Cuma , 15 Aralık 2017
Son Dakika

47. Mardin

47. Mardin

Mardinde Yeni Üst Geçit Mahalle Sakinlerini Sevindirdi

Mardinde Yeni Üst Geçit Mahalle Sakinlerini Sevindirdi :Mardin merkez Artuklu ilçesine bağlı İstasyon mahallesinde geçtiğimiz yıl bir aracın çarpması sonucu hasar görerek kullanılmaz hale gelen üst geçidin yerine yeni bir üst geçit yapıldı. Mardin’in Merkez Artuklu ilçesine bağlı İstasyon mahallesinde geçtiğimiz yıl bir aracının çarpması sonucu bir bölümü yıkılan yaya üst geçidi, trafik güvenliği ve statik açıdan tehlike oluşturmasından dolayı ... Devamını Oku »

Nusaybinde şiddetli yağış nedeniyle köprü çöktü

Nusaybinde şiddetli yağış nedeniyle köprü çöktü :Nusaybin’de bir yıl önce bombalı saldırıda tahrip olan köprü yağış nedeniyle çöktü. Köprü kullanılmaz hale geldi. Nusaybin’de bir yıl önce bombalı saldırıda tahrip olan köprü yağış nedeniyle çöktü. Köprü kullanılmaz hale geldi. Nusaybin’de 20 Eylül 2015 tarihinde polis zırhlı araçlarının Abdülkadir Paşa Mahallesi ve Hastane Meydanına geçişini engellemek için YDG-H tarafından yapılan bombalı saldırıda ... Devamını Oku »

Nusaybinde parke taşları sökülüp sıcak asfalt dökülüyor

Nusaybinde parke taşları sökülüp sıcak asfalt dökülüyor :Nusaybin ilçe merkezinde bombalı tuzakların önlenmesi amacıyla karayolları ekiplerince sökülen parke taşlarının yerine sıcak asfalt dökülüyor. Mardin’in Nusaybin ilçesinde 14 Mart’ta ilan edilen sokağa çıkma yasağının 25 Temmuz’da kısmen kaldırıldığı Yeni Turan, Yeşil Kent, Mor Yakup, 8 Mart, Gırnavas, Devrim, Selahaddin Eyyubi Çatalözü, İpek Yolu ve Barış mahallelerinde hayat kısmen normale dönüyor. Yasak ... Devamını Oku »

Midyatta yol yapımına nihayet başlandı

Midyatta yol yapımına nihayet başlandı :Midyat’ta 20 yıldır yapılamayan ve kangrenleşmiş sorun haline gelerek bir çok habere konu olan 6 kilometrelik Estel-Midyat arası yol yapım çalışmalarına nihayet başlandı. Mardin Büyük Şehir Belediyesi, Karayolları Midyat Şube Şefliği ve Midyat Belediyesinin de katkılarıyla yüklenici firma tarafından yapılacak olan 6 kilometrelik yolda altyapı, yol genişletme ve asfaltlama çalışmaları yapılacak. Çevre yolları ile beraber ... Devamını Oku »

İpekyolu karayolu trafiğe açıldı

İpekyolu karayolu trafiğe açıldı :Nusaybin’de sokağa çıkma yasağının ardından kapatılan İpekyolu, ağır vasıtaların geçişine açıldı. Kent halkı, evlerine giriş yasağının da bir an önce kaldırılmasını istiyor. Mardin’in Nusaybin ilçesinde 14 Mart’ta ilan edilen “Sokağa çıkma yasağı” nedeniyle Midyat-İdil yolunu kullanan ağır vasıtalar için Nusaybin’deki İpekyolu yeniden açıldı. İpekyolu’nun açılmasının ardından halk, kentteki yasağın da bir an önce kaldırılmasını istiyor. Yasağa ... Devamını Oku »

Mardin’de Ölüm Virajı Çözüm Bekliyor

Mardin’de Ölüm Virajı Çözüm Bekliyor :Mardin’de kazaların sıklıkla medyana geldiği Türkmen deresindeki viraja sürücüler, yetkililerin çözüm bulmasını istiyor. Mardin Türkmen Deresinde dram ve keşmekeşlik, sürüyor. Daha öncede onlarca kez kazaya neden olan keskin viraj, bu ayda boş geçmedi. Mardin- Kızıltepe Karayolu 3, Km’de bulunan ve ölüm virajı olarak adlandırılan keskin virajda bu haftada iki trafik kazası yaşandı. Sık sık yaralanmalı ... Devamını Oku »