Perşembe , 14 Aralık 2017
Son Dakika

48. Muğla

48. Muğla

Muğla’da Okul Servis Araçlarında Denetim Sürüyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri tarafından okul servis araçlarında yapılan denetimler devam ediyor. Son olarak emniyet güçleri ile birlikte yapılan denetimde belirlenen ehliyetsiz ve kapasite fazlası taşıma yapan servis şoförüne cezai işlem uygulandı. Muğla Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri okul servis araçlarında yapılan denetimler aralıksız sürüyor. Son olarak Marmaris’te emniyet güçleri ile birlikte yapılan denetimler sırasında bir servis sürücüsünün ehliyetsiz ve ... Devamını Oku »

Bodrum’da Güvenli Yollar İçin Çalışmalar Sürüyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların daha güvenli ve konforlu yollarda seyahat edebilmeleri için il genelinde asfalt kaplama, yol bakım ve onarım çalışmalarına aralıksız devam ediyor. İl genelinde yol çalışmalarına devam eden Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Bodrum ilçesinde bu yıl 29 kilometre asfalt kaplama çalışması yaptı. Ekipler son olarak Dereköy-Peksimet grup yolunda 3.8 kilometre sıcak asfalt kaplama çalışmasında sona yaklaştı. Muğla Büyükşehir ... Devamını Oku »

Okul Servisleri Denetleniyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında Muğla il genelinde, şehrin muhtelif yerlerinde ve okul önlerinde okul servis araçlarına yönelik denetimlerini tüm hızıyla sürdürüyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, servis araçlarının çalışma ve güzergah izin belgeleri bulunup bulunmadığı, tescil belgesinde belirtilen den fazla ayakta öğrencileri bulundurup bulundurmaması , emniyet kemerleri takılı şekilde ulaşımın sağlanması, okul öncesi ve ilköğretim ... Devamını Oku »

Deştin-Yatağan ve Yatağan Şehir İçi Seferleri Başladı

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUTTAŞ tarafından Deştin – Yatağan ve Yatağan şehiriçi güzergahlarına toplu taşıma hattı tahsis edildi. Yatağan İlçesinde 4736 sayılı Kanun kapsamındaki 65 yaş üstü vatandaşlar, engelliler, şehit yakını ve gaziler ile Kanun kapsamındaki diğer vatandaşların ücretsiz taşınması ve öğrencilerin okul giriş çıkış saatlerinde eğitim kurumlarına ulaşımlarının sağlanması maksadıyla Deştin Mahallesi, Alaşar Mahallesi Yukarı Bozarmut Mahallesi, Yatağan Sanayi Sitesi ... Devamını Oku »

Fethiye Yollarına Büyükşehir’den 40 Milyon TL Yatırım

İl genelinde yollardaki çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi, Fethiye’deki Kayaköy-Karakeçililer yolunda yaptığı asfalt çalışmalarını tamamladı. Yapılan bu çalışmalarla Büyükşehir Belediyesi’nin Fethiye’de bu güne kadar yollara yaptığı yatırım 40 Milyon 464 Bin TL’ye ulaştı. Muğla’ya yakışan güvenli ve kaliteli yollar için il genelindeki çalışmalarını sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi, Fethiye’de Kayaköy-Karakeçililer Mahalleleri arasında bulunan yolda asfalt çalışmalarını tamamladı. 2017 yılı ... Devamını Oku »

Başkan Gürün Otogar Çalışmasını Yerinde İnceledi

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün Menteşe İlçesi’nde yapımı devam eden şehirlerarası otobüs terminalinde incelemelerde bulundu. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Büyükşehir Belediyesi’nin yapımı devam eden Menteşe İlçesi Akkaya Kavşağı 432 ada 271 parselde 19 bin 550 metrekare arsa üzerinde 4670 metrekare işletme alanı olarak projelendirilen ve 11 Milyon 186 bin 400 TL’ye mal olacak Menteşe Şehirlerarası ... Devamını Oku »