Salı , 27 Haziran 2017
Son Dakika

41. Kocaeli

41. Kocaeli

Kocaelide Bayramda parkomatlar ücretsiz

Kocaelide Bayramda parkomatlar ücretsiz :Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı’nda Belde A.Ş.’ye bağlı parkomatlı otoparkları ücretsiz olarak vatandaşların hizmetine sunacak. Bayram boyunca devam edecek uygulama ile vatandaşlar, araçlarını park etme sıkıntısı çekmeyecek. BAYRAM BOYUNCA GEÇERLİ Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı’nda vatandaşların şehir içindeki ziyaretlerinde park sorunu yaşamamaları için gerekli tedbirleri aldı. Bu doğrultuda bayram süresince 25-26-27 Haziran günlerini kapsayacak şekilde parkomatlı otoparklardan ... Devamını Oku »

Ömer Türkçakal Caddesi Kumla Deresi köprüsü genişletilecek

Ömer Türkçakal Caddesi Kumla Deresi köprüsü genişletilecek :Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kumla Deresi üzerine ilave bir betonarme köprü yapacak. Ömer Türkçakal Bulvarı’nı kesen Kumla Deresi üzerine yapılacak olan toplam 6,5 metre genişliğindeki ilave köprü ile çevre fonksiyonları ve doğu yan yoldan çıkışlar, trafik güvenliğini tehlikeye atmayacak şekilde düzenlenecek. İlave köprüde yer alan 3,5 metre genişliğindeki şerit üzerinden Ömer Türkçakal Bulvarına katılımlar ... Devamını Oku »

Bayramda ağır taşıtlar D-100 karayolunu kullanmayacak

Bayramda ağır taşıtlar D-100 karayolunu kullanmayacak :Ulaşım ve Trafik Denetleme Komisyonu (UTDK), Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Başkanlığı’nda toplandı. Komisyon üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda alınan kararla, Ramazan Bayramı süresince il sınırları içerisinde ağır taşıtların D-100 Karayolunu kullanması yasağı komisyon tarafından oy birliğiyle kabul edildi. TRAFİK AKIŞINI DÜZENLEMEK AMAÇLANIYOR Ramazan Bayramı dolayısıyla Kocaeli il sınırları içerisinde trafik akışının düzenlenmesi amacıyla, ağır ... Devamını Oku »

Sahile 5 Yıldızlı Otopark

Sahile 5 Yıldızlı Otopark :Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin açık sahil otoparkı yoğun talep görüyor. Tamamı 2011 yılında hizmete giren sahil otoparkı vatandaşların gözdesi oldu. Sahil kenarındaki yeşil alanda bulunan ağaçlarla birlikte bin 690 adet ağacıyla araçlara sıcak havalarda gölgelik sunan otopark şehir merkezine yakınlığı, güvenli, ücretsiz olması, engellilere özel alan ayrılması nedeniyle de ilgi görüyor. PARK YAPMAK İÇİN EN GÜZEL YER ... Devamını Oku »

Bir yaya köprüsü de Çayırova’ya

Bir yaya köprüsü de Çayırova’ya :Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yayaların güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçebilmeleri için yaya köprüleri inşa ediyor. Çelik malzemeden imal edilen yaya köprüleri engelli asansörleriyle güvenli geçiş sağlıyor. Ulaşım Daire Başkanlığı bu köprülerden birini de Çayırova Ali Haydar Caddesi’nde yapacak. 6 FİRMA TEKLİF VERDİ Çayırova Ali Haydar Caddesi’ndeki ulaşımı rahatlatacak köprünün yapımı için ihale gerçekleştirildi. Büyükşehir ihale ... Devamını Oku »

Hisar Deresi Kavşağı’nda asfalt çalışmaları yapıldı

Hisar Deresi Kavşağı’nda asfalt çalışmaları yapıldı :Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, Gölcük Hisar Deresi Kavşağı’nda proje uygulama çalışmalarını sürdürüyor. Dere istinat duvarı çalışmalarının tamamlandığı projede, tretuvar ve asfaltlama çalışması gerçekleştirildi. Proje kapsamındaki yollarda tretuvar çalışması, orta refüj dolguları ve beton kaplamaları devam ederken planlanan yollarda asfalt serimi yapıldı. Dere içi beton kaplama yapılması için hafriyat çalışması tamamlanırken yağışların bitmesinin ... Devamını Oku »