Çarşamba , 26 Nisan 2017
Son Dakika

35. İzmir

35. İzmir

Saygılı Rulman Ege Rallisi’nin Ardından

Saygılı Rulman Ege Rallisi’nin Ardından :Kısa adı ESOK olan Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından bu yıl 27. kez düzenlenen Saygılı Rulman Ege Rallisi, 21-23 Nisan tarihlerinde gerçekleştirildi. 21 Nisan Cuma akşamı Bornova Aşık Veysel Parkı içerisinde yer alan amfi tiyatrodaki start seremonisi ile başlayan ralli, bu yıl ezber bozarak Seferihisar bölgesindeki gelenekselleşmiş parkurundan yeni parkuruna taşındı. YAZ ve KIŞ MEVSİMİ ... Devamını Oku »

İzmir Büyükşehir’in 1.5 milyon tonluk asfalt atağı

İzmir Büyükşehir’in 1.5 milyon tonluk asfalt atağı :Bayındır ve Bergama’da iki yeni şantiyeyi hizmete alarak asfalt ve parke üretiminde rekor kapasiteye ulaşan İzmir Büyükşehir Belediyesi, asfalt sezonuna hızlı bir giriş yaptı. Kent merkezindeki tüm yolları Avrupa standartlarına taşımayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi Bornova, Çiğli, Buca, Bayraklı, Gaziemir, Karabağlar, Karşıyaka, Konak ve Narlıdere’yi kapsayan alanda 1,5 milyon ton sıcak asfalt dökmeyi planlıyor. ... Devamını Oku »

Tire-Belevi Yolunun temeli atıldı

Tire-Belevi Yolunun temeli atıldı :Bakan Arslan, Tire-Belevi yolunun temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Tire ilçesinde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Alandakilerin “yolların kralı Ahmet Arslan” tezahüratları üzerine, Arslan, “Gençler yolların kralını kime yakıştırdığınızı biliyorum. Sayın Başbakanımıza yakıştırdınız ama onun da bir sözünü ben de unutmuyorum, siz de unutmayın. Yolları bölünmüş yapıyoruz ve ama ‘yollar kaymak gibi oldu’ deyip kuralları unutmayın. ... Devamını Oku »

İzmir Büyükşehirden Bayraklıya yeni bir yatırım daha

İzmir Büyükşehirden Bayraklıya yeni bir yatırım daha :İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bayraklı trafiğinin rahatlatılması için yaptığı çalışmalara önemli bir yatırımı daha ekledi. Onur Mahallesi’ni çevre yoluna bağlayacak yol ve köprü yapımının yüzde 90’ı tamamlandı. Bu bölgede çevre yoluna kestirme bağlantı sağlayacak kavşak, 2 km’lik mesafeyi 200 metreye indirecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bayraklı trafiği için önemli güzergahlardan biri olan Onur Mahallesi’ni çevre ... Devamını Oku »

Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyol Projesinin Temeli Törenle Atıldı

Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyol Projesinin Temeli Törenle Atıldı :UDH Bakanı Arslan, Başbakan Yıldırım ile birlikte Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolunun temelini attılar. Menemen ilçesinde Göl Park yanındaki alanda düzenlenen Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyol Projesi Temel Atma Töreni’nde konuşan Başbakan Yıldırım, Türkiye ekonomisinin sağlam yapısına dikkati çekerek “Şimdi bakın 2008’den beri dünyada kriz var ama bu krizde Türkiye, dünyanın en büyük projelerini yapıyor. Marmaray’ı, Avrasya Tüneli’ni, Yavuz Sultan ... Devamını Oku »

Son Parti Temizlik Araçları Geldi

Son Parti Temizlik Araçları Geldi :İzmir Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyelerinin temizlik hizmetlerine katkı sağlamak üzere 25.7 milyon liralık maliyetle satın aldığı 90 aracın son partisini de teslim etti. Gaziemir’de gerçekleşen törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Herkes Türkiye’nin üzerine çorap örmeye çalışıyor. Bundan kurtulmamız lazım. Dik duracağız, eğilmeyeceğiz. Bu kötü gidişi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak biz durduracağız” dedi. ... Devamını Oku »