Çarşamba , 16 Ağustos 2017
Son Dakika

26. Eskişehir

İnönü Kırsalında Yollar Yeniliyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yol İşleri ekipleri İnönü İlçesi kırsalındaki Kümbetyeniköy Mahallesini Kütahya çevre yoluna bağlayan 8 kilometrelik yolun sathi kaplamasını yenilediler. Büyükşehir Belediyesi ilçelerin kırsal alanlarında bulunan yollarda genişletme, bakım ve yenileme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yol İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, aşırı sıcaklara aldırmadan kırsal mahalle yollarını tamamlıyorlar. İnönü İlçesinin Kütahya yolu üzerinde bulunan Kümbetyeniköy Mahallesini çevre yoluna ve Kuzfındık Mahallesine ... Devamını Oku »

Sarıcakaya İlçesi’nde yol çalışmaları hız kazandı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi şehir merkezinde yürüttüğü çalışmaların yanı sıra ilçe kırsalında sorumlu olduğu alanlarda yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Ekipler son olarak Sarıcakaya İlçesi’ne bağlı İğdir, Kapıkaya, Beyköy Mahalle yollarında sathi kaplama çalışmalarına hız verdi. İlçe kırsalında ağır tonajlı araçların zarar verdiği İğdir, Kapıkaya ve Beyköy Mahallelerini kapsayan yollarda çalışmaları tamamlayarak yolu trafiğe açan Büyükşehir Belediyesi ... Devamını Oku »

Alpu ve Mihalıççık’ta Sel Mesaisi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, hafta sonu Eskişehir’i etkisi altına alan yağışlar sonrasında ilçe kırsalında meydana gelen sel sonucu zarar gören Mihalıççık ve Alpu ilçelerinde yoğun mesai yaptı. Büyükşehir Belediyesi selden zarar gören ilçelerin yaralarını sarıyor. Hafta sonu yoğun mesai yapan ekipler, Mihalıççık ilçesinde aşırı yağışların olduğu özellikle Kızılbörüklü, Güce, Saray ve Dümrek Mahallelerinde ulaşıma kapanan yollara iş makineleri ile müdahale etti. ... Devamını Oku »

Beylikova ilçesinin asfalt sorununu çözülüyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ilçelerdeki yatırımlarına bir biri ardına yenilerini ekliyor. Kısa bir süre önce Çiftelerde İlçe Terminal Binasının temelini atan Büyükşehir Belediyesi şimdi de Beylikova ilçesinin asfalt sorununu çözecek olan çalışmaları başlattı. Büyükşehir Belediyesi Beylikova ilçesindeki altyapı çalışmalarını tamamladıktan sonra ilçe cadde ve sokaklarının asfaltlanması için çalışma başlattı. Beylikova Belediyesi ile gerçekleştirilen protokol kapsamında Beylikova’nın 8 cadde ve 6 sokağı ... Devamını Oku »

Eskişehir’de yol çizgileri yenileniyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından kent merkezinde bulunan asfalt yollardaki yaya geçidi ve şerit çizgileri ile tramvay hattının dinamik gabari çizgisi boyama çalışmaları devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ekipler son olarak Atatürk Bulvarı ve Cumhuriyet Bulvarı üzerinde bulunan yaya geçitlerini yenilerken ayrıca yol üzerinde bulunan trafik ... Devamını Oku »

Yaz Okulu Öğrencilerine Trafik Eğitimi

Yaz Okulu Öğrencilerine Trafik Eğitimi :Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ESMEK Yaz Okullarında öğrenciler eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşıyor. ESMEK Yaz Okulu öğrencileri çeşitli branşlarda keyifli atölyelerin yanı sıra bilgilendirici eğitimler de almaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından öğrencilerin yaz aylarını en iyi şekilde değerlendirmeleri amacıyla açılan ESMEK Yaz Okullarında öğrenciler trafik eğitimi aldı. Eskişehir Emniyet Müdürlüğünde görevli Polis Memuru Hüseyin Kuşoğlu tarafından ... Devamını Oku »