Salı , 24 Ekim 2017
Son Dakika

18. Çankırı

18. Çankırı

Yarenler Caddesi’nin Asfalt Çalışmaları Tamamlandı

Çankırı Belediyesi, Buğday Pazarı Mahallesi Yarenler Caddesi’ni asfalt ile buluşturdu. Geçtiğimiz haftalarda asfalt öncesi hazırlık çalışmalarını tamamlayan Fen İşleri Müdürlüğü, Feslikan mevkiinde bulunan Yarenler Caddesi’nde asfalt çalışmalarını tamamladı. Yeni yerleşim alanlarının altyapı, yol ve asfalt çalışmaları hızla tamamlanıyor. Su, kanal, yağmurlama, doğalgaz, elektrik gibi tüm altyapı imalatları ilgili kurumlar tarafından tamamlanan Yarenler Caddesi’ne Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerce 2500 ton ... Devamını Oku »

Feslikan Bölgesinde Çalışmalara Devam

Çankırı Belediyesi, Buğday Pazarı Mahallesi Yarenler Caddesi’nde asfalt öncesi hazırlık çalışmalarına başladı. Yarenler Caddesi’ndeki çalışmaların tamamlanmasının ardından Belediye, Feslikan bölgesinin %70’inin yol ve altyapı problemlerini tamamlamış olacak. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü, yeni yerleşim alanlarından Feslikan bölgesinde çalışmalarına hızla devam ediyor. Yarenler Caddesi’nde makineli çalışma ve dolgu işlemleri tamamlanarak su, kanal, yağmurlama, doğalgaz, elektrik gibi tüm altyapı imalatları ilgili kurumlar tarafından ... Devamını Oku »

Sokak Sağlıklaştırma Çalışmaları Büyük Köprü Sokak’ta Devam Ediyor

Çankırı Belediyesi’nin şehrin turizmine katkı sağlamak amacı ile SİT alanı içerisindeki tarihi dokuda başlattığı sokak sağlıklaştırma projesine Büyük Köprü Sokak’ta devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü, Karataş Mahallesi’nde bulunan ve halk arasında Büyük Köprü olarak bilinen Fikri Demirok Sokak’ta tarihi binaların cephe sağlıklaştırma projesinin ihalesini yaparak çalışmalara başladı. Çalışmalarda görev alan ekipler, binaların çatılarının tamamını sökerek yeniledi. Binaların dış cephelerinin raspası ... Devamını Oku »

Atatürk Bulvarı Orta Refüjü Yenileniyor

Çankırı Belediyesi, Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı’nın Belediye Meydanı’ndan Kucaklama Taşı’na kadar olan kısmında orta refüjü düzenliyor. Şehir estetiğine katkı sağlamak amacı ile yapılan çalışmalarda; eskiyen bordür sistemi kaldırılarak yerine 280 adet beton bariyer yerleştirilecek. Çalışmalarda yolun her iki tarafının ve orta refüjün mevcut genişlikleri de korunacak. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalarda Atatürk Bulvarı’nın Kucaklama Taşı’ndan Belediye önüne kadar ... Devamını Oku »

Çankırıda Yeni Yerleşim Alanları Asfaltlanıyor

Çankırı Belediyesi, yeni yerleşim alanlarına açılan bölgelerde yol yapım ve kaldırım çalışmalarının yanı sıra asfaltlama çalışmalarını sürdürüyor. Kurban Bayramı’na kadar tamamlanacak çalışmalar, bayramdan sonra ara yollarda devam edecek. Yeni yerleşim alanlarından Feslikan Bölgesinde asfalt öncesi çalışmaları tamamlayan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Buğday Pazarı Mahallesi Şehit Uğur Hiçyılmaz ve Arda Caddelerini sıcak asfaltla buluşturmaya başladı. Feslikan Bölgesine 2017’de 10 Bin Ton ... Devamını Oku »

Asfalt Öncesi Hazırlıklar Devam Ediyor

Çankırı Belediyesi, yeni yerleşim alanlarından Feslikan Bölgesinde asfalt öncesi çalışmalara süratle devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü, Buğday Pazarı Mahallesi Şehit Uğur Hiçyılmaz ve Arda Caddelerine Plent mix temel malzeme seriyor. Çankırı’nın yeni yerleşime açılan alanlarında çalışmalar aralıksız yürütülüyor. Belediye ekipleri, yeni yerleşim alanlarında yaşayan vatandaşların rahat bir ulaşıma kavuşmaları için yollarda asfalt öncesi çalışmaları aralıksız sürdürüyor. Plent mix temel malzeme ... Devamını Oku »