Çarşamba , 23 Ağustos 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 21. Diyarbakır

21. Diyarbakır

Diyarbakır Kent merkezindeki yollara 230 bin ton sıcak asfalt serildi

Kent merkezinde 500 bin ton hedefiyle nisan ayında asfalt sezonunu açan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, şu ana kadar 230 bin ton asfalt sererek yolları yeniledi. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kent merkezindeki bulvar, cadde ve sokaklara 2017 yılı içinde 500 bin ton hedefiyle başlattığı sıcak asfalt serme çalışmaları aralıksız sürüyor. Şu ana kadar yürüttüğü çalışmalarda 230 bin ton sıcak asfalt seren Büyükşehir Belediyesi, ... Devamını Oku »

Başkan Atilla, asfalt çalışmasını denetledi

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Kayapınar ilçesi Fırat Bulvarı’nda başlayan sıcak asfalt çalışmasını denetledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, belediyenin hizmetlerini denetlemeye devam ediyor. Kent merkezinde 500 bin ton hedefiyle başlatılan sıcak asfalt çalışması, bulvar, cadde ve sokaklarda devam ederken, Başkan Atilla, Kayapınar ilçesi Fırat Bulvarı’nda başlayan asfalt çalışmasını yerinde denetledi. Asfalt çalışmasına ilişkin birim amirlerinden bilgi alan Başkan ... Devamını Oku »

Başkan Atilla: Hizmette gece de bir gündüz de bir

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Kayapınar ve Yenişehir ilçelerinde Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen yol yapım ve asfalt çalışmalarını denetledi, esnafları ziyaret etti, vatandaşlarla bir araya geldi. Diyarbakır’a hizmet etmenin önemli olduğunu vurgulayan Başkan Atilla, “Bu şehre hizmet etmek bizler için onurdur. Gece-gündüz zaman kavramlarıdır. Kadim şehrimiz ve hemşehrilerimiz için; gece de bir gündüz de bir.” dedi. Diyarbakır Büyükşehir Belediye ... Devamını Oku »

Diyarbakır’da asfaltlanan caddelere yol çizgileri çizildi

Yayaların ve araçların yolları daha rahat ve güvenli bir şekilde kullanabilmesi amacıyla çalışmalarına devam eden Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, asfaltı tamamlanan cadde ve sokaklara yol çizgileri çiziyor. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kent merkezindeki bulvar, cadde ve sokaklardaki asfaltın yanı sıra yol çizgileri çalışması yürütüyor. Yayaların ve araçların caddeleri daha rahat ve güvenli bir şekilde kullanabilmesi için çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ... Devamını Oku »

Diclenin kırsal mahalle yolları yenileniyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin, Dicle ilçesine bağlı kırsal mahallelerin bozuk yollarını yeniden düzenlemek için başlattığı çalışmalar devam ediyor. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçenin kırsal mahalle ve grup mahalle yollarındaki çalışmalarına devam ediyor. Bozuk mahalle yollarının alt yapısını düzenleyerek asfalt sathi kaplama yapan, dar yolları genişleten, suların tahliyesi için yeni menfezler inşa eden Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Dicle ilçesi kırsal mahalle ve grup ... Devamını Oku »

Eğil’de kırsal mahalle yollarındaki çalışmaların yüzde 90’ı tamamlandı

Birçok medeniyete ev sahipliği yapan, tarih, kültür ve manevi değerleri ile ön plana çıkan Eğil ilçesinde asfalt, yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahalle ve grup mahalle yollarındaki çalışmaları yüzde 90 oranında tamamladı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçenin kırsal mahalle yollarında 1300 km asfalt sathi kaplama hedefiyle başlattığı çalışmaları sürdürüyor. Eğil ilçesinin kırsal mahalle ve ... Devamını Oku »