Salı , 24 Ekim 2017
Son Dakika

45. Manisa

45. Manisa

Çocuk Trafik Eğitim Parkı Sezonu Açtı

Manisa Büyükşehir Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda 2017-2018 eğitim sezonu açıldı. Düzenlenen etkinliğe katılan 23 Nisan İlkokulu öğrencileri uygulamalı trafik dersi aldı. Sürüş deneyimi de yaşayan minikler keyifli vakit geçirdi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Parkı 2017-2018 eğitim sezonunu açtı. Düzenlenen etkinliğe, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ergün Aksoy, Ulaşım Dairesi Başkanlığı Trafik Hizmetleri Şube ... Devamını Oku »

Turgutlu kavşağı çalışmalarındaki eleştiriler yerinde incelendi

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Turgutlu’nun önemli trafik sorunu gidermek için başlatılan Turgutlu Katlı Kavşak ve Yol Uygulama Projesi’ne yönelik sosyal medya aracılığı ile yapılan eleştirileri Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Fevzi Demir yerinde inceledi. Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Turgutlu’da başlatmış olduğu Katlı Kavşak ve Yol Uygulama Projesi’nde başlayan çalışmalar ile birlikte gelen eleştirileri dinleyen Manisa Büyükşehir Belediyesi ... Devamını Oku »

Eski Yağ Fabrikası Alternatif Yol Olacak

Manisa Büyükşehir Belediyesinin şehir içi trafiğini rahatlatmak amacıyla hayata geçirdiği Öğretmenevi Kavşak Projesinde çalışmalara devam ediyor. Kavşak projesine entegre olarak yapılacak olan ve Horozköy, Muradiye ve Menemen güzergahına ulaşımı sağlayacak alternatif yol için de Barbaros’ta bulunan eski yağ fabrikasında da yıkım çalışmalarına başlandı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanı Fevzi Demir, Yol Şube Müdürü Kurtuluş Kuruçay ile ... Devamını Oku »

İhsaniye Mahallesi Parkeyle Döşeniyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, Gölmarmara ilçesine bağlı İhsaniye Mahallesi 509 Sokak’ta kilit parke taşı döşemesinin ardından kaldırım düzenleme çalışmalarına da hız verdi. Büyükşehir Yasası ile birlikte köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinin altyapı ve üst yapı çalışmalarına ağırlık veren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Gölmarmara ilçesinde de bu çalışmalarını hızlandırdı. Bu kapsamda ilçeye bağlı İhsaniye Mahallesi 509 Sokak’ta ... Devamını Oku »

Akhisar’da Asfalta Devam

MANİSA Büyükşehir Belediyesi, Akhisar ilçesi Kadıdağ Mahallesi’nde asfalt çalışmaları gerçekleştirdi. Mevsim şartlarının elverişli olmasını fırsat bilen Manisa Büyükşehir Belediyesi, il genelinde ihtiyaç duyulan noktalarda kendi ekipleriyle asfalt çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Akhisar ilçesi Kadıdağ Mahallesi’nde de Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanlığı ekipleri 7 kilometrelik yolda 2’nci kat satih kaplama yaptı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, Yol ... Devamını Oku »

Arpacı Çalışmalardan Memnun

İl genelinde alt yapı ve üst yapı çalışmalarına ara vermeden devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, Köprübaşı’na bağlı Arpacı Mahallesi’nde gerçekleştirdiği kilit parke taşı çalışmalarını da tamamladı. Altıyla üstüyle yenilenen Arpacı Mahallesi, yepyeni bir görünüme kavuşurken, Mahalle Muhtarı Sadettin Atak da çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Manisa’nın Büyükşehir olmasıyla birlikte hizmetlerini il geneline yayan Manisa Büyükşehir Belediyesi, mahallelerin sorunlarına neşter vurmaya ... Devamını Oku »