Çarşamba , 28 Haziran 2017
Son Dakika

35. İzmir

35. İzmir

İzmir Körfez Geçiş Projesi’ne dava: “Flamingolar için ciddi bir tehdit”

İzmir Körfez Geçiş Projesi’ne dava: “Flamingolar için ciddi bir tehdit” Ulaştırma Bakanlığı’nın İzmir Körfezi Geçiş Projesi, İzmir Kuş Cenneti olarak da bilinen Gediz Deltası’ndaki doğal hayatı tehdit ediyor. Dünyada yaşayan her 20 flamingodan biri köprü yapılmak istenen alanda, İzmir’le iç içe yaşıyor. Doğa Derneği, EGEÇEP, TMMOB ve 85 kişi İzmir Körfezi’ne yapılması planlanan köprü projesine dava açarak çevre etki değerlendirme ... Devamını Oku »

Halkapınar’da Geçici Trafik Düzenlemesi

Halkapınar’da Geçici Trafik Düzenlemesi :İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin raylı sistem filosunu geliştirmek için satın aldığı 95 adet metro aracının depolanacağı “Halkapınar Yeraltı Depolama Tesisi”nin yapım çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda bölgedeki kanalizasyon hattının da deplasmanın yapılması gerektiğinden, 29 Mayıs Pazartesi gecesinden itibaren 2824 Sokak’ın trafik akışında değişiklik yapılacak. Çalışmaların güvenli bir şekilde yürütülebilmesi için, 2824 Sokak’ın Şehitler Caddesi ile Melez Çayı ... Devamını Oku »

İkiçeşmelik’teki yaya altgeçidi yepyeni bir çehreye büründü

İkiçeşmelik’teki yaya altgeçidi yepyeni bir çehreye büründü :İzmir Büyükşehir Belediyesi, geçmişi çok uzun yıllara dayanan İkiçeşmelik’teki yaya altgeçidini yepyeni bir çehreye büründürdü. “İzmir Deniz” projesi kapsamında yeniden ele alınan altgeçidin duvarları, kentin ruhunu yansıtan mozaiklerle süslendi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İkiçeşmelik’teki Kestelli Şerife Eczacıbaşı Ortaokulu’nu yukarı mahallelere bağlayan yaya altgeçidinde oluşturduğu mozaik duvar sanatı uygulaması, geçidi kullanan vatandaşların beğenisini topladı. İzmir’in ... Devamını Oku »

İZMİR Bisiklet Yarışması’na bir destek de başkanlardan

İZMİR Bisiklet Yarışması’na bir destek de başkanlardan :Kentlilerin “bisikletle yaptığı kilometreleri” yarıştırdığı ve en çok pedal çeviren kentin kazandığı Avrupa Bisiklet Yarışması’nda İzmir ile Polonya’nın Gdansk kenti arasında nefes kesen bir rekabet yaşanıyor. Her iki kentin de yaptığı mesafe 500 bin km’ye dayanırken, İzmirli bisikletçilere bir destek de Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve ilçe belediye başkanlarından geldi. Geçtiğimiz yıl ... Devamını Oku »

İzmir’de Akıllı Şehir Platformu Kuruldu

İzmir’de Akıllı Şehir Platformu Kuruldu :İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin geleceğini şekillendirecek planlama çalışmalarında bu kez “Akıllı Şehir Stratejik Planı”nı gündemine aldı. İlk adım olarak da Büyükşehir’le birlikte ilçe belediyeleri, İzmir Kalkınma Ajansı, Bilişim Derneği, üniversiteler ve meslek kuruluşlarından temsilcilerin yer aldığı “İzmir Akıllı Şehir Platformu” oluşturuldu. “Akıllı Şehir” uygulamalarına yönelik altyapı yatırımları ile öne çıkan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu yolda ... Devamını Oku »

İzmir’de Pazar Günü Koşu Trafiğine Dikkat

İzmir’in ikinci kez ev sahipliği yapacağı uluslararası spor etkinliği Wings For Life World koşusu nedeniyle 7 Mayıs Pazar günü saat 13:00’dan itibaren parkur içindeki caddeler “yarış süresi boyunca” trafiğe kapatılacak. Omurilik felci hastalığına karşı yardım amacıyla düzenlenen koşu kapsamında, güzergah üzerindeki otobüs hatlarında da bazı düzenlemeler yapıldı. Omurilik felci hastalığına çare bulunması amacıyla dünya çapında düzenlenen Wings For Life World ... Devamını Oku »