Cuma , 15 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 45. Manisa » Sabuncubeli tünelleri

Sabuncubeli tünelleri

Sabuncubeli Tünelinde inceleme

Sabuncubeli Tünelinde inceleme : Manisa’nın Yunusemre Belediyesi Bilim Sanayi ve Teknoloji Komisyonu ile Yunusemre Kent Akademisi üyeleri, 2017’de tamamlanması öngörülen Sabuncubeli Tüneli’nde incelemelerde bulundu. Yunusemre Belediyesi ile Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) ortaklığında kurulan Yunusemre Kent Akademisi, Bilim Sanayi ve Teknoloji Komisyonu üyeleri Mustafa Gürler, Gültekin Aşçı ve Strateji Geliştirme Müdürü Orhan Güzel ile CBÜ öğrencileri, İzmir ve Manisa arasında yapımı ... Devamını Oku »

Zengin Sabuncubeli Tünelinin bitimi için 150 milyon daha lira gerekli

Zengin Sabuncubeli Tünelinin bitimi için 150 milyon daha lira gerekli :İzmir- Manisa ve Manisa- İzmir arası karayoluyla 15 dakikaya düşürmesi planlanan ve 4 yıl önce yapımına başlanan, fakat geçtiğimiz sene üstlenici firmanın iflas etme sebebiyle çalışmaların sona erdiği Sabuncubeli Tüneli’nde hareket yeniden başladı. İflas eden yükleyicinin çalışanlarına olan borcunu devletin verdiği, tünellerin bitmesi için hesaplanan ücret 150 milyon lira olarak ... Devamını Oku »

Sabuncubeli Tünelinin yüzde 70’i tamam

Sabuncubeli Tünelinin yüzde 70’i tamam :İzmir ile Manisa arasını 15 dakikaya indirecek Sabuncubeli Tüneli’nde kazı işleminin yüzde 70’i tamamlandı Karayolları 2. Bölge Müdürü Abdülkadir Uraloğlu, İzmir-Manisa arasındaki mesafeyi 15 dakikaya indirecek olan yap-işlet-devret modeliyle ihale edilen Sabuncubeli Tünelinde yüzde 70’lik bir kazı ve destekleme çalışmasının yapıldığını kaydetti. Uraloğlu, bu tünelin Manisa ve İzmir’i çok yakından ilgilendirdiğini söyledi. Uraloğlu, “4 bin ... Devamını Oku »

Sabuncubeli Tüneli’nin yüzde 59’u tamamlandı

Sabuncubeli Tüneli’nin yüzde 59’u tamamlandı :İzmir’deki Sabuncubeli tünellerinde, 24 saat çalışma sürüyor. Başbakan Binali Yıldırım’ın, İzmir’deki 35 projesinden birisi olan Sabuncubeli Tünelleri’nde, 350 işçi, dönt noktadan 24 saat çalışmalarını devam ettiriyor. İzmir – Manisa arasında 15 dakikaya indirecek olan tünelin inşaatının yüzde 59’luk bölümünün tamamlandığı, inşaatın sorunsuz devam ettiği açıklandı. Sabuncubeli Tünelleri, Başbakan Binali Yıldırım İzmir Büyükşehir Belediye başkanlığına aday ... Devamını Oku »

Sabuncubeli Tüneli için tarih verdi

Sabuncubeli Tüneli için tarih verdi :AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, yapımı devam eden Sabuncubeli Tünelleri’nin 2017 yılı sonunda hizmete gireceğini açıkladı. Sabuncubeli Tünelleri’nde incelemelerde bulunan ve yetkililerden bilgi alan Sürekli, “4017 metrelik gidiş ve dönüş olarak iki tünelden oluşan Sabuncubeli Tünelleri’nin yüzde 52′ lik kısmı bitirildi. 2017 yılı sonunda İzmir ve Manisalılar çok rahat güvenli ve konforlu bir ... Devamını Oku »

Sabuncubeli tüneli 2017’de açılacak

Sabuncubeli tüneli 2017’de açılacak :Manisa ile İzmir arasındaki seyahat süresini 15 dakikaya düşürecek olan Sabuncubeli tünelinde çalışmalar, tüm hızıyla sürüyor. Tünelin gelecek yıl hizmete girmesi planlanıyor. Mesafeler kısalacak. Kazalar azalacak. Türkiye’de dev bir proje daha hizmete girecek. Manisa ile izmir arasına yapılan Sabuncubeli tünelinin yapımı tüm hızıyla sürüyor. Araç trafiğinin en yoğun olduğu ve trafik kazalarının sıkça yaşandığı virajlardan biri ... Devamını Oku »