Salı , 23 Mayıs 2017
Son Dakika

35. İzmir

35. İzmir

İZMİR Bisiklet Yarışması’na bir destek de başkanlardan

İZMİR Bisiklet Yarışması’na bir destek de başkanlardan :Kentlilerin “bisikletle yaptığı kilometreleri” yarıştırdığı ve en çok pedal çeviren kentin kazandığı Avrupa Bisiklet Yarışması’nda İzmir ile Polonya’nın Gdansk kenti arasında nefes kesen bir rekabet yaşanıyor. Her iki kentin de yaptığı mesafe 500 bin km’ye dayanırken, İzmirli bisikletçilere bir destek de Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve ilçe belediye başkanlarından geldi. Geçtiğimiz yıl ... Devamını Oku »

İzmir’de Akıllı Şehir Platformu Kuruldu

İzmir’de Akıllı Şehir Platformu Kuruldu :İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin geleceğini şekillendirecek planlama çalışmalarında bu kez “Akıllı Şehir Stratejik Planı”nı gündemine aldı. İlk adım olarak da Büyükşehir’le birlikte ilçe belediyeleri, İzmir Kalkınma Ajansı, Bilişim Derneği, üniversiteler ve meslek kuruluşlarından temsilcilerin yer aldığı “İzmir Akıllı Şehir Platformu” oluşturuldu. “Akıllı Şehir” uygulamalarına yönelik altyapı yatırımları ile öne çıkan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu yolda ... Devamını Oku »

İzmir’de Pazar Günü Koşu Trafiğine Dikkat

İzmir’in ikinci kez ev sahipliği yapacağı uluslararası spor etkinliği Wings For Life World koşusu nedeniyle 7 Mayıs Pazar günü saat 13:00’dan itibaren parkur içindeki caddeler “yarış süresi boyunca” trafiğe kapatılacak. Omurilik felci hastalığına karşı yardım amacıyla düzenlenen koşu kapsamında, güzergah üzerindeki otobüs hatlarında da bazı düzenlemeler yapıldı. Omurilik felci hastalığına çare bulunması amacıyla dünya çapında düzenlenen Wings For Life World ... Devamını Oku »

Saygılı Rulman Ege Rallisi’nin Ardından

Saygılı Rulman Ege Rallisi’nin Ardından :Kısa adı ESOK olan Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından bu yıl 27. kez düzenlenen Saygılı Rulman Ege Rallisi, 21-23 Nisan tarihlerinde gerçekleştirildi. 21 Nisan Cuma akşamı Bornova Aşık Veysel Parkı içerisinde yer alan amfi tiyatrodaki start seremonisi ile başlayan ralli, bu yıl ezber bozarak Seferihisar bölgesindeki gelenekselleşmiş parkurundan yeni parkuruna taşındı. YAZ ve KIŞ MEVSİMİ ... Devamını Oku »

İzmir Büyükşehir’in 1.5 milyon tonluk asfalt atağı

İzmir Büyükşehir’in 1.5 milyon tonluk asfalt atağı :Bayındır ve Bergama’da iki yeni şantiyeyi hizmete alarak asfalt ve parke üretiminde rekor kapasiteye ulaşan İzmir Büyükşehir Belediyesi, asfalt sezonuna hızlı bir giriş yaptı. Kent merkezindeki tüm yolları Avrupa standartlarına taşımayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi Bornova, Çiğli, Buca, Bayraklı, Gaziemir, Karabağlar, Karşıyaka, Konak ve Narlıdere’yi kapsayan alanda 1,5 milyon ton sıcak asfalt dökmeyi planlıyor. ... Devamını Oku »

Tire-Belevi Yolunun temeli atıldı

Tire-Belevi Yolunun temeli atıldı :Bakan Arslan, Tire-Belevi yolunun temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Tire ilçesinde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Alandakilerin “yolların kralı Ahmet Arslan” tezahüratları üzerine, Arslan, “Gençler yolların kralını kime yakıştırdığınızı biliyorum. Sayın Başbakanımıza yakıştırdınız ama onun da bir sözünü ben de unutmuyorum, siz de unutmayın. Yolları bölünmüş yapıyoruz ve ama ‘yollar kaymak gibi oldu’ deyip kuralları unutmayın. ... Devamını Oku »