Cuma , 18 Ağustos 2017
Son Dakika

33. Mersin

33. Mersin

Yağdalılar yıllardır hayalini kurdukları bağlantı yoluna kavuştu

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Erdemli’nin Yağda Mahallesi’nde 84 yıl boyunca siyasilerin sözünü verdiği ama bir türlü hayata geçirilemeyen ve köylülere büyük sıkıntılar yaşatan yolu yaparak, Yağdalıları yıllardır hayalini kurdukları bağlantı yoluna kavuşturdu. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın “Asfaltsız köy yolu bırakmayacağız” sözüyle yola çıkan ve çalışmalarına ara vermeden devam eden Mersin Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı koordinesindeki, Yol Yapım ... Devamını Oku »

Mut İlçesi S Plaka Sahibi Oldu

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nca Mut İlçesi’nde S Serisinden Plaka ihalesi gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen ihale sonucunda 159 adet S Plaka Mut’lu vatandaşlara tahsis edilmiş oldu. Mut ilçesinde S serisinden plaka bulunmadığı için, yıllarca bunun mağduriyetini yaşayan vatandaşlar artık aldıkları ihaleler ile S Plakalarına kavuştu. Mut Belediye Binası’nda gerçekleştirilen ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çokakoğlu başkanlığında yapılan ... Devamını Oku »

Mersin’in İlçeleri 6 Ayda 92 Bin 433 Ton Sıcak Asfalta Kavuştu

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin’in kırsal bölgelerinde hizmet çalışmalarına devam ediyor. Kent merkezinde yol yapım bakım ve onarım çalışmalarını sürdüren Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 2017 yılının ilk altı aylık döneminde kırsal mahallelerde yaptığı asfaltlama çalışmaları ile vatandaşlardan olumlu tepkiler alıyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, 2017 yılında da çalışmalarına devam ediyor. Mersin Büyükşehir Belediye ... Devamını Oku »

Mersin’de Asfaltlama Çalışmaları Devam Ediyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı, yaz aylarının gelmesi ile birlikte hızlandırdığı asfalt çalışmalarına devam ediyor. Mersin’in çeşitli noktalarında çalışmalarını sürdüren ekipler, hem kent merkezinde hem de köy statüsünden mahalle statüsüne geçen bölgelerde yoğun bir çalışma yürütüyor. Asfalt çalışmalarıyla vatandaşlardan olumlu yorumlar alan Mersin Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir İlçesi 1. Cadde’de yaptığı ve kısa sürede tamamladığı yol ... Devamını Oku »

Mersin Büyükşehir’den Yörüklerin göç yollarında çalışma

Hizmette sınırları aşan Mersin Büyükşehir Belediyesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Gidip Toros dağlarına bakınız; eğer orada bir tek Yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet asla Türk’ü yenemez” sözünden hareketle Yörük kültürünün ilelebet yaşayabilmesi için çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. 3 bin metre rakımda 300 kilometre uzakta… ... Devamını Oku »

Mersin’de Otobüs Durakları Yenileniyor

Mersin’de Otobüs Durakları Yenileniyor :Mersin Büyükşehir Belediyesi, kent genelindeki otobüs duraklarını yeniliyor. Merkez ve ilçe ayrımı gözetmeksizin hizmetlerini devam ettirerek, toplu taşıma hizmetine yaptığı yatırımlara bir yenisini daha ekleyen Büyükşehir Belediyesi, ilçelerdeki eski ve kullanışsız durakları modern duraklar ile değiştiriyor, durak olmayan yerlere yenilerini yerleştiriyor. Durakların yapımı tamamlandığında, Büyükşehir Belediyesi tarafından Tarsus, Silifke, Erdemli, Aydıncık, Bozyazı, Anamur, Mut ve Gülnar ... Devamını Oku »