Cuma , 15 Aralık 2017
Son Dakika

30. Hakkari

30. Hakkari

Hakkari şehir içindeki yollar asfaltlanıyor

Hakkari şehir içindeki yollar asfaltlanıyor :Hakkari’deki bazı şehir içi yollarda asfaltlanması için çalışma başlatıldı. Son günlerden bir taraftan belediye diğer taraftan ise karayolları ekipleri tarafından hummalı bir çalışma başlatıldı. Daha önce tahrip olan Konak Caddesi Karayolları 114. Şube Şefliği ekipleri tarafından eski kilit taşları kaldırılarak yerine asfalt dökülmeye başlandı. Cumhuriyet ilköğretim okulu önünde geçmekte olan Gazi ile ve Yeni mahalle ... Devamını Oku »

Hakkari-Çukurca karayolu asfaltlanıyor

Hakkari-Çukurca karayolu asfaltlanıyor :Hakkari-Çukurca karayolunda başlatılan onarım ve asfalt çalışmaları devam ediyor. Bir süre önce hendeklerin kazılması ve meydana gelen patlamalar nedeniyle tahrip olan Hakkari-Çukurca karayolunda onarım ve asfaltlama çalışmaları başlatıldı. Karayolları 11. Van Bölge Müdürlüğü tarafından bir firmaya ihale edilen 90 kilometrelik Hakkari-Çukurca karayolunun yapım çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor. Hakkari Karayolları 114. Şube Şefliği yetkilileri, ihalenin Karayolları 11. ... Devamını Oku »

Suvari Kutra Geçidi Geçit Vermiyor

Suvari Kutra Geçidi Geçit Vermiyor :Hakkari-Şırnak karayolunda bulunan ve ayda onlarca trafik kazasının meydana geldiği Suvari Kutra Geçidi geçit vermiyor. Hakkari-Şırnak karayolunun 80. kilometresinde bulunan 2235 rakımlı Suvari Kutra Geçidi’nin keskin virajlarında bariyer olmadığı için her ay onlarca ölümlü ve maddi hasarlı trafik kazalarının meydana geldiği belirtildi. Kış aylarında bazen haftalarca ulaşıma kapanan Hakkari-Şırnak karayolu, yaz aylarında da tehlike saçıyor. ... Devamını Oku »

Hakkaride Yol Onarım Çalışması

Hakkaride Yol Onarım Çalışması :Karayolları 114. Hakkari Şube Şefliği ekipleri, kış aylarında tahrip olan yollarda onarım çalışması başlattı. Karayolları ağında bulunan şehrin değişik noktalarında tahrip olan yollar yeniden onarılmaya başlandı. Karayolları 114. Şube Şefliğine bağlı ekipler, Medeni Sancar Caddesi başta olmak üzere birçok caddede yerinde çıkan kaldırım taşlarını yeniden onararak, açılan çukurları ise kum ile doldurdu. 15 kişilik ekip açılan ... Devamını Oku »

Köylüler asma köprü çilesine son verilmesini istiyor

Köylüler asma köprü çilesine son verilmesini istiyor :Hakkâri-Van kara yolu üzerinde bulunan Aşağı Derecik köyü sakinleri, yıllardır ulaşımlarını güçlükle sağladıkları asma köprü yerine bir beton köprünün yapılmasını istedi. 1990’lı yıllarda Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde Hakkâri’ye göç eden aileler Hakkâri Valiliği tarafından 1991 yılında Hakkâri-Van kara yolu üzerinde bulunan Zap suyunun karşı tarafına yerleştirildi. Aşağı Derecik ismi verilen köyde tarım ve hayvancılıkla ... Devamını Oku »

Hakkari-Van Karayoluna Düşen Kayalar Ulaşımı Aksattı

Hakkari-Van Karayoluna Düşen Kayalar Ulaşımı Aksattı :Kapanan yoldan geçen araçlar İş makinesinin yol açma çalışması Hakkari-Van karayoluna düşen kayalar ulaşımı aksattı Hakkari-Van karayoluna düşen kaya parçaları ulaşımı aksattı. Hakkari’ye 7 kilometre uzaklıktaki Seresolan mevkisinde dağdan kopan kaya parçaları, Hakkari-Van karayoluna düştü. Olayda can kaybı yaşanmazken, yolun ulaşıma kapalı olduğunu gören sürücüler, durumu karayolları ekiplerine bildirdi. Bölgeye giden ekiplerin, yürüttüğü yaklaşık ... Devamını Oku »