Salı , 23 Mayıs 2017
Son Dakika

33. Mersin

33. Mersin

TAŞTİ Sahası Yenileniyor

TAŞTİ Sahası Yenileniyor :Mersin Büyükşehir Belediyesi, göreve geldiği günden bu yana Mersin’e yaptığı hizmetlere her gün bir yenisini daha ekliyor. Mersin’in en ücra köşelerini asfaltla tanıştıran Büyükşehir Belediyesi, Tarsus Şehirlerarası Terminal İşletmesi’ni de hizmet alanına alarak asfaltlama çalışmalarını başlattı. Göreve geldiği günden bu yana Mersin’in dört bir yanında yaptığı hizmetlere dur durak bilmeden devam eden Büyükşehir Belediyesi, Tarsus Şehirlerarası Terminal ... Devamını Oku »

Mersin, Bisiklet Turuna Hazır

Mersin, Bisiklet Turuna Hazır :Bu yıl 3.’sü düzenlenecek olan Mersin Uluslararası Bisiklet Turu ‘Tour Of Mersin’ öncesi, sporcuların güvenli bir şekilde mücadele edebilmelerini sağlamak amacıyla Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından güzergah yollarında bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirildi. 20-23 Nisan 2017 tarihleri arasında 4 gün boyunca 7 ülkeden 11 takımın katılımıyla düzenlenecek olan bisiklet yarışları için parkurların tamamının gerekli olan yerlerinde ... Devamını Oku »

Bakan Arslan, Tarsus Çamtepe Otoyolu Kavşağı temel atma törenine katıldı

Bakan Arslan, Tarsus Çamtepe Otoyolu Kavşağı temel atma törenine katıldı :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın da katıldığı Tarsus Çamtepe Otoyolu Kavşağı Temel Atma Töreni’nde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin her yerini kalkındırdıkları gibi Mersin’in de kalkınması için üzerlerine ne düşerse yaptıklarını belirtti. Mersin’e sadece kendi Bakanlığı tarafından 15 yılda 3 milyar 620 milyon lira tutarında yatırım ... Devamını Oku »

Akdeniz Sahil Yolu Projesi Tünel Açılış Töreni

Akdeniz Sahil Yolu Projesi Tünel Açılış Töreni :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ile Mersin-Antalya arasında yapımı devam eden Akdeniz Sahil Yolu Projesi kapsamında tamamlanan Yeşilovacık-Aydıncık ile Aydıncık-Gözce arasındaki 6 tünelle bir viyadüğün açılış törenine katıldı. Bakan Arslan, burada yaptığı konuşmada, dertleri ve davalarının millete hizmet olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Halka hizmet etmek, ... Devamını Oku »

Trafikte Engel Tanımadılar

Trafikte Engel Tanımadılar :Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin’de ilk defa gerçekleştirilen ‘Fiat Engelsiz Hareket Sosyal Sorumluluk Projesi’ne destek verdi. Fiat S.p.A ve Engelsiz Hayat Dayanışma Derneği işbirliği ile sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirilen ve engelli bireylerin kullanımına uygun aparatlı araçlar sayesinde test sürüşü sağlayan Fiat Engelsiz Hareket Projesi, Mersin Büyükşehir Belediyesi Engelliler Dairesi Başkanlığı’nın katkılarıyla Mersin’de ilk defa gerçekleştirildi. Ortopedik ... Devamını Oku »

Başkan Kocamaz Taksicilerle Buluştu

Başkan Kocamaz Taksicilerle Buluştu :Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin’de hizmet veren taksici esnafıyla bir araya geldi. Başkan Kocamaz, burada yaptığı konuşmada “Mersin kurallar şehri olacak” derken, taksicilik sektörüne can verecek düzenlemeleri anlattı. Alkışlar ve çiçeklerle karşılandı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin’de görev yapan yaklaşık 500 taksici esnafıyla Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Toplantı Salonu’nda bir araya ... Devamını Oku »