Cumartesi , 24 Haziran 2017
Son Dakika

42. Konya

42. Konya

Konya, Bisiklet Yollarında Avrupa İle Yarışıyor

Konya Bisiklet Yollarında Avrupa İle Yarışıyor :Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, her akşam iftarlarda esnaflarla bir araya geldiklerini, bu tablonun Konya’daki kardeşliğin bir göstergesi olduğunu belirtti. Türkiye’de birinci sıradaki bisiklet şehrinin Konya olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, şu ana kadar 500 kilometrenin aşıldığını, bu konuda Konya’yı Avrupa ile yarışır hale getirme sorumluluğunu taşıdıklarını ifade etti. Konya’daki esnaflar Büyükşehir Belediye Başkanı ... Devamını Oku »

Konyanın Caddeleri Çiçek Açtı

Konyanın Caddeleri Çiçek Açtı :Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yeşil alanlara ve refüjlere dikilen rengarenk güllerle birlikte şehir merkezinde direklere monte edilen saksılarda açan çiçekler caddelere ayrı bir güzellik katıyor. Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir merkezine dikilen çiçeklerle Konya, her mevsim çiçek gibi oluyor. 2 MİLYON GÜL ŞEHRİ SÜSLÜYOR Bahar aylarında milyonlarla lale ve soğanlı bitki ile sakuraların süslediği Konya’da yaz ... Devamını Oku »

Konya Trafiğine Çözüm

Konya Trafiğine Çözüm :Konya Büyükşehir Belediyesi trafik sorununa neşter vurmak adına harekete geçiyor. Bosna-NEÜ Tıp hattında Sille Kanal boyunca ilerleyecek ve yeni çevre yoluna alternatif olacak yol için düğmeye basıldı. PUSULA TV’DE AÇIKLADI Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hasan Kılca, PUSULA TV’de her sabah gündemin değerlendirildiği, gündem oluşturan ve şehirde konuşulan UĞUR’LU GÜNDEM programının konuğu oldu. Kanada’da düzenlenen programla uluslararası ulaşım ... Devamını Oku »

Konya Büyükşehir’den Sürücülerin Hayatını Kolaylaştıran Uygulama

Konya Büyükşehir’den Sürücülerin Hayatını Kolaylaştıran Uygulama :Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından kullanıma sunulan Mobil Konya Uygulaması, kullanıcıların hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Son olarak Mobil Konya Uygulamasına eklenen “Otopark Bul” özelliği sayesinde sürücülerin otopark bulması kolaylaşıyor. Konya Büyükşehir Belediyesi, sürücülerin park yeri bulmasını kolaylaştırmak için yeni bir uygulamayı hayata geçirdi. Büyükşehir tarafından kullanıma sunulan IOS ve Android işletim sistemi uyumlu Mobil Konya ... Devamını Oku »

Meram Son Durakta Yeraltı Katlı Otopark Yapımı Başladı

Meram Son Durakta Yeraltı Katlı Otopark Yapımı Başladı :Konya Büyükşehir Belediyesi, en önemli turistik bölgelerinden olan Meram Son Durak’ta 640 araçlık yeraltı katlı yapımına başladı. Otopark ile birlikte yapılacak teleferik istasyon binası da teleferik hattının da ilk adımı olacak. Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya’nın dinlenme alanlarından Meram Son Durak’ta otopark ve yapımını başlattı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konyalılardan ve Konya ... Devamını Oku »

Kadınhanı İlçesi’ne yapılacak yeni otogarın temeli atıldı

Kadınhanı İlçesi’ne yapılacak yeni otogarın temeli atıldı :Konya Büyükşehir Belediyesi’nin yaptıracağı Kadınhanı Şehir Konağı ve yeni otogarın temeli İlçe Buluşmaları kapsamında atıldı. Kadınhanı İlçesi’ne Yeni Büyükşehir Yasası ile 70 milyon liralık yatırım yaptıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, “Yeter ki ülkemizin istikrarı bozulmasın, vatan hainleri sevinmesin, sömürgecilerin, emperyalistlerin, hevesleri kursaklarında kalsın” dedi. Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Kadınhanı İlçesi’nde yaptıracağı şehir ... Devamını Oku »