Perşembe , 14 Aralık 2017
Son Dakika

36. Kars

36. Kars

15 yılda toplam 350 kilometrelik tünel yapıldı

15 yılda toplam 350 kilometrelik tünel yapıldı :Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Dünya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın, Başbakan Binali Yıldırım`ın ve ekip arkadaşlarının yükselişinden, daha da önemlisi ülkemizin bu yükselişinden rahatsız. Varsın rahatsız olsunlar, eğer bu yaptığımız bu işler onları rahatsız ediyorsa, kusura bakmasınlar biz yine iş yapmaya, onları rahatsız etmeye devam edeceğiz.” dedi. Bakan Arslan, Kars’ın Kağızman ... Devamını Oku »

Ilgar Geçidi sürücülerin kâbusu olmaktan çıkacak

Ilgar Geçidi sürücülerin kâbusu olmaktan çıkacak :Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, kış aylarında sürücülerin korkulu rüyası olan ve Türkiye`yi Gürcistan`a bağlayan Ilgar Geçidi`ne tünel yapılacağını belirterek, “Geçit vermeyen Ilgar Geçidi`nin geçit verebilir hale gelmesi için tünele ihtiyaç vardı, onun projesini bitirdik, tünel artı beraberinde 41 kilometrelik bölünmüş yolun ihalesini yaptık ve inşallah ayın 11`inde oranın da temelini atıp ... Devamını Oku »

Mart 2017`de Ilgar Tüneli inşaatına başlayacağız

Mart 2017`de Ilgar Tüneli inşaatına başlayacağız :Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan: “Cazibe merkezi programıyla amacımız bölgemiz insanını yerinde ikame ettirmek ve yerinde istihdam yaratmak.” Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Ardahan Valiliğini ziyaret edip Vali İbrahim Özefe’den il hakkında brifing aldı. Arslan ve Elvan, daha sonra Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen “Cazibe Merkezleri Programı ... Devamını Oku »

Ilgar Tüneli`nin 300 milyonluk ihalesi yapıldı

Ilgar Tüneli`nin 300 milyonluk ihalesi yapıldı :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yapımı süren Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi`ne değinerek “İnşallah mart – nisan aylarında yoğun bir çalışmayla test aşamasına getireceğiz, yıl ortasında da bu projenin açılması bizim ve bölgemiz için elzem ve önemli.” dedi. Arslan, kentin Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda, sivil toplum kuruluşlarının (STK) temsilcileri ve kanaat önderleriyle ... Devamını Oku »

Kars Belediyesi asfalt çalışmlarını sürdürüyor

Kars Belediyesi asfalt çalışmlarını sürdürüyor :Kars Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü’nün, kentin genelinde sürdürdüğü, asfalt, kilit parke taşı döşeme ve kaldırım yenileme çalışmaları devam ediyor. Alt Yapı nedeni ile bozulan, yeni açılan yollar ve yapılan asfaltlarla şehirde ulaşımı kolaylaştıran, aynı zamanda şehre güzel bir çehre kazandırmaya çalışan Kars Belediyesi, çeşitli nedenlerle yıpranan yollara yama asfalt yaparak çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. Fen İşleri ... Devamını Oku »

Bakan Arslan, Kars-Digor-Tuzluca Bölünmüş yolunun temelini attı

Bakan Arslan, Kars-Digor-Tuzluca Bölünmüş yolunun temelini attı :Yolun temel atma töreni Digor Yolu üzerinde gerçekleştirildi. Temel atma törenine, Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal, Kars Valisi Rahmi Doğan, AK Parti Kars Milletvekili Selahattin Beyribey, Kars Eski Milletvekili Yunus Kılıç, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın ve Karslılar katıldı. Törende açılış konuşması yapan Karayolları Genel Müdürü İsmail ... Devamını Oku »