Pazartesi , 18 Aralık 2017
Son Dakika

40. Kırşehir

40. Kırşehir

Kervansaray Mahallesinden Merkeze Yeni Bağlantı

Kervansaray Mahallesinden Merkeze Yeni Bağlantı :Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, yeni oluşturulan bağlandı yolu ile Kervansaray Mahallesinden şehir merkezine mahalle sakinlerinin daha kolay ulaşım sağlayacaklarını söyledi. Yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı, hastane kavşağı ile karayolları kavşağı çalışmalarından dolayı Kervansaray Mahallesinde ki yol sorununu çözmek için çalışmaların devam ettiğini bildirdi. Merkeze mahallelinin inişinin daha da yol yapım çalışması bittikten sonra ... Devamını Oku »

Karayollarında 3 yerde yenileme çalışması var

Karayollarında 3 yerde yenileme çalışması var :Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor. Karayolları Genel Müdürlüğünün günlük yol durumu bültenine göre, Finike-Kumluca yolunun 2-4. kilometrelerindeki yapım çalışmaları nedeniyle bir şerit trafiğe kapatılarak ulaşım diğer şeritten gerçekleştiriliyor. Kırşehir-Nevşehir yolunun (Hacıbektaş çevre yolu geçişi) 8-12. kilometrelerini kapsayan bölümde sürdürülen köprülü kavşak yapım çalışması dolayısıyla ulaşıma, ... Devamını Oku »

Kırşehir’e karayolu yatırımı

Kırşehir’e karayolu yatırımı :Kırşehir-Toklumen-Savcılı-Kaman karayolunun Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yatırım programına alındığı bildirildi. AK Parti Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, yaptıkları ortak yazılı açıklamada, Kırşehir-Toklumen-Savcılı-Kaman yolunun Karayolları Genel Müdürlüğünün yatırım programına alındığını belirtti. 74 kilometre uzunluğundaki yolun 10 metre genişliğinde olacağı aktarılan açıklamada, yapılacak yolun Karayolları Genel Müdürlüğünün 2016 yılı yatırım programına alındığı ve 11 il yolunun en ... Devamını Oku »

Kazaların olduğu karayolu ağaçlandırılacak

Kazaların olduğu karayolu ağaçlandırılacak : Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Kırşehir-Ankara karayolunda bir yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu 7 kişinin ölmesi, aynı gün yine aynı bölgede 2 otobüsün daha devrilmesi üzerine, bölgede inceleme yapıldığını, bu tür kazaların bir daha olmaması için bölgede ağaçlandırma çalışması yapılacağını bildirdi. Vali Necati Şentürk, Kırşehir`deki ölümlü trafik kazalarının önüne geçebilmek için Karayolları 6`ncı Bölge Müdürü Aydın Doğan ... Devamını Oku »

Kırşehir KÖY-DES programı açıklandı‏

Kırşehir KÖY-DES programı açıklandı‏ :Kırşehir Valisi Necati Şentürk, 2015 Yılı Köy Altyapısını Destekleme Projesi (KÖY-DES) kapsamında ile 3 milyon 495 bin 542 TL ödenek ayrıldığını söyledi. Köylere yönelik en büyük yatırım planlamalarından birisi olan KÖY-DES projesinin, Kırşehir’de de başarı ile yürütüldüğü ifade eden Vali Necati Şentürk, devletin ve hükümetin köylüye verdiği önemin bir ifadesi olarak tahsis edilen ödenekleri verimli şekilde ... Devamını Oku »

Sarıyahşi Köprüsü ‘nün tamamlanmasıyla 60 yıllık hasret sona eriyor

Sarıyahşi Köprüsü ‘nün tamamlanmasıyla 60 yıllık hasret sona eriyor :Aksaray ile Şereflikoçhisar ilçesinin Kırşehir’e yakın olan belde ve köyleri, yaklaşık 60 yıllık bekleyişin ardından Sarıyahşi Köprüsü’nün tamamlanmasıyla yeniden kentle irtibat sağlayacak olmanın heyecanını yaşıyor. Haziran ayında ulaşıma açılması planlanan köprü sayesinde bölgedeki belde ve köyler, 1950’li yıllarda yapımına başlanan Hirfanlı Baraj Gölü nedeniyle kesilen ekonomik ve sosyal irtibatlarına yeniden kavuşacak. ... Devamını Oku »