Pazar , 17 Aralık 2017
Son Dakika

19. Çorum

19. Çorum

Çorum’da Otobüs duraklarına “Karekod Uygulaması”

Çorum’da Otobüs duraklarına “Karekod Uygulaması” :Çorum Belediyesi, toplu ulaşımda bir yenilik daha getirdi. Karekod uygulaması ile artık toplu ulaşımdan yararlanmak daha rahat hale gelecek. Uygulama ile birlikte duraklara konulan karekodlarla birlikte otobüslerin nerede ve ne zaman hangi duraklara geleceği daha kolay öğrenilecek. Çorum Belediyesi olarak toplu ulaşımda daha kaliteli hizmet vermek ve bu hizmetlerden Çorum halkının memnuniyetini daha üst seviyelere ... Devamını Oku »

Çorum’da modern otobüs durakları magandaların hedefi oluyor

Çorum’da modern otobüs durakları magandaların hedefi oluyor :Çorum Belediyesi tarafından toplu ulaşımdan istifade eden vatandaşlar için yaptırılan modern otobüs durakları magandaların hedefi olmaya devam ediyor. Otobüs durakları toplu ulaşımı kullananlar için büyük bir konfor sağlarken bazı kendini bilmezler de bu duraklara zarar vermeyi alışkanlık haline getirdi. Çorum halkının vergileriyle yapılan bu hizmetlere zarar verilmesini anlayamadıklarını belirtene Belediye Başkanı Yardımcısı Turhan ... Devamını Oku »

Başkan Külcü örnek halk otobüsünü inceledi

Başkan Külcü örnek halk otobüsünü inceledi :Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Mercedes-Benz firmasının toplu taşıma için ürettiği otobüsü inceledi. Saat Kulesi yanında teşhir edilen otobüsle ilgili hizmet veren şirket yetkililerinden bilgiler alan Başkan Külcü, hali hazırda hizmet veren özel halk otobüsleri ile anlaşmalarının 2018 yılında sona ereceğini belirtti.Çorum’a yeni toplu taşıma sistemi kazandırmak için çalışmalarının devam ettiğini belirten Başkan Külcü, ... Devamını Oku »

Çorumda magandalar otobüs durağının camını kırdı

Çorumda magandalar otobüs durağının camını kırdı :Çorum Belediyesi tarafından toplu taşıma araçlarından faydalananlar için yapılan modern otobüs durakları vatandaşlara büyük bir konfor sağlarken bazı kendini bilmezler de bu duraklara zarar vermeye devam ediyor. Kendini bilmez kişiler Mimar Sinan Mahallesi’ned bulunan klimalı otobüs durağının camlarını kırdı. Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Çorum Belediyesi’nin Çorum’u daha güzel ve yaşanabilir hale getirmek için ... Devamını Oku »

Kamil Yolunda Onarım

Kamil Yolunda Onarım :Çorum’un Osmancık ilçesinde sıkıntılı olan keskin virajlar Karayolları ekipleri tarafından yapılan çalışmalar neticesinde düzeltildi. Osmancık merkezi ile bölgede bulunan köyler ve Kargı ilçesi arasında bağlantı sağlayan, halk arasında Kamil yolu olarak bilinen ve Karayollarına bağlı yolun 11-16 kilometre arasında kalan İnal köyü yakınları Acısu mevkiinde bulunan keskin virajlar Karayolları 71’inci Şube Şefliğine Bağlı ekipler tarafından düzeltme ve ... Devamını Oku »

Osmancık Kumbaba Köyüne Köprü

Osmancık Kumbaba Köyüne Köprü :Çorum’un Osmancık ilçesine bağlı Kumbaba köyüne köprü yapılıyor. Kumbaba köyü sakinlerinin arazileri ve derenin diğer tarafında kalan ev sahiplerine ulaşımda yıllardır çektiği sıkıntı yeni yapılan köprü ile son bulacak. Köydeki ulaşım sıkıntısını önemli ölçüde azaltacak köprünün yapımı ile ilgili bilgi veren köy Muhtarı Sultan Aslan, “Köyümüzde evleri dereden diğer tarafında kalan vatandaşlar arazilerine ulaşmada büyük sıkıntı ... Devamını Oku »