Pazar , 25 Haziran 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 21. Diyarbakır

21. Diyarbakır

Elazığ Caddesi’nde peyzaj çalışması başladı

Elazığ Caddesi’nde peyzaj çalışması başladı :Kent genelinde asfalt serme, yol yapım, bakım, onarım vekaldırım yenileme çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kenti güzelleştirmek için Elazığ Caddesinin refüjünde yeşillendirme çalışması başlattı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kenti güzelleştirmek için asfalt, yol ve kaldırım yapım, bakım ve onarım çalışmalarının yanında park ve refüjleri yeşillendiriyor. Elazığ Caddesi’nde asfalt çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Elazığ Caddesi’nde ... Devamını Oku »

Diyarbakır’da 47 Kavşakta Akıllı Kavşak Sistemi Devreye Girdi

Diyarbakır’da 47 Kavşakta Akıllı Kavşak Sistemi Devreye Girdi :Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla yürüttüğü Akıllı Kavşak Sistemi çalışmalarını büyük ölçüde tamamlayarak 54 kavşaktan 47’sinde uygulamayı başlattı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin, kent merkezindeki trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla kavşaklarda sürdürdüğü ve ihale bedeli 2 milyon 790 bin TL olan Akıllı Kavşak Sistemi Projesi sona yaklaşıyor. Kent genelindeki 54 kavşakta çalışma başlatan ... Devamını Oku »

Elazığ Caddesi asfaltlanıyor

Elazığ Caddesi asfaltlanıyor :Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin, kent genelindeki bulvar, cadde ve sokaklarda yürüttüğü sıcak asfalt çalışmasına Elazığ Caddesi’nde devam ediyor. Elazığ Caddesi’nde gündüz asfalta hazırlık, gece ise asfalt serme çalışmaları yapılırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, gece yürütülen asfalt çalışmasını denetledi. Kent merkezinde 500 bin ton sıcak asfalt serme hedefiyle sezonunu açan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, asfalt, yol yapım, bakım ve ... Devamını Oku »

Silvan yolu daha yeşil ve daha güzel olacak

Silvan yolu daha yeşil ve daha güzel olacak :Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kent girişlerinin daha estetik bir görünüm kazanması için Silvan yolunda başlattığı peyzaj çalışması ile toplam 74 bin 600 metrekarelik alanı yeşillendirecek. Yolun üzerindeki Dicle Üniversitesi Köprülü Kavşağı’na Diyarbakır’ın tarihi ve kültürünü temsil eden heykeller dikilecek. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kent girişlerine daha estetik bir görünüm kazandırmak amacıyla yürüttüğü çalışmaları hızlandırdı. ... Devamını Oku »

Diyarbakır’da Asfalt Çalışmaları Tüm Hızıyla Sürüyor

Diyarbakır’da Asfalt Çalışmaları Tüm Hızıyla Sürüyor :Kent merkezine 2017 yılı içinde 500 bin ton sıcak asfalt serme ve kırsal ilçelerde ise bin 100 kilometrelik yolda sathi kaplama yapma hedefiyle çalışmalarını aralıksız sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Bağlar ilçesinde Lezgin Avcı, Girne, Teğmenler ve Yusuf İslam caddelerini asfaltladı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, nisan ayının başında bulvar, cadde ve sokaklarda başlattığı asfalt çalışmalarını kent ... Devamını Oku »

Nükhet Coşkun Caddesi asfaltlandı

Nükhet Coşkun Caddesi asfaltlandı :Bu yıl kentin cadde ve sokaklarına 500 bin ton sıcak asfalt sermeyi hedefleyen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Nükhet Coşkun Caddesi’ne bin 500 ton sıcak asfalt serdi. Yenişehir ilçesinde asfaltlama çalışmalarının büyük bir bölümünü tamamlayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Bağlar ilçesi cadde ve sokaklarına 9 Mayıs’tan itibaren sıcak asfalt sermeye başladı. Daha önce Sunay, Göçmenler, Kardeşlik ve Kılavuz caddeleri ... Devamını Oku »