Salı , 17 Ekim 2017
Son Dakika

33. Mersin

33. Mersin

Yol Güvenliğini Tehlikeye Atan Kireçtaşı Patlatıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesi teknik ekipleri tarafından tespiti yapılan ve yol güvenliğini tehlikeye düşürdüğü fark edilen büyük ölçekli kireç taşı patlatılarak, hem trafik akışı, hem de yol güvenliği sağlandı. Tarsus İlçesi’nin Boztepe–Böğrüeğri mahallelerini birbirine bağlayan ve bölgedeki diğer mahalleler için de ulaşımda büyük öneme sahip olan yolda yapılan incelemeler sonucu, yol güvenliğini tehlikeye atan büyük ölçekli kireçtaşı bloğu tespit edildi. Mersin ... Devamını Oku »

Tonlarca hizmet Mersinli vatandaşların ayağına seriliyor

Tüm yaz boyunca dur durak bilmeyen Mersin Büyükşehir Belediyesi, ekiplerin yoğun mesaisi ile Mersin’i baştan sona yenileniyor. Mersin’in yıllardır kanayan yarası olan ve yerel yönetimlerce ihmal edilmiş bir hizmet olan asfaltlama, yol yapım ve bakımı Büyükşehir Belediyesi ile ezber bozuyor. Gelişmişliğin göstergelerinden birisi olan yol çalışmalarını göreve geldiği günden bu yana titizlikle devam ettiren Büyükşehir Belediyesi, yorulmayan ekibi ve liyakatli ... Devamını Oku »

Mersin’e Bir Büyük Proje Daha; Üçüncü Battı-Çıktı Projesi Yolda

Mersin Büyükşehir Belediyesi ulaşımda çağ atlattığı Mersin’e yeni projeler kazandırmaya devam ediyor. Katlı kavşak ve bat-çık projeleri ile karmaşa içerisinde olan Mersin trafiğini büyük ölçüde rahatlatan Büyükşehir Belediyesi, H. Okan Merzeci-Üniversite Caddesi Katlı Kavşak Projesi ile Mersin’i ulaşım konusunda bir adım daha ileri götürecek. Proje aşaması başarı ile tamamlanan katlı kavşak projesi trafiğin yoğun olduğu kavşaklardan birisi olan H. Okan ... Devamını Oku »

Sinyalizasyon Sistemi Hayat Kurtaracak

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kazaların yoğun olduğu H. Okan Merzeci Bulvarı ile 156. Cadde kesişimindeki Siteler Karakol Kavşağı’nda trafik sinyalizasyon sistemi tesis ederek, yeni nesil kavşak kontrol cihazı yerleştirdi. Mersin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, trafik akışının yoğun olduğu cadde ve bulvarlarda trafiği rahatlatmak, olası kazaların önüne geçmek ve yayaların güvenliğini sağlamak için başlattığı sinyalizasyon sistemi çalışmalarına devam ediyor. Mersin genelinde ... Devamını Oku »

Gülnar Otogarı’nda Sona Doğru

Gülnar İlçesi için büyük öneme sahip olan ve 2016 yılı Mart ayında temeli atılan Gülnar Otogarı’nda sona gelindi. Yüzde 95’i tamamlanan otogarın kısa süre içerisinde bitirilerek, Gülnar halkının hizmetine sunulması planlanıyor. Mersin’in ilçelerinin gelişmesi, kalkınması ve modern bir görünüme bürünmesi için ilçe ayrımı gözetmeksizin gece gündüz demeden çalışan Mersin Büyükşehir Belediyesi, Gülnar İlçesi’ne yaptığı yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. İlçenin ... Devamını Oku »

Yağdalılar yıllardır hayalini kurdukları bağlantı yoluna kavuştu

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Erdemli’nin Yağda Mahallesi’nde 84 yıl boyunca siyasilerin sözünü verdiği ama bir türlü hayata geçirilemeyen ve köylülere büyük sıkıntılar yaşatan yolu yaparak, Yağdalıları yıllardır hayalini kurdukları bağlantı yoluna kavuşturdu. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın “Asfaltsız köy yolu bırakmayacağız” sözüyle yola çıkan ve çalışmalarına ara vermeden devam eden Mersin Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı koordinesindeki, Yol Yapım ... Devamını Oku »