Cuma , 28 Nisan 2017
Son Dakika

27. Gaziantep

27. Gaziantep

Gaziantep Büyükşehir Şehitkamil Bölgesinde 143 Km Asfalt Yaptı

Gaziantep Büyükşehir Şehitkamil Bölgesinde 143 Km Asfalt Yaptı : Bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte yeni asfalt çalışmalarına başlayan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, merkez ilçe Şehitkamil bölgesinde son 3 yıl içinde 143 kilometre sıcak asfalt yaptı. Sosyal belediyeciliğin gerekliliğini yerine getiren Büyükşehir Belediyesi, alt yapı ve üst yapı çalışmalarını aksatmadan sürdürüyor. Taşra ilçe ve köylerin yanı sıra yeni kurulan yerleşim birimlerinin yeni yol ... Devamını Oku »

Mezarlık Köprülü Kavşağı’nın yapımına başlandı

Mezarlık Köprülü Kavşağı’nın yapımına başlandı :Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin girişimleri ve Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün yapımını üstlendiği ‘Mezarlık Köprülü Kavşağı’nın yapımına başlandı. 2017 yılı içerisinde Yeşilvadi ve Beykent Köprülü Kavşyağı’ndan sonra Mezarlık Köprülü Kavşağın yapımı için ön ayak olan Büyükşehir Belediyesi, üç kavşağı da 2018 yılında hizmete geçirmeyi planlıyor. İpekyolu (D-400 Karayolu) üzeri Dülükbaba Kavşağı ile Mezarlık Köprülü Kavşağı arasında yapılacak olan ... Devamını Oku »

Beykent Kavşağına İlk Kazma Vuruldu

Beykent Kavşağına İlk Kazma Vuruldu :Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin girişimleri ve Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün yapımını üstlendiği ‘Beykent Köprülü Kavşağı’nın yapımına başlandı. Beykent bölgesindeki 3 mahalle ile organize sanayi bölgesi, Araban, Yavuzeli, Adıyaman istikametini kullanan vatandaşlara kesintisiz ulaşım sağlayacak olan köprülü kavşak için ilk kazma vuruldu. Köprülü kavşağın hizmete girmesiyle birlikte ortalama 60 bin dolayında sürücüye hizmet vermesi bekleniyor. Beykent Köprülü Kavşağı ... Devamını Oku »

Karataş Bölgesinde Asfalt Çalışmaları Başladı

Karataş Bölgesinde Asfalt Çalışmaları Başladı :Şehrin alt yapı ve üst yapı çalışmalarını gerçekleştiren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, bir yandan da şehirde yeni kurulan yerleşim birimlerinin yeni yol ve asfalt çalışmalarını sürdürüyor. Bu doğrultuda Şahinbey bölgesinde yeni mahalle olan Şahintepe, Ertuğrul Gazi, Akkent, Mavikent, İbni Sina ve Karataş mahallerinde yeni asfalt çalışlarını başlattı. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de Karataş Mahallesi 404 ... Devamını Oku »

Gaziantep Büyükşehir, Şahinbey Bölgesinde 331 Km Asfalt Yaptı

Gaziantep Büyükşehir, Şahinbey Bölgesinde 331 Km Asfalt Yaptı :Şahinbey bölgesinde yer alan bazı köyleri ziyaret eden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, buralara yaptıkları ve yapacakları hizmetleri anlattı. Şahinbey bölgesinde 80 köye hizmet götürdüklerini ifade eden Şahin, ortalama her köyde 4 kilometre arazi yolu bulunduğunu, bu açıdan ortalama 350–400 kilometre arazi yolu yaptıklarını anımsattı. Köyleri gruplara ayırdıklarını ve buna göre ... Devamını Oku »

Yeşilvadi Köprülü Kavşağının yapımına başlandı

Yeşilvadi Köprülü Kavşağının yapımına başlandı :Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin girişimleri ve Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün üstlendiği “Yeşilvadi Köprülü Kavşağı” nın yapımına başlandı. Gaziantep merkezden ve Karataş bölgesinden havalimanına kesintisiz ulaşım sağlayacak olan köprülü kavşak için ilk kazma vuruldu. Yeşvilvadi Köprülü Kavşağı projesinin Ankara ayağının hızlanmsı için girişimlerde bulunan Başkan Fatma Şahin’in gayretleri sonuç verdi. Şahin’in bizzat girişimleri ile aşılan bürokratik engellerden sonra ... Devamını Oku »