Pazartesi , 1 Mayıs 2017
Son Dakika

42. Konya

42. Konya

Konya Büyükşehir’den Sürücülerin Hayatını Kolaylaştıran Uygulama

Konya Büyükşehir’den Sürücülerin Hayatını Kolaylaştıran Uygulama :Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından kullanıma sunulan Mobil Konya Uygulaması, kullanıcıların hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Son olarak Mobil Konya Uygulamasına eklenen “Otopark Bul” özelliği sayesinde sürücülerin otopark bulması kolaylaşıyor. Konya Büyükşehir Belediyesi, sürücülerin park yeri bulmasını kolaylaştırmak için yeni bir uygulamayı hayata geçirdi. Büyükşehir tarafından kullanıma sunulan IOS ve Android işletim sistemi uyumlu Mobil Konya ... Devamını Oku »

Meram Son Durakta Yeraltı Katlı Otopark Yapımı Başladı

Meram Son Durakta Yeraltı Katlı Otopark Yapımı Başladı :Konya Büyükşehir Belediyesi, en önemli turistik bölgelerinden olan Meram Son Durak’ta 640 araçlık yeraltı katlı yapımına başladı. Otopark ile birlikte yapılacak teleferik istasyon binası da teleferik hattının da ilk adımı olacak. Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya’nın dinlenme alanlarından Meram Son Durak’ta otopark ve yapımını başlattı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konyalılardan ve Konya ... Devamını Oku »

Kadınhanı İlçesi’ne yapılacak yeni otogarın temeli atıldı

Kadınhanı İlçesi’ne yapılacak yeni otogarın temeli atıldı :Konya Büyükşehir Belediyesi’nin yaptıracağı Kadınhanı Şehir Konağı ve yeni otogarın temeli İlçe Buluşmaları kapsamında atıldı. Kadınhanı İlçesi’ne Yeni Büyükşehir Yasası ile 70 milyon liralık yatırım yaptıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, “Yeter ki ülkemizin istikrarı bozulmasın, vatan hainleri sevinmesin, sömürgecilerin, emperyalistlerin, hevesleri kursaklarında kalsın” dedi. Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Kadınhanı İlçesi’nde yaptıracağı şehir ... Devamını Oku »

Başkan Akyürek Ereğli’de Asfalt Sezonunu Açtı

Başkan Akyürek Ereğli’de Asfalt Sezonunu Açtı :Ereğli’de binlerce kişiyle buluşarak yatırımları anlatan ve ziyaretler gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ilçede bulunan Konya Büyükşehir Belediyesi Asfalt Plenti’nde asfalt sezonunun açılışını gerçekleştirdi. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, binlerce vatandaşla buluşarak yatırımları anlattığı ve ziyaretler gerçekleştirdiği Ereğli programında Büyükşehir Belediyesi Asfalt Plenti’nde asfalt sezonunun açılışını da yaptı. Ereğli Belediye Başkanı Özkan ... Devamını Oku »

Konya Büyükşehir’den Hadime Örnek Caddeler

Konya Büyükşehir’den Hadime Örnek Caddeler : Konya Büyükşehir Belediyesi, Yeni Büyükşehir Yasası sonrası Hadim İlçesi’nde 3 ana caddeyi altyapısı, kaldırımı, refüjü, bisiklet yolu ve kaliteli asfaltıyla örnek hale getirdi. Çalışmalar 3.6 milyon liraya mal oldu. Konya Büyükşehir Belediyesi, Yeni Büyükşehir Yasası ile şehrin topyekün kalkınması için önemli yatırımlar yapıyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya merkezdeki standardın ilçelerde de ... Devamını Oku »

Bozkır İlçesinde Mahalle Yolu Standardı Yükseldi

Bozkır İlçesinde Mahalle Yolu Standardı Yükseldi :Konya Büyükşehir Belediyesi, Yeni Büyükşehir Yasası sonrası Bozkır İlçesi’nde altyapısı ve malzeme kalitesi ile örnek 73 kilometre mahalle yolunun tamamladı. Bozkır İlçesi mahalle yollarının maliyeti 9.7 milyon lira oldu. Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya merkez ile birlikte ilçelerde ve bağlı mahalle yollarında standardı yükseltmek için çalışmalarını sürdürüyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya il ... Devamını Oku »