Cumartesi , 24 Haziran 2017
Son Dakika

34. İstanbul

34. İstanbul

Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz olacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ramazan Bayramı dolayısıyla kamu olarak işlettikleri köprü ve otoyolların, 23 Haziran Cuma gününü 24 Hazirana bağlayan gece yarısından, 28 Haziran Çarşamba sabah saat 07.00a kadar ücretsiz olacağını açıkladı. Bakan Arslan, Ankara Kule Restoranda Ulaştırma Muhabirlerine düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada, ülkenin erişebilir ve ulaşılabilir olması adına geçmişten bugüne kadar bakanlığının, ülkeye ve ülke ... Devamını Oku »

Yandex Navigasyon, bayram tatili trafik analizini yayınladı

Yandex Navigasyon, bayram tatili trafik analizini yayınladı :Yandex Navigasyon, Ramazan Bayramı tatili için yola çıkacak kullanıcıların en büyük yardımcısı olacak. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı tatillerinde gerçekleşen trafik verilerini analiz eden Yandex Navigasyon, elde ettiği sonuçlarla 2017’de yola çıkacak olan kullanıcıları için ipuçları hazırladı. Yandex Navigasyon yaptığı analizde trafiğin en yoğun olduğu noktaları ve bekleme sürelerini incelerken, yola çıkmak için ideal saatleri ... Devamını Oku »

15 Temmuz Şehitler Köprüsü yenilenecek

15 Temmuz Şehitler Köprüsü yenilenecek :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, en son 1991 yılında mastik asfaltı yenilenen 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün asfalt, yalıtım ve genleşme derzleri olmak üzere üstyapısının yenileneceğini belirterek, 12 Haziran’da başlayacak köprüdeki bakım onarım çalışmalarının 31 Ağustos’ta tamamlanacağını söyledi. Bakan Arslan, yaptığı açıklamada, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde son yenilemenin ardından geçen 26 yıllık sürede mastik ... Devamını Oku »

Otoyollarda Ortalama Hız Tespit Sisteminde Birden Fazla Tespite ‘Tek Ceza’

Otoyollarda Ortalama Hız Tespit Sisteminde Birden Fazla Tespite ‘Tek Ceza’ : İstanbul’da yapılan Intertraffic İstanbul Fuarı’nda, belediyelerin toplu ulaşıma dair sıkıntıları masaya yaratıldı, çözüm yolları arandı. Panelde öne çıkan konular; otoyollarda devreye girecek ortalama hız tespit sistemi, toplu ulaşımda 65 yaş uygulaması ve servis ile toplu taşıma arasındaki yüzde 10’luk KDV farkı oldu. Intertraffic İstanbul Fuarı kapsamında TBMM Bayındırlık, İmar, ... Devamını Oku »

Sertrans Logistics, Filo Yatırımlarına Renault Trucks İle Devam Ediyor

Sertrans Logistics, Filo Yatırımlarına Renault Trucks İle Devam Ediyor Ulusal ve uluslararası müşterilerine tedarik zinciri yönetiminde katma değerli lojistik hizmetler veren Sertrans Logistics, yeni teslim aldığı 20 adet Renault Trucks T 460 çekici ile filosunu büyüttü. Filosundaki Renault Trucks araç sayısını 90 çekiciye yükselten Sertrans Logistics, yeni teslim aldığı araçlarla birlikte Euro 6 standardına geçti. Sertrans’ın yeni 20 adet Euro ... Devamını Oku »

İstanbul ulaşımına, yıl sonuna kadar 112 Milyar TL yatırım

İstanbul ulaşımına, yıl sonuna kadar 112 Milyar TL yatırım :İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr.Hayri Baraçlı, 2017 yılı sonuna kadar İstanbul’a yapılacak yatırım tutarının 112 milyar TL seviyesine ulaşacağını söyledi. Türk ulaşım sektörünü 18 yıldır biraraya getiren Intertraffic İstanbul, 24-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde yapıldı. Bu yıl 30 ülkeden yaklaşık 200 katılımcı firmanın yer aldığı Intertraffic İstanbul’a, ... Devamını Oku »