Salı , 23 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 29. Gümüşhane

29. Gümüşhane

29. Gümüşhane

Alucra – Şebinkarahisar karayolu adeta kazaya davetiye çıkarıyor

Alucra – Şebinkarahisar karayolu adeta kazaya davetiye çıkarıyor :Yaz aylarında dökülmeyen asfalt eylül – ekim ayı gibi dökülünce iklim şartları nedeniyle asfalta yapışmayan mıcırlar adeta trafik kazalarına davetiye çıkarıyor. Alucra – Şebinkarahisar yolu arasında dökülen asfalt mevsim şartlarının dikkate alınmadan dökülmesi nedeniyle bu yolu kullanan araç şöforlerini zor durumda bırakıyor. Soğuk havalar nedeniyle kaynamayan asfalttan çıkan mıcırlar 1 ay içinde ... Devamını Oku »

Türkiyenin en uzun karayolu tüneli olacak

Türkiyenin en uzun karayolu tüneli olacak :Doğu Karadeniz ve Kafkasları, Ortadoğu ve İran’a bağlayan Trabzon-Gümüşhane karayolu üzerinde bulunan Tarihi İpek Yolu güzergahındaki Yeni Zigana Tüneli hizmete girmesiyle Türkiye’nin en uzun karayolu tüneli olacak. Trabzon-Gümüşhane karayolu arasında yapımına başlanılan 14.5 kilometre uzunluğu ile dünyanın en uzun ikinci tüneli olması planlanan Zigana Tüneli’ndeki kazı çalışmaları devam ediyor. Trabzon’un Maçka ilçesine bağlı Başar ... Devamını Oku »

Karayolları uyardı, Trabzon- Gümüşhane yolu

Karayolları uyardı, Trabzon- Gümüşhane yolu :Karayollarının üstyapı, onarım ve yenileme çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor. Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre, İzmit-Karamürsel-Yalova yolunun Karamürsel şehir geçişi ile Yalova kavşağı (0-30 km) arasındaüst yapı çalışmaları nedeniyle yol trafiğe 5 kilometreyi geçmeyecek şekilde kapatılacak. Bu kapsamda 30 kilometre içerisinde birden fazla farklı yerlerde sağ ve sol taşıma yolundan biri tamamen ... Devamını Oku »

Türkiyede en fazla karayolu tüneli Gümüşhanede

Türkiyede en fazla karayolu tüneli Gümüşhanede :Gümüşhane Valisi Okay Memiş, inşaatları devam eden göletler ve karayolu çalışmalarının ardından Türkiye’de en fazla karayolu tüneli ve göletin Gümüşhane’de olacağını söyledi. Gümüşhane’de 2016 yılı 4. İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Okay Memiş başkanlığında gerçekleştirildi. Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Vekili Torul Kaymakamı Hakan Kafkas, İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar, İlçe ... Devamını Oku »

Karayolları transit yolda asfalt çalışmalarına başladı

Karayolları transit yolda asfalt çalışmalarına başladı :Gümüşhane kent merkezinden geçen transit yolda sürücülerin beklediği asfaltlama çalışması Karayolları ekipleri tarafından başlatıldı. İl Jandarma Komutanlığı önünden başlayan ve Keyvenim Restoran yol ayrımına kadar olan 4,2 kilometrelik alanda Karayolları ekipleri tarafından komple yol genişliğinde asfalt çalışması yapılıyor. Yaklaşık 4 bin ton asfalt malzemesi kullanılması planlanan çalışmalar Mordut mevkiine kadar ulaşırken, Karayolları ekiplerinin çalışmasının ... Devamını Oku »

Tarih ve Turizm Yolu projesine kazma vuruldu

Tarih ve Turizm Yolu projesine kazma vuruldu :Gümüşhane Belediyesi tarafından Bağlarbaşı Mahallesi’nde yapılacak olan ‘Tarih ve Turizm Yolu’ projesine ilk kazma vuruldu. Belediye Başkanı Ercan Çimen, Sarı köprü olarak adlandırılan bölgeden başlayarak Ahmed Ziyaüddin Gümüşhanevi camisine kadar olan çevre yolu hattını kapsayacak projenin çalışmalarını inceledi. DOKA destekli yapılan projenin şehirdeki önemli bir boşluğu dolduracağını ifade eden Başkan Çimen, “Şehrimizde bir ... Devamını Oku »