Pazartesi , 18 Aralık 2017
Son Dakika

33. Mersin

33. Mersin

Tulumba Bat-Çık Yaya Alt Geçidi Sanat Galerisine Dönüştü

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Tulumba Bat-Çık Yaya Alt Geçidi’nin batı yönü ‘Geçit Sanat Sergi Salonu’na dönüştürüldü. Sanatın ve sanatçının yanında yer alan ve onlara yönelik hizmetlerini her daim sürdüren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Kilikya Sanat Atölyesi’nde ressam olan Mustafa Özdemir’in isteğini kırmadı. Özdemir’in isteği üzerine ekipleri harekete geçiren Başkan Kocamaz, Tulumba Bat-Çık Yaya Alt Geçidi’ni ‘Geçit Sanat Sergi ... Devamını Oku »

Mersin’de Üçüncü Bat-Çık Çalışmaları Başladı

Hayata geçirdiği katlı kavşak projeleri ile karmaşa içerisinde olan Mersin trafiğini büyük ölçüde rahatlatan Büyükşehir Belediyesi, H. Okan Merzeci-Üniversite Caddesi Katlı Kavşak Projesi ile Mersin’i ulaşım konusunda bir adım daha ileri götürecek. 19 Mayıs 2018 tarihinde Mersinlilerin hizmetinde 3 Aralık 2017 tarihinde saat 22.00 itibariyle yapımına başlanan ve trafiğe kapatılan H. Okan Merzeci-Üniversite Caddesi Katlı Kavşak Projesi sayesinde Yenişehir ve ... Devamını Oku »

Çiftlikköy Mahallesi’nde asfaltlama çalışmaları başladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ) tarafından yürütülen altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından, Çiftlikköy Mahallesi’nde asfaltlama çalışmalarını başlattı. MESKİ ekipleri Yenişehir İlçesi Çiftlikköy Mahallesi Şakir Son Caddesi’nde içmesuyu şebekesi yenileme çalışmaları kapsamında 48 bin 900 metre içme suyu şebeke hattı döşedi. MESKİ Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmaların tamamlanmasının ardından Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım ... Devamını Oku »

Yollar Mersin Büyükşehirle Daha Güvenli

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Toroslar İlçesi’ni Yenişehir İlçesi’ne bağlayan grup ana yolunda bulunan ve tehlike arz eden büyük ölçekli kireçli kil taşını patlatma yöntemiyle ortadan kaldırarak yol güvenliğini sağladı. Büyükşehir Belediyesi merkezin yanı sıra ilçelerde yol güvenliğini sağlama ve genişletme çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı Kırsala Hizmetler Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, Toroslar ilçesini Yenişehir ilçesine ... Devamını Oku »

Mersin Büyükşehir’in kar mesaisi başladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Toroslar İlçesi Tırtar Mahallesi’nde aniden etkili olan kar yağışının ardından harekete geçerek, karla mücadele çalışmalarının ilkini gerçekleştirdi. Toroslar’a yağan ilk kar, Büyükşehir Belediyesi ekipleri sayesinde vatandaşların kâbusu olmaktan çıktı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri yaklaşan kış aylarında vatandaşların kışı rahat geçirebilmesi amacıyla kar nöbetine başladı. Vatandaşların yaklaşan kış aylarında kardan etkilenmemesi için teknik ekiplerini ve araçlarını hazır halde bekleten ... Devamını Oku »

Mersin Büyükşehir’den Otobüs Şoförlerine ‘Öfke Kontrolü’ Eğitimi

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Üniversitesi iş birliğiyle Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren şehir içi toplu taşıma aracı şoförlerine “Öfke Kontrolü Eğitimi” verildi. Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan ve vatandaşlarla bire bir iletişim halinde olan şehir içi toplu taşıma otobüs şoförlerine yönelik interaktif olarak karşılıklı soru cevap şeklinde eğitim verildi. Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşen eğitime 450 toplu taşıma şoförü ... Devamını Oku »