Cuma , 28 Nisan 2017
Son Dakika

41. Kocaeli

41. Kocaeli

Mardin – Kızıltepe yolunda peyzaj düzenlemesi yapılacak

Mardin – Kızıltepe yolunda peyzaj düzenlemesi yapılacak :Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mardin’e ulaşım sağlayan Mardin-Kızıltepe D-950 karayolunda peyzaj çalışması yapacak. Mardin-Kızıltepe arasında uzanan ve Protokol Yolu olarak da bilinen yol bölümünde orta refüj düzenlemesi gerçekleştirilecek. Yaklaşık 16 bin 500 metre uzunluğundaki yol, çalışmayla daha düzenli ve konforlu hale gelecek. 2240 AĞAÇ DİKİLECEK Yaklaşık 96 bin metrekarelik Protokol Yolu alanında yapılacak çalışma ... Devamını Oku »

Köylere güvenli ve sağlam beton yollar yapılıyor

Köylere güvenli ve sağlam beton yollar yapılıyor :Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kırsal mahallelerdeki yol bölümlerinde beton yol çalışmalarına başladı. Uygulanması kolay ve düşük maliyetli olan beton yollar, kırsal kesimlerde ve yüksek rakımlı bölgelerde sıkça kullanılmaya başlandı. Ulaşım Daire Başkanlığı ekipleri hava koşullarının uygun seyretmesiyle beton yol çalışmalarına hız verdi. BİN 600 METRE BETON YOL Başiskele bölgesinde çalışma yapan ekipler, Yuvacık Barajı’nın ... Devamını Oku »

Kocaeli’de Yol Çizgileri Yenileniyor

Kocaeli’de Yol Çizgileri Yenileniyor :Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı kent genelinde yapılan yeni yollarda ve cadde ile sokaklarda zamanla silinmiş çizgiler için çalışma yapıyor. Çalışma kapsamında Kocaeli kent genelinde yol çizgi, işaretlemeler, yaya geçiş çizgileri, hız kesiciler, profil atlama ve ok işaretleme çalışmaları devam ediyor. 150 BİN METREKARE SOĞUK YOL ÇİZGİSİ Çalışma ile yollara 150 bin metrekare soğuk yol ... Devamını Oku »

Alternatif yolda ikinci viyadüğün temeli atıldı

Alternatif yolda ikinci viyadüğün temeli atıldı :Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından Derince Çenesuyu ile Körfez Kirazlıyalı arasında yapılacak viyadüğün temel atıldı. Esentepe’de yapılacak viyadük alternatif yol üzerindeki ikinci önemli geçiş olacak. Viyadük sayesinde yol kısalacak ve güvenli ulaşım sağlanacak. ALTERNATİF GÜZERGAH Derince’de düzenlenen temel atma törenine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Derince Kaymakamı Akın Yılmaz, Genel Sekreter ... Devamını Oku »

Başkan Karaosmanoğlu, İzmit-Kandıra yolunda ki kazalar azalacak

Başkan Karaosmanoğlu, İzmit-Kandıra yolunda ki kazalar azalacak :Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit-Kandıra yolunda inceleme yaparak Karayolları çalışanlarıyla bir araya geldi. Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken’in de eşlik ettiği incelemede bir açıklama yapan Karaosmanoğlu, “İnanıyorum ki 2017-2018 yıllarında büyük ihtimalle bu projemiz tamamlanır. Özellikle yaz aylarında İzmit-Kandıra yolunda yoğun bir trafik yaşanıyor. Normalde ... Devamını Oku »

Köseköy’de bozuk zeminler asfaltlanıyor

Köseköy’de bozuk zeminler asfaltlanıyor :Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yol bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor. Kartepe Bölgesinde çalışma yapan Ulaşım Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler bağlantı yollarını elden geçiriyor. Bu kapsamda Köseköy Ankara Caddesi’ni Sakıp Sabancı Caddesi’ne bağlayan köprü altı geçişi asfaltlanarak yenilendi. Çalışma ile bozuk zemin kazınarak temizlendi. Geçiş, sıcak asfalt kaplanarak ulaşıma uygun hale getirildi. ÖNEMLİ BİR BAĞLANTI NOKTASI Ankara Caddesi’ni ... Devamını Oku »