Çarşamba , 26 Nisan 2017
Son Dakika

48. Muğla

48. Muğla

Dört Belediye Hizmet İçin Anlaştı

Dört Belediye Hizmet İçin Anlaştı :Antalya ile Muğla illeri arasında Karaçay üzerinde bulunan ve yaşanan sel felaketi nedeniyle hasar gören köprünün yapımı için Muğla Büyükşehir Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Seydikemer Belediyesi ile Kaş Belediyesi arasında protokol imzalandı. Antalya ile Muğla illeri arasında Kaş ilçesine bağlı Palamut-Aklar ve Seydikemer ilçesine bağlı Korubükü mahallelerini birbirine bağlayan köprü yaşanan sel felaketi nedeniyle zarar ... Devamını Oku »

Datçada Toplu Taşıma Hizmeti Başladı

Datçada Toplu Taşıma Hizmeti Başladı :Vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda Eski Datça- Reşadiye ve Kargı-Mezarlık-Özbel hatlarında toplu taşıma hizmeti başladı. Vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda, kamu hizmet alanının genişletilmesi, indirimli veya ücretsiz seyahat hakkı bulunan vatandaşların ulaşımlarının sağlanması ve engelli bireylerin erişilebilir araçlarla sosyal hayata adaptasyonunu sağlamak amacıyla; MUTTAŞ (Muğla Kent Hizmetleri İnşaat Turizm Taşımacılık Ticari Ve İşletmecilik İletişim Sanayi Ve Ticaret ... Devamını Oku »

Muğla Kentkart Mobil Uygulamasıyla Ulaşım Daha Kolay

Muğla Kentkart Mobil Uygulamasıyla Ulaşım Daha Kolay :Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından kullanıma sunulan uygulamanın adı “Muğla Kentkart”. Bu uygulama ile vatandaşlar MUTTAŞ (Muğla Kent Hizmetleri) ve ÖTTA (Özel Toplu Taşıma Araçları)nın hareket saatleri, araçların güzergâhları ve bulunduğu durağa varış saatlerini GPS vasıtası ile öğrenebilecek. Hazırlanan uygulama kullanıcı deneyimi göz önünde bulundurularak her yaştan insanın rahatlıkla kullanabileceği bir durumda hazırlanmış durumda. ... Devamını Oku »

Büyükşehir Çalışıyor, Muğla Değişiyor

Büyükşehir Çalışıyor, Muğla Değişiyor :Muğla Büyükşehir Belediyesi Dalaman Atatürk Caddesi’nde yaptığı çalışmalarla ilçenin çehresini değiştirdi. Muğla’nın Büyükşehir Belediyesi olmasından sonra yol çalışmaları, ilçe girişleri, ana caddelerde yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Büyükşehir Belediyesi Dalaman Atatürk Caddesi’nde yaptığı yol, bisiklet yolu, alt yapı, yaya kaldırımı, aydınlatma direkleri, ahşap görünümlü korkuluklarla ilçede yaşayan vatandaşlardan ve esnaftan tam not aldı. Muğla Büyükşehir Belediyesi Dalaman ... Devamını Oku »

Muğla Büyükşehir Menteşe Otogarı’nın Temelini Attı

Muğla Büyükşehir Menteşe Otogarı’nın Temelini Attı :Muğla Büyükşehir Belediyesi Menteşe Şehirlerarası Otogarı’nın temelini Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve protokolün katılımı ile gerçekleştirdi. Muğla Büyükşehir Belediyesi Menteşe İlçesi Akkaya Kavşağı 432 ada 271 parselde 19 bin 550 metrekare arsa üzerinde 4670 metrekare işletme alanı olarak projelendirilen ve 11 Milyon 186 bin 400 TL’ye mal olacak Menteşe Şehirlerarası otogarının ... Devamını Oku »

Muğlada Duraklar Yenileniyor

Muğla’da Duraklar Yenileniyor :Muğla Büyükşehir Belediyesi, sorumluluk ve yetki alanında bulunan yol güzergâhları ve toplu taşıma hizmeti yapılan yollar üzerinde durak çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi ekiplerince il genelinde vatandaşların rahat bir ortamda beklemelerini sağlamak, her türlü hava koşullarında toplu taşıma araçlarına sıkıntı yaşamadan erişimlerini sağlamak amacıyla durak yenileme çalışmalarına başlandı. Durak yerleri için arazi çalışmaları yapılarak ... Devamını Oku »