Cumartesi , 21 Ekim 2017
Son Dakika

34. İstanbul

34. İstanbul

İSPARK, havalimanlarında 2 saat ücretsiz olacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin havalimanları İSPARK otoparklarında başlattığı 1 saat ücretsiz otopark uygulaması yoğun ilgi gördü. Artan talep ve vatandaşların isteği doğrultusunda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın talimatıyla yurt içi ve yurtdışından gelen yolcuların gecikme süreleri de dikkate alınarak ücretsiz uygulama 2 saate çıkartıldı. İSPARK, Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanı’na yakın mesafede hizmete açtığı yaklaşık 3 bin 500 araç kapasiteli ... Devamını Oku »

Atatürk Köprüsü, bu gece yaya ve araç trafiğine kapatılacak

Atatürk Köprüsü, bakım onarım çalışmalarından dolayı gece yarısı yaya ve araç trafiğine kapatılacak. Atatürk Köprüsü’nde bakım onarım çalışmalarından dolayı köprü 10 Ekim 2017 Salı günü saat 00.00’dan 04.30’a kadar araç ve yaya trafiğine kapatılacak olup, aynı zamanda Atatürk ve Yeni Galata Köprüleri saat 02.30’dan 03.30’a kadar deniz trafiğine açılacaktır. Atatürk Köprüsü’nü kullanacak olan araç ve yayaların 00.00-02.30 ve 03.30-04.30 saatleri ... Devamını Oku »

Avrasya Tüneli’nden “cezasız geçiş yok” uyarısı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Avrasya Tüneli geçişinde ceza alınamıyor” algısının bazı sürücülerin bile bile kaçak geçişine neden olduğunu belirterek “Sistem biraz ağır işleyebiliyor ama bu kesinlikle gerçekleştiriliyor.” dedi. Bakan Arslan, yaptığı açıklamada, Avrasya Tüneli’nde Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) ve Hızlı Geçiş Sistemi’nin (HGS) kullanıldığını ancak zaman zaman kaçak geçişlerin olduğunu ifade ederek “Bakiye yetersizliğinden, araçtaki OGS cihazının ... Devamını Oku »

İBB ve IRF Global’in Düzenlediği Kışla Mücadele Çalıştayı Tamamlandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ve Uluslararası Yol Federasyonu IRF Global’in birlikte düzenlediği “Kışla Mücadele Çalıştayı” tamamlandı. İSFALT A.Ş’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen çalıştay, Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Muhammed Şahin’in açılış konuşmasıyla başladı. 7.373 km uzunluğundaki yol ağının alt ve üst yapısının bakımından sorumlu olduklarını kaydeden Başkan Şahin, dünyanın önemli metropollerinden biri olan ... Devamını Oku »

Atatürk Köprüsü bakım nedeniyle trafiğe kapatılacak

Atatürk Köprüsü’nde bakım onarım çalışmalarından dolayı köprü 26 Eylül 2017 Salı günü saat 00.00’dan 04.30’a kadar araç ve yaya trafiğine kapatılacak olup, aynı zamanda Atatürk ve Yeni Galata Köprüleri saat 02.30’dan 03.30’a kadar deniz trafiğine açılacak. Atatürk Köprüsü’nü kullanacak olan araç ve yayaların 00.00-02.30 ve 03.30-04.30 saatleri arasında Yeni Galata Köprüsü’nü veya Haliç Köprüsü’nü kullanmaları gerekmektedir. 26 Eylül 2017 Salı ... Devamını Oku »

Gran Fondo Marmara heyecanı başlıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ve çeşitli firmaların sponsorluk destekleriyle bu yıl ikincisi düzenlenen Amatör Uzun Yol Bisiklet Yarışı Gran Fondo Marmara Bisiklet Organizasyonu için İstanbul´da tanıtım toplantısı düzenlendi. 25 ülkeden 2 bin sporcunun pedal çevireceği bisikleti turu, 24 Eylül’de gerçekleşecek. Gran Fondo Marmara Koordinatörü Ömer Kafkas organizasyonla ilgili bilgiler verdi. 24 Eylül´de yapılacak bisiklet turunun uzun ... Devamını Oku »