Pazartesi , 1 Mayıs 2017
Son Dakika

26. Eskişehir

Ertuğrulgazi’ye Büyükşehir’den Alt Yapı Yatırımı

Ertuğrulgazi’ye Büyükşehir’den Alt Yapı Yatırımı :Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ESKİ ekipleri Ertuğrulgazi Mahallesinde eksikliği hissedilen yağmur suyu hattı çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Mahalle Muhtarı Nurettin Köroğlu ve mahalle sakinleri ise mahallenin en büyük probleminin ortadan kalktığını ifade ettiler. ESKİ tarafından Ertuğrulgazi Mahallesinde gerçekleştirilen yağmur suyu hattı döşeme çalışmalarında ekipler çalışmalarını sürdürüyor. M. Şevket Paşa Caddesi ile Ahmet Vefik Paşa Caddesi ve ... Devamını Oku »

Eskişehirin kırsal yollarına bakım

Eskişehirin kırsal yollarına bakım :Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, kış aylarında yoğun kar yağışı nedeniyle bozulan yollarda yapım, bakım ve onarım çalışmalarına başladı. İlçe kırsalında bozulan yollarda asfaltlama çalışmaları yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kış aylarında yoğun kar yağışı sonrası deforme olan yollarda bakım ve onarım çalışmalarına başladı. Aşağıçağlan, Yukarıçağlan, Gümele, Karaalan, Akçaya mahalleleri arasında 19 kilometrelik alanda ... Devamını Oku »

Eskişehir’de Servis Aracı Belgesinde Son Gün 31 Mart

Eskişehir’de Servis Aracı Belgesinde Son Gün 31 Mart :Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Trafik Şube Müdürlüğü yetkilileri “S” plakalı araç sahiplerinin 2017 yılı çalışma ruhsatı ve servis aracı özel izin belgesi düzenlenmesi ile ilgili işlemlerin 31 Mart 2017 tarihine kadar tamamlanması gerektiğini belirtti. Eskişehir genelinde tahdit kapsamında bulunan “S” plakalı servis araçlarının Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği gereğince en geç ... Devamını Oku »

Eskişehirde karla mücadele çalışmaları devam ediyor

Eskişehirde karla mücadele çalışmaları devam ediyor :Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ilçelere bağlı mahallelerin yüksek kesimlerinde etkisini göstermeye başlayan kar yağışıyla birlikte karla mücadele çalışmalarına başladı. İlçelerin yüksek yerlerinde etkili olmaya başlayan kar yağışı ile birlikte teyakkuz durumuna geçen Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yollarda tuzlama çalışmalarına başladı. Mihalıççık, Seyitgazi, Alpu ilçelerinin yüksek kesimlerinde ve Tepebaşı’na bağlı Hekimdağ ve Sulukaraağaç mahallelerinde etkisini gösteren kar ... Devamını Oku »

Eskişehirde toplu taşıma araçlarına YGS ayarı

Eskişehirde toplu taşıma araçlarına YGS ayarı :Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, 12 Mart 2017 Pazar günü birçok gencin eğitim hayatını yakından ilgilendiren Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) öncesi ve sonrasında öğrenci ve vatandaşların mağduriyet yaşamaması amacıyla toplu taşıma araçlarını hafta içi programına göre çalıştıracak. Eskişehir merkezinde 25 bin adayın gireceği Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı için Büyükşehir Belediyesi mağduriyetlerin yaşanmaması için yoğun mesai ... Devamını Oku »

Eskişehirde Trafik Levhaları Yenileniyor

Eskişehirde Trafik Levhaları Yenileniyor :Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, İlçelerde mahalle yönlendirme levhalarını yol mesafesi yazılı ve standartlara uygun olacak şekilde değiştiriyor. Büyükşehir Belediyesi ilçe kırsalında çalışmalarına devam ediyor. Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler ilçelerde ve mahallelerinde yönlendirme tabelalarını değiştiriyor. Mahalleler arası mesafelerin yazıldığı yeni levhalar vatandaşlara gideceği mesafenin kaç kilometre olduğunu gösteriyor. Ekipler ayrıca kent ... Devamını Oku »