Cuma , 19 Ocak 2018
Son Dakika

45. Manisa

45. Manisa

Öğretmenevi Kavşağı Projesinin Son Kat Asfaltı Atılıyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir içi trafiğini çözüme kavuşturmak amacıyla hayata geçirilen Öğretmenevi Kavşağı projesinin son kat asfalt atımına başlandı. Manisa’nın yıllardır hayalini kurduğu ve şehir içerisinde yaşanan trafik keşmekeşini çözecek olan Öğretmenevi Kavşağı ve Çevre Düzenlemesi Projesinde, artık sayılı günler kaldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, projede son kat asfalt atımına başladı. Çalışmaları takip ... Devamını Oku »

Öğretmenevi Köprülü Kavşak Projesine Yakın Takip

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, Öğretmenevi Köprülü Kavşak projesi kapsamında Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni açılan yollarda yapılan altyapı çalışmalarını inceledi. Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Öğretmenevi Kavşağı’nda yürütülen altyapı çalışmasını inceledi. Aslay’a; Kanalizasyon Daire Başkanı Hasan Patel, İçme Suyu Daire Başkanı Erdal Nohutçu, Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve ... Devamını Oku »

Başkan Ergün Öğretmenevi Kavşağı’nda Pazar Mesaisindeydi

Manisa şehir içi trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak olan Öğretmenevi Kavşağı’nda devam eden çalışmaları yakından takip eden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Pazar günü kurmaylarıyla birlikte yine kavşaktaydı. Çalışmaların son durumunu yakından gören Başkan Ergün, incelemeleri esnasında karşılaştığı vatandaşlarla da sohbet etti. Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Manisa’ya kazandıracağı Öğretmenevi Kavşağı ile kavşağa entegre olarak yapılan ve Horozköy, Muradiye ile Menemen güzergahına ... Devamını Oku »

Manisa’da Gece-Gündüz Karla Mücadele

Ağır kış şartlarını en sert şekilde yaşayan ilçelerden bir tanesi olan Demirci’de Manisa Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri alarmdaydı. İlçenin rakımı yüksek olan Sındırgı yolunun açık kalması için gündüz ve gece yol açma ve tuzlama çalışması yapan ekipler, yolda kalan araçların kurtarılmasını da sağladı. Manisa’nın Demirci ilçesinde kar yağışı ilçenin özellikle yüksek kesimlerinde hayatı olumsuz etkilemeye başladı. Yollara zincirsiz ve ... Devamını Oku »

OSB Kavşağı’nı Rahatlatacak Proje

Manisa il genelinde bulunan kavşaklarda trafik akışının rahatlatılması adına önemli çalışmalara imza atan Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde Ulaşım Daire Başkanı Mümin Deniz, Anemon Kavşağı olarak bilinen OSB kavşağında yapılacak düzenlemenin detaylarını açıkladı. Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Organize Sanayi Bölgesi işbirliğinde yapılacak kavşakta sinyalizasyonsuz bir şekilde battı-çıktı yoluyla geçiş sağlanacağını belirten Ulaşım Daire Başkanı Mümin Deniz, bölgede yaşayan vatandaşların ve OSB servis ... Devamını Oku »

Düzenleme Yapılan Kavşaklarda Bekleme Olmayacak

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi, 2018 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi. Manisa merkezinde Büyükşehir Belediyesi tarafından bazı kavşaklarda düzenleme yapıldığını hatırlatan Başkan Cengiz Ergün, “Anemon Kavşağı’nda kırmızı ışıkta durmadan yeni bir kavşak düzenlemesi yapılması için OSB ile görüşülüp protokol yapacağız. İzmir’den gelen OSB’ye; OSB’den Manisa’ya gidecekler durmadan tünel sistemi kavşakla devam edecekler. Işıklar kalkacak ve bekleme olmayacak. Aynı şekilde eski sanayi girişinde ... Devamını Oku »