Cuma , 20 Ekim 2017
Son Dakika

26. Eskişehir

Çifteler’de alt yapıdan sonra üst yapı da tamam

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yaz boyunca alt yapı ve üst yapı çalışmalarına aralıksız olarak devam ettiği kent merkezi dışında kalan ilçelerde vatandaşlar tarafından takdir topluyor. Son olarak ESKİ’nin Çifteler Merkez’de yağmur suyu hattı çalışmalarını tamamlamasının ardından, Büyükşehir Belediyesi ekipleri üst yapı çalışmalarında da sona geldi. Ekipler Girne Caddesi, Hastane Caddesi, Eskişehir Caddesi, Sivrihisar Caddesi, Eminekin Caddesi ve Buğrahan Caddesi-Cengizhan Caddesi Ring ... Devamını Oku »

Eskişehir ulaşım ana planı tamam

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’ne (ESOGÜ) hazırlattığı ve 2015-2035 yıllarını kapsayan Eskişehir Ulaşım Ana Planı (EUAP) ‘Sonuç Raporu’ tamamlandı. Rapor, ilgili kurum ve kuruluş temsilcilerinin davetli olduğu çalıştayla kamuoyuna sunuldu. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Onur Tezcan Eskişehir Ulaşım Ana Planı, Yeni toplu taşıma hatları, mevcut karayolu toplu taşıma sistemi düzenlemeleri, ... Devamını Oku »

Çifteler’de Altyapısı Tamamlanan Caddeler asfaltlanıyor

Çifteler’de ESKİ tarafından alt yapı çalışmaları tamamlanan caddeler Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yoğun çalışmalarıyla yeniden asfaltlanarak, modern bir görünüme kavuşturuluyor. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) tarafından alt yapı çalışmaları tamamlanan Çifteler İlçesindeki 4 cadde ve bir sokakta, Büyükşehir Belediyesi tarafından asfaltlama çalışmaları başladı. Atatürk Caddesi, Girne Caddesi, Fahrettin Özcan Caddesi, Savran Caddesi ve Buğrahan Sokakta Yol Yapım Bakım ... Devamını Oku »

Eskişehir Büyükşehir kırsalda hız kesmiyor

Büyükşehir Belediyesi görev ve sorumlulukları çerçevesinde ilçelerde yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Ekipler son olarak Çifteler İlçesine bağlı Ilıcabaşı-Kadıkuyusu Mahalleleri arasında kalan ve ağır tonajlı araçların zarar verdiği yolda sathi kaplama çalışmalarına başladı. Yaz boyunca ilçe kırsalında gerçekleştirdiği çalışmalar ile vatandaşlardan takdir toplayan Büyükşehir Belediyesi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Ekipler son olarak Çifteler İlçesine ... Devamını Oku »

Beylikova’da yol çizgi çalışmaları tamamlandı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler kent merkezi ve ilçe kırsalında bulunan asfalt yolların yol çizgi boyama çalışmalarına devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından şehir merkezi, ilçe, köy ve mahalle yollarında bakım ve onarım çalışmaları tamamlanan yollarda trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla şerit ve çizgi boyama çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Ekipler son olarak Beylikova İlçesi’nde ... Devamını Oku »

İnönü Kırsalında Yollar Yeniliyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yol İşleri ekipleri İnönü İlçesi kırsalındaki Kümbetyeniköy Mahallesini Kütahya çevre yoluna bağlayan 8 kilometrelik yolun sathi kaplamasını yenilediler. Büyükşehir Belediyesi ilçelerin kırsal alanlarında bulunan yollarda genişletme, bakım ve yenileme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yol İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, aşırı sıcaklara aldırmadan kırsal mahalle yollarını tamamlıyorlar. İnönü İlçesinin Kütahya yolu üzerinde bulunan Kümbetyeniköy Mahallesini çevre yoluna ve Kuzfındık Mahallesine ... Devamını Oku »