Pazartesi , 18 Aralık 2017
Son Dakika

22. Edirne

22. Edirne

Uzun Köprü’nün UNESCO kalıcı listesine geçme çalışmaları

Uzun Köprü’nün UNESCO kalıcı listesine geçme çalışmaları :Uzunköprü Belediye Başkanı İşbilen:”Geçici listeden kalıcı listeye geçilmesi için ciddi bir çalışma yapılması gerekiyor. İşin zor ve daha ağır tarafı bu. İşin uzmanlarıyla ciddi çalışma sonucu bu işin üstesinden gelebileceğimizi düşünüyorum” Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, ilçedeki “dünyanın en uzun taş köprüsü” olarak bilinen Uzun Köprü’nün UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi’nden kalıcı ... Devamını Oku »

Edirne – Meriç Köprüsü Ayakları Belediye Tarafından Temizlendi

Edirne – Meriç Köprüsü Ayakları Belediye Tarafından Temizlendi :Edirne ‘nin Meriç Nehri’nde geçen yıl meydana gelen taşkının ardından, uzun zamandır köprü ayaklarında birikmiş halde duran ağaç dalları, Edirne Belediyesi ekipleri tarafından kaldırıldı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, uzun zamandır süregelen bu çirkin görüntüyü ortadan kaldırmak için çalışma yaptıklarını ve buna Yıldırım semtindeki gönüllü vatandaşların da destek verdiğini söyledi. Uzun zamandan ... Devamını Oku »

Edirnede yol çalışması açılan davadan askıya alındı

Edirnede yol çalışması açılan davadan askıya alındı :Edirne Belediyesi’nin, Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi ile Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi arasında yapmayı planladığı 1,5 kilometrelik yol, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsü’nün açtığı dava nedeniyle askıya alındı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, yolun yapımı çalışmalarına Edirne Valiliği ve İl Emniyet Müdürlüğü’nün 2015 Ekim ayında Belediye’den resmi talepleri, ... Devamını Oku »

İpsala’da asfalt çalışmaları başladı

İpsala’da asfalt çalışmaları başladı :Edirne’nin İpsala ilçesinde belediye tarafından yapılan altyapı çalışmalarının ardından bozulan yollar, Karayolları Bölge Şefliği tarafından asfaltlanmaya başladı. İçme suyu, doğalgaz, yağmur suyu, kanalizasyon çalışmalarının tamamlandığı Enez Caddesi’nin İpsala’ya giriş kısmından çarşı içine kadar olan kısmında Karayolları bölge Şefliği tarafından asfaltlama çalışmalarına başlandı. Enez Caddesi’nde gerçekleşen asfalt çalışmalarını İpsala Kaymakamı Eyyup Özdemir ve Gelibolu Karayolları Bölge Şefi ... Devamını Oku »

Edirne’de, LED’li sinyalizasyon sistemi hizmete girdi

Edirne’de, LED’li sinyalizasyon sistemi hizmete girdi :Edirne Belediyesi, trafik güvenliğini arttırmaya yönelik yaptığı çalışmalar doğrultusunda 5 ayrı kavşakta 20 ayrı noktaya LED’li sinyalizasyon sistemini hizmete sundu. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın talimatları doğrultusunda kent merkezinde yaya ve araç güvenliğini arttırmak adına çalışmalarına hız kesmeden devam eden Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, LED’li sinyalizasyon sistemini hizmete sunmak için çalışmalarına başladı. Örneği ... Devamını Oku »

Edirnede Asfalt Çalışmaları Devam Ediyor

Edirnede Asfalt Çalışmaları Devam Ediyor :Edirne Belediyesi, şehrin çeşitli cadde ve sokaklarında asfalt çalışması gerçekleştiriyor. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Fen İşleri Müdürlüğü tarafından sürdürülen ve nisan ayında başlatılan asfalt çalışmalarının yaz ayları süresince devam edeceğini söyledi. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü, mevcut yollarda kış aylarında meydana gelen hasarlar ve aynı zamanda da asfalt olmasına karar verilen yollarda çalışma başlattı. Nisan ... Devamını Oku »