Cumartesi , 16 Aralık 2017
Son Dakika

23. Elazığ

23. Elazığ

Ağın Köprüsü, Elazığ-Ağın arasını 44 kilometre kısalttı

Ağın Köprüsü, Elazığ-Ağın arasını 44 kilometre kısalttı :laştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ağın Köprüsü`nün tamamlanmasıyla birlikte Elazığ`dan Ağın ilçesine ulaşımın 44 kilometre kısaldığını bildirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapımı tamamlanan eserlerin hizmete alımı için İstasyon Meydanı’nda düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, cumhurbaşkanlığı sisteminin detaylarını ve ülkeye kazanımlarını anlattı. Erdoğan’ın konuşmasının ardından toplu açılış törenine geçildi. İki yere ... Devamını Oku »

Kızılay Köprüsü Genişletme Çalışmasında Sona Gelindi

Kızılay Köprüsü Genişletme Çalışmasında Sona Gelindi :Elazığ Belediyesi tarafından DDY Kızılay (Kesrik) Köprüsü’nde başlatılan yol genişletme çalışmalarında sona yaklaşıldı Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince bölgesel trafiği düzenlemek ve rahatlatmak amacıyla şehir merkezi ile Kızılay Mahallesi, Aksaray Mahallesi, Gümüşkavak Mahallesi ve Hicret Mahallesi arasında ana bağlantıyı sağlayan; ancak mevcut haliyle yaya ve araç trafiğine yetersiz kalan DDY Kızılay Köprüsü’nün genişletilerek ... Devamını Oku »

Köylülerin Üst Geçit Eylemi

Köylülerin Üst Geçit Eylemi :Elazığ’ın Kovancılar ilçesi Pınartepe köyü sakinleri üst geçit eylemi yaptı. Elazığ’ın Kovancılar ilçesi Pınartepe köyünde meydana gelen trafik kazasında 7 yaşında ki Fatma Durmazın hayatını kaybetmesinin ardından köylüler üst geçit yapılması için Kovancılar-Palu yolunu trafiğe kapatarak eylem yaptı. Geçtiğimiz Günlerde Kovancılar İstikametinden Palu istikametine gitmekte olan plakası belirlenemeyen özel otomobil, Pınartepe köyünde yolu karşıdan karşıya geçmeye ... Devamını Oku »

Elazığ Belediyesi Asfalt Çalışmalarını Sürdürüyor

Elazığ Belediyesi Asfalt Çalışmalarını Sürdürüyor :Elazığ Belediyesi Fen İşleri ekipleri tarafından Hicret ve Aksaray mahallelerinin bağlantısını sağlayan Demiryolu altgeçidinde asfalt çalışması gerçekleştirildi. Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nce şehir genelinde yol bakım-onarım ve yenileme çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Gerçekleştirilen çalışmalar doğrultusunda, Hicret ve Aksaray mahallelerinin bağlantısını sağlayan Demiryolu altgeçidi asfaltlanarak, yenilendi. Öte yandan ekiplerce Mustafapaşa Mahallesi Orta Sokak, Yıldızbağları Mahallesi’nin ... Devamını Oku »

Genç – Bingöl Karayolu İhale Edilecek

Genç – Bingöl Karayolu İhale Edilecek :Yol yapım çalışmalarındaki yetersizliği ile yıllarca gündemde kalan Genç-Bingöl karayolunun sıcak asfaltla yenilenmesi için ihale süreçlerinin devam ettiği öğrenildi. Karayolları Elazığ Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Tugay Kavşağı ile Havalimanı Kavşağı arasındaki bölgede çift şeritli bölünmüş yol yapılması için başlatılan çalışmaların devam ettiği ve çift şeritli yolun bir bölümünün tamamlandığı ifade edildi. Trafik ... Devamını Oku »

Valiler, Karahan Tüneli’ni inceledi

Valiler, Karahan Tüneli’ni inceledi :Malatya Valisi Mustafa Toprak ile Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Kömürhan Köprüsü bağlantı tünelini inceledi. Malatya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Vali Toprak, Elazığ Valisi Zorluoğlu ile Kömürhan Köprüsü bağlantı tüneli girişinde buluştu. Tünelde incelemelerde bulunan valiler Toprak ve Zorluoğlu’na Kale Kaymakam vekili Battalgazi Kaymakamı Vedat Yılmaz, Karayolları 8. Bölge Müdürü Ahmet Gülşen, müdür yardımcıları, şube müdürleri ... Devamını Oku »