Cuma , 18 Ağustos 2017
Son Dakika

45. Manisa

45. Manisa

Koldere-Yeşilköy Arası Asfaltlandı

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Saruhanlı ilçesi Koldere Mahallesi ile Şehzadeler ilçesi Yeşilköy Mahallesi arasındaki, çiftçilerin yoğun olarak kullandığı bağlantı yolunu asfaltla buluşturdu. İl genelinde yolların kalitesini ve güvenliğini arttırmak için çalışmalar sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, kendi ekipleriyle gerçekleştirdiği asfalt atımına ara vermiyor. Bu kapsamda Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, Saruhanlı ilçesi Koldere Mahallesi ile Şehzadeler ilçesi Yeşilköy Mahalleleri arasındaki ... Devamını Oku »

Turgutlu’da Can ve Mal Kayıplarının Önüne Geçilecek

Trafik kazalarının önüne geçilmesi, can ve mal kaybının en aza indirgenmesi amacıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Turgutlu’ya kazandırılması planlanan Kavşak Projesi’nin yer teslimi yüklenici firmaya yapıldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin ile birlikte kavşak projesinin hayata geçirileceği alanda incelemelerde bulundu. Turgutlu ilçesinin yıllardır özlemini çektiği Kavşak Projesi, Manisa Büyükşehir Belediyesi ile hayata ... Devamını Oku »

Manisa’da Bir Köprüyle 6 Mahalle Birbirine Bağlandı

MANİSA Büyükşehir Belediyesi, Turgutlu Çatalköprü’de 6 mahalleyi birbirine bağlayan köprünün inşaatını tamamladı ve vatandaşların kullanımına açtı. Yol çizgileri de çekilen köprü, güvenle kullanılabilir hale geldi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu da ilçe ziyaretinde köprüyü Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin ile birlikte inceledi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Büyükşehir Belediyesi ... Devamını Oku »

Manisada Mahalleler Arası Ulaşım Kolaylaşıyor

İl genelinde gerçekleştirdiği yol bakım çalışmaları ile uzun yıllardır asfalt atılmayan yolları yenileyen Manisa Büyükşehir Belediyesi, Demirci’de Kerpiçlik ve Yiğitler Mahallesi arasındaki 8 kilometrelik yolda asfalt çalışmasına başladı. Kısa süre içerisinde tamamlanması planlanan çalışmanın ardından bölge sakinleri, kışın çamurdan yazın da tozdan kurtulacak Manisa’nın il genelinde sürdürdüğü asfalt çalışmalarıyla vatandaşların hem trafik güvenliği sağlayan, hem de daha konforlu ulaşım yapmasını ... Devamını Oku »

Hacıveliler Yenileniyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi, MASKİ Genel Müdürlüğünün altyapı çalışmalarını tamamladığı mahallelerde hızla üst yapı çalışmaları başlatarak mahallelere rahat bir nefes aldırıyor. Bu kapsamda Gölmarmara ilçesine bağlı Hacıveliler Mahallesi’nde de Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanlığınca parke taşı döşeme çalışması hızla devam ediyor. İl genelinde vatandaşların rahatı ve huzuru için yoğun bir çalışma içinde olan Manisa Büyükşehir Belediyesi, ilçelerin ve bağlı mahallelerinin ... Devamını Oku »

Turgutlu Kavşak Projesi’nin Yer Teslimi Yapıldı

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Turgutlu ilçe merkezinden geçen ve İzmir-Ankara karayolu olarak bilinen D300 (E96) karayolu üzerinde inşa etmeyi planladığı Turgutlu Kavşak Projesi sözleşmesi imzalanarak yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı. Kamu İhale Kurumuna yapılan itirazın reddedilmesinin ve Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin haklı bulunmasının ardından sözleşmenin imzalandığını hatırlatan Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, yolun tüm Türkiye’nin kullandığı bir yol olması nedeniyle hizmetin Türkiye ... Devamını Oku »