Pazar , 30 Nisan 2017
Son Dakika

44. Malatya

44. Malatya

Malatya Büyükşehir Yazıhan’da 6 Km Asfalt Çalışması Yaptı

Malatya Büyükşehir Yazıhan’da 6 Km Asfalt Çalışması Yaptı :Son zamanlarda etkili olan yağışların kesilmesiyle birlikte yol çalışmalarına hız veren Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya genelinde yoğun çalışmalar yapıyor. 2017 çalışma programı kapsamında çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Yazıhan Karaca Mahallesi ile 4 sokağa (mezraya) hizmet veren 6 km’lik yolu asfaltladı. Altyapısı güçlendirilen, yer yer genişletilen ve şarampolleri yapılan yol, Hekimhan Kuruçay köprüsüne ... Devamını Oku »

Malatyada yeni ilçe garajı güzergâhında asfalt ve düzenleme çalışmaları

Malatyada yeni ilçe garajı güzergâhında asfalt ve düzenleme çalışmaları :Malatya Büyükşehir Belediyesi, altyapısı biten cadde ve sokaklarda üstyapı çalışmalarını hızlı bir şekilde yapmaya devam ediyor. Yeni İlçe ve Köy Terminalinin taşındığı bölgede, yoğunluğa bağlı düzenlemeler yapan Büyükşehir Belediyesi, Bentbaşı Mahallesi sınırları içinde bulunan Bent Caddesinde değişim-dönüşüm ve yenileme çalışmalarını büyük oranda tamamladı. Caddenin devamı olan Okul Sokağı geçtiğimiz haftalarda tamamlayan ... Devamını Oku »

Malatya Büyükşehir yollarda heyelan temizliği yapıyor

Malatya Büyükşehir yollarda heyelan temizliği yapıyor :Heyelan ve toprak kaymasına karşı vatandaşların dikkatli olmaları istendi Malatya Büyükşehir Belediyesi 1 haftadır etkili olan yağışların sebep olduğu heyelan ve toprak kaymaları nedeniyle 6 ilçenin yanı sıra Elbistan-Gölbaşı karayolunda temizlik çalışması yapıyor. Nisan yağmurlarının yoğun bir şekilde etkili olduğu Malatya’da, vatandaşların durumdan olumsuz etkilenmemesi için geceli gündüzlü çalışmalar yapan Büyükşehir Belediyesi, Pütürge, Arguvan, ... Devamını Oku »

Kuluncak’ta Yön Levhalama Çalışmaları Tamamlandı

Kuluncak’ta Yön Levhalama Çalışmaları Tamamlandı :Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından ilçelerde trafik yön bilgilendirme levhaları ile ilgili çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından konuyla ilgili olarak verilen bilgilere göre,Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından Malatya merkezin yanısıra kırsal mahallelerde de trafik işaretleme çalışmalarını sürdürüyor. Yapılan çalışmalar kapsamında bugüne kadar Battalgazi, ... Devamını Oku »

Malatya Büyükşehir’den 3 Mahallede Asfalt Çalışması

Malatya Büyükşehir’den 3 Mahallede Asfalt Çalışması :Fırat, Şeyhbayram ve Büyük Mustafa Paşa mahallelerinde çalışmalar devam ediyor Malatya Büyükşehir Belediyesi, altyapısı yenilenen birçok yerde asfaltlama çalışması yapıyor. Şehirlerin can damarları niteliğindeki yollar konusunda önemli çalışmalar yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanında dışındaki alanlarda da çalışmaya devam ediyor. Fırat Mahallesinde 3 km asfalt Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ekipleri, ... Devamını Oku »

İpekçi Caddesi Yenileniyor

İpekçi Caddesi Yenileniyor :Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan incelemelerde bulundu Malatya Büyükşehir Belediyesi değişim-dönüşüm ve yenileme çalışmaları kapsamında, Malatya’nın önemli trafik yükünü çeken ve altyapı çalışmaları tamamlanan İpekçi Caddesinde asfaltlama yaptı. Altyapısı tamamlanan1.5 kilometreuzunluğundaki cadde sıcak asfalt ile kaplanarak ulaşıma açıldı. İpekçi Caddesine bağlanan ara sokakları da asfaltlayan Büyükşehir Belediyesi, üst yapı çalışmaları kapsamında; kaldırım, aydınlatma ve ağaçlandırma ... Devamını Oku »