstiklal Anaokulu’nun bağlantı yolu asfaltlandı. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerce geçtiğimiz günlerde başlatılan Abdulhalik Renda Mahallesi İstiklal Caddesi’nde asfalt öncesi hazırlık çalışmalarının ardından sıcak asfalt serimi de tamamlandı. Çalışmalar kapsamında; 350 m yola 1000 ton asfalt serimi yapıldı. Belediye Başkanı İrfan Dinç, yeni asfalt şantiyesi ... Devamını Oku »

Çankırıda Bozulan Yollar Asfalta Kavuşuyor

Çankırı Belediyesi, elektrik hatlarının yeraltına alındığı alanlarda onarım ve asfaltlama çalışmalarına devam ediyor. Belediye Başkanı İrfan Dinç, ilgili kurumların çalışmaları sebebi ile bozulan yolları çalışmaların tamamlanmasının ardından hemen düzelterek asfaltlama çalışmalarını yürüttüklerini kaydetti. Dinç, “Gelişen ve büyüyen Çankırı’nın çehresini her geçen gün daha da iyileştirmek ve vatandaşlarımızın memnuniyetini arttırmak için çalışmalarımızı planlı bir şekilde yürütüyoruz.” ifadelerini kullandı. Belediye Fen İşleri ... Devamını Oku »

Çankırı’da Kaldırım ve Refüj Çalışmaları Devam Ediyor

Çankırı Belediyesi, şehrin muhtelif alanlarında başlattığı kaldırım ve refüj çalışmalarına devam ediyor. Özellikle yeni yerleşim alanlarında yaşayan vatandaşların ulaşım sorurunu çözmek için çalışmaları aralıksız olarak yürüten Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Feslikan Bölgesi Yarenler Caddesi’nde asfalt atılan yolların orta refüj ve kaldırım çalışmalarını sürdürüyor. DSİ altında bulunan Şehit Uğur Hiçyılmaz Caddesi ile Yarenler Caddesi’nin kesiştiği alana yapımı başlanan döner kavşak ... Devamını Oku »