Pazartesi , 22 Ocak 2018
Son Dakika

32. Isparta

32. Isparta

Melikler Köprüsü 1 Ay Sonra Hizmette

Melikler Köprüsü 1 Ay Sonra Hizmette :Isparta’nın Sütçüler İlçesi’nde yapımı süren Melikler Köprüsü’nün 1 ay sonra hizmete girecek. Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç’in önderliğinde Isparta Valisi Şehmus Günaydın, İl Genel Meclis Başkanı Ali Bolat ve İl Genel Sekreteri Mahmut Zadeoğlu’nun üstün çalışmaları sonucunda köprü son aşamaya geldi. Sütçüler merkezi ... Devamını Oku »

Çayboyundaki köprülerin yapımı sürüyor

Çayboyundaki köprülerin yapımı sürüyor :Isparta Belediyesi’nin Çayboyu üzerine yaptığı 8 köprüye kente hizmeti geçmiş isimlerin heykelleri konulacak. Isparta Belediyesi Çayboyu üzerindeki her biri farklı mimari özellik taşıyan ve şehre ayrı bir kimlik kazandıracak olan 8 köprünün yapım çalışmalarını devam ettiriyor. Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Türk mimarisi kullanılan köprülerde yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Türk mimarisi ile çağdaşlığın buluşturulduğu köprülerin ... Devamını Oku »

Isparta’ya 3 yaya, 3 köprülü kavşak yapılıyor

Isparta’ya 3 yaya, 3 köprülü kavşak yapılıyor :Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Çünür ile Sav arasında kalan çevreyolu üzerine 3 yaya üst geçidi ile 3 adet köprülü kavşak yapılacağını söyledi. Günaydın, üst geçitlerden birinin Çünür Kavşağı noktasında bulunan petrol istasyonu bölgesine, köprülü kavşağında Migros Kavşağı olacağını söylerken, yapımı için gerekli olan ihalelerin tamamlandığını kaydetti. Yapılacak olan üst geçit ve ... Devamını Oku »

Dereboğazı Duble Yol Projesi 2.etap ihalesi dün gerçekleştirildi

Dereboğazı Duble Yol Projesi 2.etap ihalesi dün gerçekleştirildi : Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün Dereboğazı Duble Yol Projesi 2.etap ihalesi dün gerçekleştirildi. 1.etap ihale kapsamında keşfin bitmesi nedeniyle yarım kalan 4 kilometrelik bölüm ile 1.5 kilometrelik yeni duble yol inşaatı için dün yapılan ihaleye 20 firma katıldı. İşin yaklaşık maliyeti 30 milyon TL. Isparta’nın Dereboğazı yolu duble yol projesi özleminde önemli bir ... Devamını Oku »

Demirelin son isteği

Demirelin son isteği : İşadamı Şevket Demirel’in GÖLTAŞ Fabrikası önündeki kavşağın alt geçit ile geçilmesi için proje hazırlattığı, ölümünden önce şirket hesaplarında yatırım için gereken 10 milyon TL para ayırttığı öğrenildi. ‘Bir cana zarar gelirse vicdan azabı çekeriz’ İşadamı Şevket Demirel’in ölümünden önceki uğraşlarından birisinin İstanbul Yolu üzerindeki GÖLTAŞ Fabrikası önündeki kavşak düzenlemesi olduğu ortaya çıktı. Demirel’in fabrikanın alt geçit ... Devamını Oku »

Ispartada köprüler yenileniyor

Ispartada köprüler yenileniyor :Isparta Belediyesi tarafından Çayboyu üzerinde bulunan 8 köprünün yenileme çalışmaları devam ediyor. Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Demirköprü üstündeki köprüde incelemelerde bulundu. Şehri yenileme çalışmalarına devam ettiklerini söyleyen Başkan Günaydın, köprülerin yenilenmesi çalışmalarının sürdüğünü aktardı. 8 köprünün yenileceğini kaydeden Başkan Günaydın, bunlardan biri olan Demirköprü’nün bir üzerinde yer alan köprünün doğu bölümündeki yapımın tamamlandığını, batı bölümünün ... Devamını Oku »