Perşembe , 14 Aralık 2017
Son Dakika

31. Hatay

31. Hatay

Brisa’ya Güven’den En İyi Tedarikçi Ödülü

Brisa’ya Güven’den En İyi Tedarikçi Ödülü :Brisa uzun yıllardır güçlü bir iş birliği gerçekleştirdiği Güven tarafından ‘En İyi Tedarikçi Ödülü’ne layık görüldü. Her yıl iş ortakları arasından ‘En İyi Tedarikçi Ödülü’nü belirleyen Güven, Brisa’nın kalite, müşteri memnuniyeti ve Ar-Ge alanında sunduğu katma değeri ödüllendirdi. Bridgestone ve Lassa markalarıyla Türkiye lastik sektörü lideri Brisa, 40 yıla yakın deneyimiyle treyler ve üstyapı ... Devamını Oku »

Güzelburç Köprüsü açıldı

Güzelburç Köprüsü açıldı :Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından, merkez Antakya İlçesi’nin Güzelburç Mahallesi’nde yapımı tamamlanan köprü törenle açıldı. Açılışta konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, vatandaşlar arasında ‘gönül köprüsü’ kurmaya önem verdiklerini söyledi. Başkan Savaş “Bizler başkan olduğumuz günden bu yana gönül köprüsü kurmaya çalıştık. İşimiz gönül almaktır. Siyaseti seçim zamanı yapacağız. Burada önceden bir araç giderken, karşıdan gelen beklerdi, şimdi ... Devamını Oku »

Sakarya Mahallesi asfalt yola kavuştu

Sakarya Mahallesi asfalt yola kavuştu :Asfalt çalışmalarına aralıksız devam eden İskenderun Belediyesi şehrin en ücra köşesine kadar hizmet ulaştırıyor. Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Sakarya Mahallesi’nde devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi aldı, çalışma temposunun daha da hızlandırılarak işlerin bir an önce bitirilmesi talimatını verdi. İskenderun Belediyesi olarak halkın huzur ve mutluluğu adına yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirten Başkan Seyfi Dingil, ... Devamını Oku »

Karadeniz-Akdeniz Yolu projesi 2017 yılında hayata geçirilecek

Karadeniz-Akdeniz Yolu projesi 2017 yılında hayata geçirilecek :Sultan Abdülmecit’in 1860’ta dile getirdiği ve 1904’de Sultan Abdülhamid’in ‘Tünel-i Bahri Projesi’ adıyla tasarlanan Marmaray’ın ardından dev bir proje daha hayata geçiyor. Osmanlı Padişahı Sultan Abdülaziz döneminde ilk kez dile getirilen, 2. Abdülhamid zamanında projesi çizilen 600 kilometrelik Karadeniz-Akdeniz Yolu projesinde sona yaklaşıldığı bildirildi. İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Levent Hakkı ... Devamını Oku »

Dörtyolda kış öncesi sıcak asfalt çalışması hızlandı

Dörtyolda kış öncesi sıcak asfalt çalışması hızlandı :Hatay’ın Dörtyol ilçesinde kış öncesi sıcak asfalt döküm çalışmaları yoğunluk kazandı. Dörtyol Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince mahallelerde yürütülen çalışmalarda bozuk olan cadde ve sokaklar sıcak asfalt dökülerek kaplanıyor. Asfalt döküm çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, “Bozulan sokak ve caddelerde bahar aylarında kademeli olarak başlattığımız sıcak asfalt döküm çalışmalarını hızlandırdık. Ekim ... Devamını Oku »

Arsuz Uluçınar Köprüsü trafiğe açıldı

Arsuz Uluçınar Köprüsü trafiğe açıldı :Arsuz halkı ve esnafının sabırsızlıkla tamamlanmasını beklediği Uluçınar Köprüsü dün trafiğe açıldı. Karayolları Mersin 5. Bölge Genel Müdürlüğü tarafından yapımı tamamlanan ve Arsuz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin hummalı yol bağlantı çalışmasıyla asfalt çalışmaları tamamlanarak ulaşıma açılan köprünün silüeti ilçe merkezine yepyeni bir görüntü kazandırdı. 16 metre genişliğinde ve 41 metre uzunluğundaki ... Devamını Oku »