Salı , 27 Haziran 2017
Son Dakika

27. Gaziantep

27. Gaziantep

Kemal Köker Viyadük Köprüsü Yıkılıyor

Kemal Köker Viyadük Köprüsü Yıkılıyor : Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, artık şehrin trafik yükünü kaldıramayan ve eskiyen Kemal Köker Viyadük Köprüsünü yıkma kararı aldı. UKOME kararı ile yıkılacak olan Kemal Köker Viyadük Köprüsü 28 Haziran’dan sonra trafiğe de kapatılacak. Köprünün 1990-91 yıllarında yapıldığını, artan trafik yoğunluğundan dolayı şehrin trafik yükünü kaldıramadığını ifade eden yetkililer; “Şehit Yusuf Erin Caddesi ile Atatürk Bulvarı ... Devamını Oku »

Beykent ile Yeşilvadi kavşaklarında çalışmalar hızla sürüyor

Beykent ile Yeşilvadi kavşaklarında çalışmalar hızla sürüyor :Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin girişimleri ve Karayolları Bölge Müdürlüğünün yapımını üstlendiği Beykent ile Yeşilvadi köprülü kavşaklarının yapımında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Her iki köprülü kavşağın proje aşamasında Ankara ayağının hızlanması için girişimlerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in gayretleri sonucu yapımına başlanan kavşaklarda çalışmaların aksamaması için vardiyeli devam ediyor. Beykent Köprülü Kavşağın bitmesi ... Devamını Oku »

Eski Nizip Yolu Genişliyor

Eski Nizip Yolu Genişliyor :Ulaşımdaki sıkıntıları asgariye indirmek için çalışmalar yürüten Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, mevcut dar olan yolları da genişletiyor. Şehir merkezi ve taşra ilçelerde yol, kavşak, köprü, asfalt ve yeni yollar yapan Büyükşehir Belediyesi, bu bağlamda eski Nizip yolunu yenileyerek daha kullanışlı hale getiriyor. Fen İşleri Daire Başkanılığı ekiplerinin çalışmaları neticesinde; toplamda 32 kilometre olan eski Nizip yolu yeniden ... Devamını Oku »

Gaziantep’te Trafikte Farkındalık Projesi Başladı

Gaziantep’te Trafikte Farkındalık Projesi Başladı :Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Gaziantep Üniversitesi ortaklaşa yürüttüğü “Toplumsal Duyarlık İşbirliği Sözleşmesi” kapsamında; ‘Trafikte Saygı, Güvenlik ve Hoşgörü’ temalı “Trafik Farkındalığı Projesi” başladı. Proje çerçevesinde üniversite öğrencileri, kentin en işlek cadde ve kavşaklarında sloganlar eşliğinde, afişler ve tişörtler araç sürücülerine uyarılar yapıyor. Araç sürücülerinin yayalara karşı daha duyarlı ve dikkatli olmalarını isteyen öğrenciler, “Öncelik araçların ... Devamını Oku »

Gaziantep Büyükşehir Ana Arterlerde Modifiye Asfalt Dönemine Geçti

Gaziantep Büyükşehir Ana Arterlerde Modifiye Asfalt Dönemine Geçti :Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, belediyeciliğin vazgeçilmez hizmetlerinden biri olan asfaltlama hizmetinde yeni sisteme geçti. Büyükşehir, Gaziantep’te ilk kez modifiye asfalt serimi yaptı. Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın ekipleri; İstasyon Caddesi’nden Burç Kavşağı’ndan kadar olan 10 kilometrelik alanda modifiye asfalt serimi başladı. Gaziantep’in en işlek cadde ve bulvarlarından olan Muammer Aksoy Bulvarı, Zübeyde Hanım Bulvarı, ... Devamını Oku »

Gaziantep Büyükşehire Ulaşım Ödülü

Gaziantep Büyükşehire Ulaşım Ödülü : Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin ulaşım ana planı kapsamında yaptığı “Kent Merkezi Kavşak Verimliliği Artışı” projesi “2017 Verimlilik Proje Ödülleri”nde ödül almaya hak kazandı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in kent merkezinde başlattığı “sola dönüş yasakları” Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Müdürlüğü tarafından ödüle layık görüldü. Fatma Şahin ödülünü Verimlilik Haftası kapsamında Ankara’da düzenlenen Verimlilik Ödül ... Devamını Oku »