Çarşamba , 18 Ekim 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 21. Diyarbakır

21. Diyarbakır

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi konforlu, ucuz ve güvenli ulaşım için çalışıyor

Daha konforlu, ucuz ve güvenli ulaşım hizmetleri için çalışmalarını aralıksız sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılı içerisinde çevreye duyarlı doğalgazlı 32 araç alarak toplu taşıma filosunu genişletti. İlçelere bağlı 194 mahalleyi kapsayan 22 yeni güzergah açan, il ve ilçe merkezlerinde mezarlıklara ücretsiz ulaşım hizmeti veren, akıllı kavşak sistemini hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi’nin toplu ulaşım hizmetinden yılın ilk 9 ayında 14 ... Devamını Oku »

Bismil Otogarı’nın çalışmaları devam ediyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 32 bin 750 metrekarelik alan üzerinde içinde kapalı ve yeşil alanlar, peronlar ve otoparkın bulunduğu Bismil Otogarı’nı inşa ediyor. Otogar, Haziran 2018’de halkın hizmetine sunulacak. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde modern otogarların inşası için çalışmalarını sürdürüyor. Diyarbakır-Batman çevreyolunda toplam 32 bin 750 metrekare alan üzerinde kurulacak olan Bismil Otogarı’nın çalışmaları devam ediyor. Otogar, 3 bin metrekare kapalı, 12 ... Devamını Oku »

Ofis Altgeçidi Yenileniyor

Ofis Altgeçidi’nin duvarlarını yenileyen ve yaya geçitlerini ışıklandıran Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, geçidin dış cephelerini kentin tarihi figürleriyle süsleyecek. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir ile Bağlar ilçelerini birbirine bağlayan ve üzerinde tren rayının geçtiği Ofis Altgeçidi’ni yeniliyor. Yenileme çalışmalarında ekipler, ilk etapta duvarlarda düşme tehlikesi bulunan suni mermerleri söktü. Sökülen suni mermerlerin yerine prefabrike 30 bin 26 metrekare prekast duvar döşendi. DİSKİ ... Devamını Oku »

Bismil İlçe Otogarı Müjdesi

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Silvan ilçesine bağlı Tekel Mahallesi grup yolu ile Bağlar ilçesi Kamışlo Bulvarı’ndaki sıcak asfalt çalışmalarını yerinde denetledi, Bismil İlçe Otogarı’nı ziyaret etti, vatandaşlarla buluştu. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmaları denetlemeye devam ediyor. Başkan Atilla, Silvan ilçesine bağlı Tekel Mahallesi grup yolundaki sıcak asfalt çalışmasını denetledi. Başkan Atilla, beraberinde Silvan ... Devamını Oku »

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi yeni yollar açıyor

Kent genelinde asfalt, yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yeni açılan Aram Tigran Caddesi’nde yol genişliğine engel olan 170 metrelik istinat duvarını yıkarak çalışmalara devam ediyor. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kent merkezindeki bulvar, cadde ve sokaklarda asfalt çalışmalarını tüm hızıyla sürdürürken, yerleşime açılan bölgelerde ise yeni yollar açıyor. Yeni yerleşim alanlarında yol açma çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, ... Devamını Oku »

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi daha güvenli ulaşım için çalışıyor

Yayaların ve araçların caddelerde daha güvenli ulaşım sağlaması için çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, bu yıl içinde 3 bin 95 adet levha yeniledi, 17 km yol çizgisi çizdi, okulların önüne kasis yaptı. Vatandaşlara kaliteli ve güvenli ulaşım hizmeti vermek için çalışmalarını aralıksız sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde eskiyen trafik uyarı levhalarını değiştiriyor, olmayan noktalara da yenilerini yerleştiriyor. Bulvar ve ... Devamını Oku »