Cuma , 15 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 21. Diyarbakır

21. Diyarbakır

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, caddelere 560 bin ton asfalt serdi

2017 yılında kent merkezindeki caddelere 500 bin ton sıcak asfalt sermeyi hedefleyerek sezonu Mart ayında açan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, hedeflenen rakamın üstüne çıkarak cadde, bulvar ve sokaklara toplam 560 bin ton sıcak asfalt dökerek sezonu tamamladı. Kent merkezi 4 ilçedeki cadde, bulvar ve sokaklara 2017 yılı içinde 500 bin ton sıcak asfalt sermeyi hedefleyen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 2017 Mart ayında ... Devamını Oku »

Baba Tahir Caddesi asfaltlanıyor

Kent merkezi ve ilçelere bağlı mahallelerde asfalt, yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarına devam eden Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kayapınar ilçesindeki Baba Tahir Caddesi’nde 2 bin 285 ton asfalt serdi. Kentteki bulvar, cadde ve sokaklarda 500 bin ton sıcak asfalt serme hedefiyle başlattığı çalışmalarına devam eden Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, şu ana kadar 480 bin ton asfalt serdi. Kayapınar ilçesi Fırat Mahallesi’nde ... Devamını Oku »

Kulp Otogarı’nda çalışmalar başladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 1 milyon 478 bin TL ihale bedeliyle kapalı ve açık olmak üzere toplam bin 594 metrekare alan üzerine inşa edeceği Kulp Otogarı’nda çalışmalar başladı. Bismil Otogarı’nda inşa çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kulp Otogarı’nda da çalışmalara başladı. Toplam bin 594 metre kare alan üzerine inşa edilecek olan Kulp Otogarı’nın 594 metrekaresi kapalı alandan bin metrekaresi ise açık ... Devamını Oku »

Diyarbakır Büyükşehir modern asfalt laboratuvarı kuruyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, çevre illerdeki belediyeler arasında bir ilki gerçekleştirerek asfalt (bitüm), toprak (zemin) ve beton analizlerinin yapılabileceği modern laboratuar kuruyor. Son teknoloji cihazlarının kullanıldığı, Elazığ yolu üzerindeki Asfalt Plent Şantiyesi’nde oluşturulan Merkez Laboratuvar, yol ve yapı malzemelerinin kalitesini artırarak yapı çalışmalarında ekonomik tasarruf sağlayacak. Uzman ekiplerin görev yapacağı İSO 9001 ve İSO 14001 kalite belgeli laboratuar Türk Akreditasyon Kurumu’ndan ... Devamını Oku »

Bağcılar’a 66 bin 348 metrekare kaldırım taşı döşenecek

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 8 bin 110 metre uzunluğunda bulunan Kamışlo Bulvarı, Orhan Doğan, Mehmet Uzun ve Çevlik Caddeleri’ne 66 bin 348 metrekare kaldırım taşı döşüyor. Orta refüjlerinin de düzenlediği çalışmada ekipler, alana farklı türlerde 2 bin 550 adet ağaç ve 628 adet aydınlatma direği dikecek. Yaz aylarında Bağcılar imar yollarının altyapısını tamamlayıp asfaltlayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Bağlar ilçesi Bağcılar’da yer ... Devamını Oku »

Ofis Altgeçidi tamamlandı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Ofis Altgeçidin duvarlarını, kaldırımlarını, altyapısını yeniledi, yaya geçidini ışıklandırarak aktif hale getirdi ve geçidin 2 tarafının dış cephelerini kentin tarihi figürleriyle süsleyerek tamamladı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir ile Bağlar ilçelerini birbirine bağlayan ve üzerinden tren rayının geçtiği Ofis Altgeçidin tüm yapı malzemelerini yenileyerek tamamladı. Hizmete giren altgeçidin dış cephe duvarlarına 3 bin 26 metrekare prekast duvar döşendi. ... Devamını Oku »