Çarşamba , 23 Ağustos 2017
Son Dakika

27. Gaziantep

27. Gaziantep

Gaziantep Büyükşehirden İlçelere 30 Adet Köprü ve Menfez

Şehir merkezinin yanı sıra ilçelerdeki çalışmalarını da aksatmama gayreti gösteren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, merkez ve taşra ilçelerine köprü ile menfez yapıyor. Yeni yol, imarlı yol, arazi yolu yapımına destek amaçlı ilçelerde önem arz eden yerlere köprü ve menfez yapımı başlatan Büyükşehir Belediyesi Fen İşler Daire Başkanlığı ekipleri, ilk etapta Araban Karapınar Köprüsü ve Tokdemir Köprsü’nün yapımını tamamladı. Şahinbey, Şehitkamil, Nizip, ... Devamını Oku »

Yamaçtepe Mahraman Yolunu Genişletme Çalışmaları Başladı

Kentin değişk bölgelerinde imarlı yol açma ve genişletme çalışmalarını sürdüren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Yamaçtepe Mahallesi’nde dar olan Mahraman yolunu 6 metreden 40 metreye çıkartıyor. Vatandaşların Burç ve bu bölgede yer alan mahallere (Cebeler, Serince, Yeşilpınar, Akpınar, Kale, Kavşak, Durantaş, Yazıbağ, Kuşçu, Kayakent, Ufacık, Sırasöğüt, Hacıaslan, Çevreli, Belenköy, Ozanlı, Doğanca, Tiyakli) ulaşımda yoğun olarak kullandıkları Yamaçtepe Mahraman yolu mevcut trafik akışını ... Devamını Oku »

Gaziantep Sanayi Mahallesinin Yolları Yenileniyor

Şehir merkezinin yanı sıra ilçelerin taşra mahallelerindeki çalışmalarını da aksatmama gayreti gösteren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Sanayi Mahallesi’nde yeni asfalt çalışması yaptı. Büyükşehir Belediyesi tarafından tespit edilen bozuk satıhlı ve eski olan yolların iyileştirme ve yenileme çalışmaları kapsamında; Sanayi Mahallesi’ndeki 22 metre genişliğinde ve bin 150 metre uzunluğunda olan 140 Nolu Caddenin bozuk yolu ve sathi kaplama olan yolu 4 bin ... Devamını Oku »

120 Bin Metre Küp Eski Asfaltı Geri Dönüşümde Kullandı

Şehrin değişik alanında alt ve üst yapı çalışmaları yapan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, cadde ve sokaklardan kazıdığı eski asfaltları geri dönüşümde değerlendiriyor. Sokak ve caddelerde tahrip olan 120 bin metreküp asfaltı sökerek yerine yeni asfalt yapan Büyükşehir Belediyesi, eski asfaltları ise geri dönüşümde köy yollarında değerlendiriyor. Bu kapsamda; Karataş Mahallesindeki cadde ve sokakların eski asfaltını söken Büyükşehir Belediyesi, yerine 10 bin ... Devamını Oku »

Kemal Köker Viyadük Köprüsü Yıkılıyor

Kemal Köker Viyadük Köprüsü Yıkılıyor : Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, artık şehrin trafik yükünü kaldıramayan ve eskiyen Kemal Köker Viyadük Köprüsünü yıkma kararı aldı. UKOME kararı ile yıkılacak olan Kemal Köker Viyadük Köprüsü 28 Haziran’dan sonra trafiğe de kapatılacak. Köprünün 1990-91 yıllarında yapıldığını, artan trafik yoğunluğundan dolayı şehrin trafik yükünü kaldıramadığını ifade eden yetkililer; “Şehit Yusuf Erin Caddesi ile Atatürk Bulvarı ... Devamını Oku »

Beykent ile Yeşilvadi kavşaklarında çalışmalar hızla sürüyor

Beykent ile Yeşilvadi kavşaklarında çalışmalar hızla sürüyor :Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin girişimleri ve Karayolları Bölge Müdürlüğünün yapımını üstlendiği Beykent ile Yeşilvadi köprülü kavşaklarının yapımında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Her iki köprülü kavşağın proje aşamasında Ankara ayağının hızlanması için girişimlerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in gayretleri sonucu yapımına başlanan kavşaklarda çalışmaların aksamaması için vardiyeli devam ediyor. Beykent Köprülü Kavşağın bitmesi ... Devamını Oku »