Cuma , 23 Haziran 2017
Son Dakika

44. Malatya

44. Malatya

Yenibahar Caddesi Asfaltlandı

Yenibahar Caddesi Asfaltlandı :Malatya Büyükşehir Belediyesi bölgenin önemli trafik arterlerinden biri olan Özalper Mahallesi’nin Yeni Bahar caddesini asfaltladı. Ramazan Bayramı öncesi asfalt çalışmalarına yoğunluk veren Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezinde, altyapısı başta aşağı yenilenen1.5 kilometreuzunluğundaki Yeni Bahar caddesini sıcak asfalt ile kaplayarak hizmete açtı. Özalper Mahallesi’nde daha önce 23 cadde ve sokağı asfaltlayan Büyükşehir Belediyesi, Fahri Kayahan Caddesi’ne bağlanan Yeni Bahar ... Devamını Oku »

Akçadağ’da Asfalt Sevinci

Akçadağ’da Asfalt Sevinci :Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi çalışmalarını yoğunlaştıran Malatya Büyükşehir Belediyesi, Akçadağ ilçe merkezinde sıcak asfalt çalışması yaptı. Akçadağ ilçe merkezinde MASKİ tarafından yapılan altyapı çalışmaları sonucunda tahrip olan yollar Ramazan bayramı öncesi asfaltlandı. İlçe merkezinin en yoğun caddeleri olan, Hükümet, Ören ve Keremis caddeleri finişer ile asfaltlanırken, yapılan asfaltlama çalışmaları Akçadağlılar tarafından sevinçle karşılandı. 3 kilometrelik bir çalışmanın ... Devamını Oku »

4 Mahallenin Grup Yolu Asfaltlandı

4 Mahallenin Grup Yolu Asfaltlandı :Malatya Büyükşehir Belediyesi 4 mahallenin ulaşımını sağlayan grup yolunu asfaltladı. Malatya Büyükşehir Belediye uzun yıllardır kangren haline dönüşmüş yol sorunlarını çözmeye devam ediyor. Battalgazi ilçesine bağlı Üçkaya, Zendin ile Yukarı ve Aşağı karagöz mahallerinin ulaşımını sağlayan grup yolunu etap etap yapan Büyükşehir Belediyesi son etabı da tamamlayarak yolu asfaltladı. 8.5 kilometrelik grup yolunu 4 metreden10 ... Devamını Oku »

Güzelyurt’ta 7 Kilometrelik Asfalt Çalışması Yapıldı

Güzelyurt’ta 7 Kilometrelik Asfalt Çalışması Yapıldı :Malatya Büyükşehir Belediyesi Hekimhan ilçesinin en büyük mahallelerinden biri olan Güzelyurt’ta asfalt çalışmalarını tamamladı. Güzelyurt mahallesinin ulaşım problemlerinin tamamını ortadan kaldıran Büyükşehir Belediyesi, mahallede toplam 7 kilometrelik asfalt çalışması yaptı. Yollarımız pırıl pırıl oldu Yapılan asfalt çalışmalarından son derece memnun olduklarını belirten Güzelyurtlular, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür ettiler. Güzelyurt’un bütün sokaklarının asfaltlandığını ... Devamını Oku »

Malatya Büyükşehir Mobil Elek Ve Silindir Makinesi Aldı

Malatya Büyükşehir Mobil Elek Ve Silindir Makinesi Aldı :Malatya Büyükşehir Belediyesi yol çalışmalarının daha sağlıklı, hızlı ve ekonomik bir şekilde yapılabilmesi için mobil elek makinesi ile silindir satın aldı. Kent genelinde yol hizmetleri noktasında önemli çalışmalar yapan Büyükşehir Belediyesi bu hizmetlerin yanında malzeme üretimi de yapıyor. Daha kaliteli malzeme üretimine katkı sağlayacak yeni iş makinesi önemli bir eksikliği giderecek. Malatya ... Devamını Oku »

Pütürge’de Yol Genişletme Çalışmaları

Pütürge’de Yol Genişletme Çalışmaları :Malatya Büyükşehir Belediyesi Pütürge ilçesinin en önemli grup yollarından biri olan ve 5 mahalleyi birbirine bağlayan 45 kilometrelik güzergâhta yol genişletme çalışmalarını sürdürüyor. Etap etap yapılan çalışmalar neticesinde yolun 28 km’lik bölümü genişletildi.3.5 metregenişliğindeki yol12 metregenişliğine çıkarıldı. Tehlikeli virajların bazı uçurum noktalarında ise yol 15-17 metregenişliğine çıkarıldı. Aslankent, Meşedibi, Arınlı, Çukuroymağı ve Esencik mahallesi ile yüzlerce ... Devamını Oku »