Çarşamba , 16 Ağustos 2017
Son Dakika

44. Malatya

44. Malatya

Bıçakçı ve Çığlık Mahalle Yolları Asfaltlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Doğanşehir’e bağlı Bıçakçı ve Çığlık Mahallelerinin yollarını asfaltladı. Malatya’nın 13 ilçesi ile kırsal bölgelerinde yol çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Bıçakçı mahallesinde3.3 kilometre, Çığlık mahallesinde ise 1.5 kilometrelik asfalt çalışmasını da bitirdi. İlçe ve kırsal bölgelerin sorunlarını kısa, orta ve uzun vadede planlamalar yaparak çözüme kavuşturan Büyükşehir Belediyesi, Doğanşehir’in büyük bölümünde yol sorunlarını çözmeyi başardı. ... Devamını Oku »

Kurucuova ve Reşadiye Mahalle Yolları Asfaltlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kurucuova ve Reşadiye mahallelerinde 8 kilometre asfalt çalışması yaptı. Büyükşehir Belediyesi kırsal ve ilçelerde yatırım ve hizmetlerini sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında Doğanşehir ilçesine bağlı Kurucuova Mahallesinde3.5 kilometre, Reşadiye Mahallesinde ise4.5 kilometresathi kaplama asfalt çalışması yaptı. Yollarda ilk olarak altyapı çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi dere yataklarına ve sulama kanallarının bulunduğu noktalara çeşitli çaplarda büzler yerleştirip, şarampoller yaptı. Son olarak ... Devamını Oku »

Pütürge’de yol çalışmalarını sürdürüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Pütürge İlçesi Tepehan bölgesinde 12 kilometre uzunluğundaki grup yolu 3 metre genişlikten 10 metre genişliğine çıkarılıyor. Malatya Büyükşehir Belediyesi Pütürge ilçesinde yatırım ve hizmetlerine devam ediyor. Büyükşehir, Pütürge Tepehan bölgesinde Uzuntaş ve Kayadere mahallelerinin ulaşımını sağlayan grup yolunu genişletiyor. Zor bir coğrafi yapıya sahip Pütürge’nin yıllardır tek şeritli olan yolları Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarıyla 2 katı genişliğine ... Devamını Oku »

Doğanşehir’in En Önemli Grup Yolu Asfaltlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Doğanşehir ilçesinin ulaşım sorunlarını çözmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi 33 kilometrelik grup yolunun 30 kilometrelik bölümünü asfaltladı. Malatya genelinde yoğun bir tempoyla çalışan Büyükşehir Belediyesi, Doğanşehir ilçesinde 6 mahallenin ulaşımını sağlayan 33 kilometrelik grup yolunu sathi asfalt ile kapladı. Doğanşehir ilçesinin Günedoğru, Elmalı, Söğüt, Beğre, Gövdeli, Kapıdere mahallerinin ulaşımını sağlayan grup yolu aynı zamanda Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesine ... Devamını Oku »

Söğütlü yayla yolu genişletilerek açıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi asfaltlama çalışmalarının yanı sıra yeni yol açma ve genişletme çalışmalarına da aralıksız devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, Doğanşehir Örencik Mahallesi, Söğütlü Yayla yolunda yol açma ve genişletme çalışmaları yapıyor. 10 kilometrelik bölümü3 metre olan yolun genişliği 7 metreye çıkarıldı. Yolda 2 kilometrelik bölüm ise yeni açıldı. Araçların çıkamadığı, insanların hayvanlarla yolculuk ettiği patika yolda standart geliştirme ve altyapı ... Devamını Oku »

Eski Malatya’da 3.5 km asfalt serimi yapıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, altyapı çalışmalarının tamamlandığı cadde ve sokaklarda asfaltlama çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında Eski Malatya’da 3.5 kilometrelik asfaltlama çalışması yapıldı. Yeni yol açma, genişletme, asfaltlama, prestij cadde ve sokak çalışmalarını Malatya’nın hemen her noktasında sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Eski Malatya yolunu da asfaltladı. Alibaba Mezarlığından, demiryolu köprüsüne kadar sıcak asfalt ile kaplanan yol ulaşıma açıldı. Maski tarafından ... Devamını Oku »