Cumartesi , 24 Haziran 2017
Son Dakika

33. Mersin

33. Mersin

Mersin Büyükşehir Okul Bahçelerini Asfaltlıyor

Mersin Büyükşehir Okul Bahçelerini Asfaltlıyor :Mersin Büyükşehir Belediyesi okulların kapanması ile birlikte, gelecek eğitim-öğretim yılında öğrencilerin daha iyi koşullarda ve güzel mekânlarda eğitimlerini tamamlayabilmeleri amacıyla ekiplerini harekete geçirdi. Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler ilk olarak Akdeniz İlçesi’ne bağlı Çay Mahallesi’nde bulunan Halil Akgün İlk ve Ortaokulu’na giderek, okul bahçesini, okulun çevresindeki yolu asfaltlamaya ... Devamını Oku »

30 Yıl Sonra Asfaltlandı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 30 yıldır asfalt bekleyen Çerçili Mahallesi’ni Fakılı Mahallesi’ne ve Çiftepınar Mahallesi’ni Tömük Mahallesi’ne bağlayan yolu asfaltlayarak vatandaşların en önemli sorununa çözüm getirdi. Mersin Büyükşehir Belediyesi, kısa süre önce başlattı asfalt sezonuna tüm hızıyla devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi il genelinde yürüttüğü asfalt ve bakım çalışmalarının yanı sıra Mersin’in ilçelerinin yollarını konforlu ve güvenli hale getirmeyi sürdürüyor. Daha önceki ... Devamını Oku »

Erdemli’nin 30 Yıllık Hasreti Büyükşehir’le Son Buldu

Erdemli’nin 30 Yıllık Hasreti Büyükşehir’le Son Buldu :Mersin Büyükşehir Belediyesi, 30 yıldır asfaltlanmayı bekleyen Erdemli’nin Kargıpınarı ile Elvanlı mahallelerini birbirine bağlayan yolu asfaltlayarak örnek bir belediyecilik hizmetine daha imza attı. Mahalle sakinleri 30 yıldır umutla beklediği asfaltla Büyükşehir Belediyesi sayesinde tanıştı. Ölümcül kazalar son bulacak Mersin Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından kent genelinde tespiti yapılan ve ihtiyaç durumuna ... Devamını Oku »

TAŞTİ Sahası Yenileniyor

TAŞTİ Sahası Yenileniyor :Mersin Büyükşehir Belediyesi, göreve geldiği günden bu yana Mersin’e yaptığı hizmetlere her gün bir yenisini daha ekliyor. Mersin’in en ücra köşelerini asfaltla tanıştıran Büyükşehir Belediyesi, Tarsus Şehirlerarası Terminal İşletmesi’ni de hizmet alanına alarak asfaltlama çalışmalarını başlattı. Göreve geldiği günden bu yana Mersin’in dört bir yanında yaptığı hizmetlere dur durak bilmeden devam eden Büyükşehir Belediyesi, Tarsus Şehirlerarası Terminal ... Devamını Oku »

Mersin, Bisiklet Turuna Hazır

Mersin, Bisiklet Turuna Hazır :Bu yıl 3.’sü düzenlenecek olan Mersin Uluslararası Bisiklet Turu ‘Tour Of Mersin’ öncesi, sporcuların güvenli bir şekilde mücadele edebilmelerini sağlamak amacıyla Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından güzergah yollarında bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirildi. 20-23 Nisan 2017 tarihleri arasında 4 gün boyunca 7 ülkeden 11 takımın katılımıyla düzenlenecek olan bisiklet yarışları için parkurların tamamının gerekli olan yerlerinde ... Devamını Oku »

Bakan Arslan, Tarsus Çamtepe Otoyolu Kavşağı temel atma törenine katıldı

Bakan Arslan, Tarsus Çamtepe Otoyolu Kavşağı temel atma törenine katıldı :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın da katıldığı Tarsus Çamtepe Otoyolu Kavşağı Temel Atma Töreni’nde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin her yerini kalkındırdıkları gibi Mersin’in de kalkınması için üzerlerine ne düşerse yaptıklarını belirtti. Mersin’e sadece kendi Bakanlığı tarafından 15 yılda 3 milyar 620 milyon lira tutarında yatırım ... Devamını Oku »