Pazar , 17 Aralık 2017
Son Dakika

27. Gaziantep

27. Gaziantep

Başkan Şahin: Bazı Kavşaklardan Sola Dönüş Kısıtlaması Bilimsel Bir Sonuç

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Ulaşım Master Planı çalışmaları kapsamında şehir merkezinde bazı kavşaklarda sola dönüş kısıtlamasıyla ilgili olarak, “Bu bilimsel çalışmanın bir sonucudur. İnsanların alışkanlığını değiştirmek Ağrı dağını yerinden kaldırmak gibidir. Seçilmiş biri, seçmenine eziyet edebilir mi? Biraz sabır” dedi. Kent trafiği uzmanlarından destek alan Büyükşehir, 40 bin aracın trafiğe çıktığı şehrin trafik yükünü hafifletmek için kararlı adımlar ... Devamını Oku »

Gaziantep Büyükşehir Trafik Yoğunluğunu Açtığı Yeni Alternatif Yolla Çözdü

Trafiği rahatlatmak amacıyla çalışmalarına aralıksız devam eden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, kente yeni yollar kazandırmak için gece gündüz demeden çalışıyor. Şehrin alternatif yol ağını çeşitlendirmeyi hedefleyen Büyükşehir, bu kapsamda İbrahimli’yi Erikçe’ye bağlayan D-400 bağlantı yolunu trafiğe açtı. Sosyal ve kültürel çalışmaların yanı sıra şehrin sıkışan trafiğini açmak için adeta seferber olan Büyükşehir Belediyesi, alternatif yol açarak belli güzergahın yükünü hafifletti. Bu ... Devamını Oku »

Okul Servisleri Yakın Takipte

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının başlamasıyla birlikte okul servislerine yönelik denetimlerine başladı. Zabıta, Emniyet, Milli Eğitim ve Servisçiler Odası tarafından oluşturulan komisyonun işbirliğinde yürütülen denetimlere, Trafik Zabıta Şube Müdürlüğü’ne bağlı 6 ekip katılıyor. Yapılan denetimler esnasında güzergâh izin belgesi, psikoteknik belgesi, ehliyet, oda kaydı, araç uygunluk belgesi gibi hususlar kontrol ediliyor. Denetimlerde, okul servis araçlarının ... Devamını Oku »

Başkan Şahin, Eski Nizip Yolu’ndaki Çalışmaları İnceledi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 56 mahalleyi (köyü) Gaziantep merkeze bağlayan Eski Nizip Yolu’nda yol genişletme ve asfaltlama çalışmalarında sona yaklaştı. Sıcak asfalt dökülen Eski Nizip Yolu genişliği 6 metreden 11 metreye çıkarıldı. İl genelinde yeni yol, kavşak, köprü ve asfalt çalışmaları yürüten Büyükşehir, Merkez Şehitkâmil ilçesiyle Nizip ve Yavuzeli ilçesine bağlı 56 mahallenin (köyün) kullandığı Eski Nizip Yolu’nu genişletti, şehrin ulaşım ... Devamını Oku »

Kemal Köker Köprüsünde Çalışmalar Devam Ediyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin daha önce tehlike arz etmesinden dolayı yıkımını gerçekleştirdiği Kemal Köker Viyadük Köprüsü’nün inşaat çalışmaları devam ediyor. Şehit Yusuf Erin Caddesi ile Atatürk Bulvarı arasındaki ‘‘Viyadük Köprüsünün Yapım İşi‘‘ kapsamında, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından köprünün kısa sürede bitirilmesi amacıyla çalışmaların 24 saat sistemiyle sürdüğü açıklandı. Yapımına Eylül ayında başlanan köprünün Aralık ayında hizmete girmesi planlanıyor. ... Devamını Oku »

Gaziantep’te Öğrenci Servislerine Araç Takip Ve Kamera Zorunluluğu Getiriliyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesine bağlı Ulaşım Koordinasyon Merkezi Başkanlığı (UKOME) yaptığı çalışma sonucunda; öğrenci servis taşımacılığı yapan araçlara araç takip ve kamera takma zorunluluğu getiriyor. UKOME “Akıllı Şehir Teknolojileri” çalışmaları kapsamında; şehir genelinde ‘S’ türü ticari plaka ile öğrenci servis taşımacılığı yapmakta olan araçlarında konforu, verimliliği ve yolcu güvenliğini arttırmak amacıyla GPS ve Kamera Sistemi kurulmasına karar verdi. UKOME’nin aldığı bu ... Devamını Oku »