Cuma , 20 Ekim 2017
Son Dakika

44. Malatya

44. Malatya

Hekimhan İlçe Merkezi Asfaltlanıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Hekimhan ilçe merkezinde asfaltlama çalışmaları yapıyor. MASKİ tarafından Hekimhan ilçe merkezinde yapılan içmesuyu ve kanalizasyon alt yapı çalışmalarının tamamlandığı sokaklarda, Büyükşehir Belediyesi tarafından asfalt çalışmalarına başlandı. Sorumlu olduğu caddeleri bir bir asfaltlayan Büyükşehir Belediyesi şuana kadar Hekimhan merkezde 3 kilometresıcak asfalt serimi yaptı. Toplamda 6 kilometreye yakın asfaltlama çalışması yapacak olan Büyükşehir Belediyesi Hekimhan ilçesinde Sadullah Bilgin, ... Devamını Oku »

Malatya’nın Battalgazi ilçesinde asfaltlama çalışmaları yapıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi ilçesinde (Eski Malatya) da, asfaltlama çalışmaları yapıyor. Kent merkezi başta olmak üzere tüm ilçelerde ve kırsal bölgelerde yol çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi, MASKİ tarafından altyapısı yenilenen cadde ve sokakları bir bir asfaltlıyor. Battalgazi ilçesi (Eski Malatya) da Alacakapı Kümevleri mevkii, Küçük Sanayi içi ve bölgenin önemli derecede ulaşım yükünü çeken Osman Ateş Caddesi sıcak asfalt ... Devamını Oku »

Malatya Güney Kuşak Yolu’nda Çalışmalar Devam Ediyor

Sağlıklı kentleşmenin en önemli unsurlarından biri olan yol hizmetleri ile ilgili önemli çalışmalar yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi, kent içi ulaşımı rahatlatacak Güney Kuşak Yolu projesinin Beydağı, Kernek mahallesi etabında kamulaştırma çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. 11.5 km uzunluğunda, 50 m genişliğinde 11.5 kilometreuzunluğunda,50 metregenişliğindeki Güney Kuşak Yolunun önemli parçalarından; Fahri Kayahan Bulvarı, Tecde Yolu ve Yusuf Özal Caddelerinde değişim-dönüşüm ve ... Devamını Oku »

Malatya Büyükşehir Recai Kutan Caddesini Baştanbaşa Yeniledi

Malatya kent genelinde yeni yol açma, genişletme, asfaltlama çalışmalarının yanı sıra değişim-dönüşüm ve yenileme çalışmaları da yapan Büyükşehir Belediyesi, Recai Kutan Caddesindeki düzenleme çalışmalarına devam ediyor. İtfaiye Kavşağından başlayıp, Alibaba Mezarlığı önünde son bulan Recai Kutan Caddesinin bu yıl 750 metrelik bölümünde çalışmalar yapan Büyükşehir Belediyesi, caddeyi asfaltladı. 750 metrelik bölümde Büyükşehir Belediyesi,17 metregenişliğinde yol,3.5 metregenişliğinde kaldırım,120 cm. genişliğinde bisiklet ... Devamını Oku »

Özalper Mahallesi Aliya, Ahu ve Tevhit Sokaklar Asfaltlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Özalper Mahallesine bağlı 3 sokakta değişim-dönüşüm ve yenileme çalışmalarında sona yaklaştı. Beydağı (eski SSK) Anne ve Çocuk Diş Hizmet biriminin çevresinde bulunan sokaklarda düzenleme çalışmalarının büyük kısmı tamamlandı. Bölgenin en büyük problemi olan otopark sorunu da düzenleme çalışmaları kapsamında yapılan otoparklar sayesinde ortadan kalktı. 340 metreuzunluğundaki Aliya Sokakta8 metregenişliğinde yol,2 metrekaldırım,1.2 metrebisiklet yolu yapan Büyükşehir Belediyesi, sokak ... Devamını Oku »

Tevfik Temelli’de Çalışmalar Bitme Aşamasında

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Tevfik Temelli Caddesinde sürdürülen değişim-dönüşüm ve yenileme çalışmalarında son rötuşlar yapılıyor. Kent içi trafiğinin önemli derecede yükünü çeken Tevfik Temelli Caddesini Malatya’ya yakışır hale getiren Büyükşehir Belediyesi, cadde boyunca devam eden bisiklet yollarının asfaltını yapılıyor. 2 Kilometreuzunluğundaki caddede altyapı baştan aşağı yenilenirken,12 metregenişliğinde yol,3 metregenişliğinde kaldırım,1.20 cmgenişliğinde bisiklet yolları,2 metregenişliğinde de cep otoparklar yapıldı.30 metrearayla estetik ... Devamını Oku »