Cuma , 28 Nisan 2017
Son Dakika

282 Tekirdağ

Çorluda asfaltlama çalışmaları sürüyor

Çorluda asfaltlama çalışmaları sürüyor :Tekirdağ’da Çorlu Belediyesi tarafından tamamlanan altyapı hizmetinin yanı sıra TREDAŞ ekipleri tarafından havai elektrik hatlarının yer altına alınması için yürütülen çalışmaların bittiği bölgelerde asfalt serimine devam ediyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi TESKİ tarafından Çorlu Kumyol Caddesi İçme Suyu ve 1. Etap Muhtelif Mahalleler Yağmur Suyu ve Kanalizasyon inşaatı alanında altyapı ve elektrik hatlarının yer altına alındığı bölgelerde ... Devamını Oku »

Süleymanpaşa-Hayrabolu Yolu İhale Edilecek

Süleymanpaşa-Hayrabolu Yolu İhale Edilecek :Tekirdağ Süleymanpaşa-Hayrabolu karayolunda 56 kilometrelik bölünmüş yol çalışması ihale edilecek. Yolun 2016 ek yatırım programına alındığı belirtildi. AK Parti Hayrabolu İlçe Başkanı Ethem Çetin AA muhabirine yaptığı açıklamada, Süleymanpaşa-Hayrabolu karayolunun bölünmüş yola dönüştürülmesi için ek yatırım bütçesine alındığını belirtti. Göreve geldikleri günden bugüne Süleymanpaşa-Hayrabolu karayolunun bölünmüş yol yapılması için özveriyle çalıştıklarını aktaran Çetin, şöyle kouştu: “Süleymanpaşa-Hayrabolu ... Devamını Oku »

Kınalı Tekirdağ Çanakkale Otoyolu Halkın Görüşüne Açıldı

Kınalı Tekirdağ Çanakkale Otoyolu Halkın Görüşüne Açıldı :Çanakkale 1915 Köprüsü’nü de kapsayan Kınalı Tekirdağ Çanakkale Savaştepe Otoyolu projesi 10 günlüğüne halkın görüşüne açıldı. İstanbul Silivri Kınalı’dan başlayacak olan Kınalı Tekirdağ Çanakkale Savaştepe Otoyolu projesinin ÇED raporu İnceleme ve Değerlendirme Komisyonunca yeterli görülüp kabul edildi. Bakanlıktan geçen proje halkın görüş ve önerilerini almak üzere görüşe açılacak olup, halktan gelen görüşler dikkate ... Devamını Oku »

Tekirdağa otoban geliyor

Tekirdağa otoban geliyor :AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, hükümetin yatırım planları arasında Tekirdağ’ı da kapsayan önümüzdeki sene temeli atılacak olan Çanakkale Boğaz Köprüsü bağlantılı Kuzey Marmara otobanı hakkında açıklamalarda bulundu. 18 MART 2017’DE TEMELİ ATILACAK Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Çanakkale Boğaz Köprüsü’nün temelinin 18 Mart 2017’de atılacağını belirterek bu otoban çalışmasının da eş zamanlı olarak başlayacağını söyledi. ... Devamını Oku »

Mv. Yüceer Yıldızkent Kavşağını Meclis gündemine taşıdı

Mv. Yüceer Yıldızkent Kavşağını Meclis gündemine taşıdı :CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Kapaklı’da henüz tamamlanmadan kullanıma açılan Yıldızkent Kavşağı’nı Meclis gündemine taşıdı. Kavşağa bir an önce trafik ışıklarının konulmasını söyleyen Yüceer, sürücüler ve yayaların her an ölümle burun buruna geldiğini kaydetti. Tekirdağlılar’ın yıllardır bitirilmeyen yollar nedeniyle mağdur edildiğini söyleyen Yüceer, Kapaklı-Saray yolunu örnek vererek, “Karayolları yapmayacaksa, yapamayacaksa, Devletin ... Devamını Oku »

Kadir Albayrak Mimarsinan Caddesi Asfalt Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Kadir Albayrak Mimarsinan Caddesi Asfalt Çalışmalarını Yerinde İnceledi :Tekirdağ Büyükşehir belediye başkanı Kadir Albyarak hükümet caddesi Tekira AVM ile Çinili fırın arası prestij caddesi bağlantısı olan Mimarsinan caddesinin Yapıkredi bankasına kadar olan bölümünün asfalt yapımını inceledi. Büyükşehir belediye başkanı Kadir Albayrak;” Fen işleri dairesi asfalt şubesi tarafından yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek açıklamalarda bulundu. Mimarsinan caddesi yapırediye kadar olan bölümü bu ... Devamını Oku »