Salı , 24 Ekim 2017
Son Dakika

41. Kocaeli

41. Kocaeli

ADA AVM üstgeçidi tamamlanıyor

Büyükşehir’den yapılan açıklamada, “ADA AVM yaya üstgeçidinin 22 Ekim Pazar günü çelik montajı gerçekleştirilecektir. 06.00 ile 14.00 saatlerinde Etbalık Kavşağı ile Topça Kavşağı arası ulaşıma kapatılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “ADA AVM bölgesine inşa ettiğimiz yaya üstgeçidinde çalışmalar devam etmektedir. Ütsgeçidimizin betonarme imalatları tamamlanmıştır. 22 Ekim Pazar günü ise çelik kısımların montajı ... Devamını Oku »

Ruhsatsız otoparklara geçit yok

Büyükşehir Zabıta ekipleri, Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı UKOME Şube müdürlüğü ekiplerince ruhsatsız olarak tespit edilen otoparkların faaliyetlerine son veriyor. Bu kapsamda Gölcük ilçesinde ruhsatsız olarak tespit edilen otoparklar mühürlenerek kapatıldı. YÖNETMELİK VE MEVZUATLARA GÖRE Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri Kocaeli genelinde kendi belirledikleri veya diğer birimlerce tespit edilen ruhsatsız otoparklara geçit vermiyor. Bu kapsamda otoparklar yönetmeliği ve ilgili mevzuatlar çerçevesinde müdahale ... Devamını Oku »

Bekirdere Üçyol’da asfaltlama çalışması

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından Bekirdere Üçyol yolunda asfaltlama çalışması yapılacak. 19 Ekim Perşembe günü başlayacak çalışmalar vatandaşların sorun yaşamaması için saat 21.00’ ile 02.00 arasında olacak. Bu kapsamda Bekirdere Üçyol yolunu kullanan toplu taşıma araçları çalışma süresince Adnan Menderes Bulvarı – Gazi Erdoğan Caddesi güzergâhı kullanılacak. TOPLU TAŞIMA GÜZERGÂHI Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi tarafından Bekirdere Üçyol yolu ... Devamını Oku »

Yenişehir – Yahya Kaptan arasına yaya köprüsü

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yaya akışının yoğun olduğu bölgelere üst geçitler inşa ediyor. Yayaların karayollarında araçların oluşturacağı tehlikeden uzak güven içerisinde karşıdan karşıya geçebilmeleri için çelik malzemeden imal edilen yaya köprüleri kuruluyor. Ulaşım Daire Başkanlığı bu köprülerden birini de Kandıra Yolu İzmit Kaymakamlığı bölgesinde yapıyor. SONA GELİNDİ Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların karşıdan karşıya güvenli şekilde geçmelerini sağlamak için Kocaeli’ye modern üst geçitler ... Devamını Oku »

Köseköy Köprülü Kavşağı’na trafik düzenlemesi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Trafik Düzenlenme Komisyonu’nun(UTDK) aldığı karar doğrultusunda, “Köseköy Köprülü Kavşak Yapım İşi” kapsamında, imalat çalışması yapılacağından 18 Ekim 2017 tarihi itibariyle Köseköy kavşak mevkii ve buna bağlı bazı yollarda trafik düzenlemesine gidilecek. Mevcut yollar üzerinde çalışan toplu taşıma araçlarının güzergâhları vatandaşların sorun yaşamaması için çalışmalar bitene kadar geçici olarak alternatif güzergahlara verildi. UTDK KARARI Köseköy kavşağında ... Devamını Oku »

Umuttepe Bisiklet Yolu Daha Güvenli

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kabaoğlu-Arızlı bağlantı yolu üzerinde bulunan bisiklet yolu alanında boyama çalışması gerçekleştirildi. 3 km’lik alanda gerçekleştirilen çalışmada bisiklet yolu maviye boyandı. GÜVENLİK SAĞLANIYOR Büyükşehir Belediyesi kent genelinde bisiklet kullanımını özendirmek amacı ile çeşitli uygulamalar hayata geçiriyor. Vatandaşların daha güvenli ve kolay şekilde bisiklet kullanmalarını sağlandığı çalışmalarda diğer taşıtların güzergâhından ... Devamını Oku »