Cuma , 15 Aralık 2017
Son Dakika

49. Muş

49. Muş

Konakkuran Belediyesinden Yol Ve Köprü Çalışması

Konakkuran Belediyesinden Yol Ve Köprü Çalışması :Muş’un Malazgirt ilçesinde bağlı Konakkuran Belde Belediyesi, yeni yol açma ve köprü yapma çalışmasını sürdürüyor. Belde sakinlerinin talepleri doğrultusunda mezarlık yolunu yeniden yaptıklarını ifade eden Konakkuran Belde Belediye Başkanı Bülent Ateş, göreve başladığı günden bugüne kadar halkın isteği doğrultusunda çalışmalar yaptığını belirtti. Ateş, “Beldemizde bulunan mezarlığımızda bizim için çok büyük önem sağlayan bir büyüğümüzün ... Devamını Oku »

Muş Belediyesinden Karşıyakaya yeni köprü

Muş Belediyesinden Karşıyakaya yeni köprü :Muş Belediyesi tarafından Sunay Mahallesi’nde bulunan Karşıyaka mevkiindeki köprünün yenilenmesi için çalışma başlatıldı. Daha önce 5 metre genişliğinde olan köprünün yerine 12 metre genişliğinde bir köprü yapılıyor. Eski köprünün yıkımına başlayan yüklenici firma, yeni köprüyü sözleşmede belirtilen süre içerisinde teslim edecek. Karşıyaka sakinleri yeni köprünün yapımı süresince Muş-Kulp karayolu güzergahını kullanabilecek. Çalışmalar hakkında bilgi veren ... Devamını Oku »

Karşıyaka köprüsü ihaleye çıktı

Karşıyaka köprüsü ihaleye çıktı :Belediye tarafından Sunay Mahallesinde yaptırılacak olan Karşıyaka Köprüsünün yenilenmesi için yapılan ihaleye 14 firma katıldı. Yaklaşık maliyeti 363 bin lira olan Karşıyaka Köprüsünün yenilenmesi için açılan ihale Belediyede yapıldı. Uzun yıllar kullanılabilecek modern görünümlü köprü ihalesine 14 firma katıldı. İhaleye katılan firmalardan verdikleri teklifi İhale Komisyonu, incelemeye aldı. Gerekli inceleme yapıldıktan sonra sonuç kısa süre içinde ... Devamını Oku »

Muş-Kulp-Diyarbakır Karayolu Ulaşıma Kapatıldı

Muş-Kulp-Diyarbakır Karayolu Ulaşıma Kapatıldı :PKK’nın şeytan üçgeni olan Muş-Kulp-Diyarbakır karayolu, olası terör saldırıları nedeniyle ulaşıma kapatıldı. Muş Valisi Seddar Yavuz, yaptığı açıklamada, Muş-Kulp-Diyarbakır karayolunu güvenlik gerekçesiyle ikinci emre kadar ulaşıma kapattıklarını belirterek, aldıkları bu tedbirin bazı sebepleri olduğunu söyledi. “ELİM OLAYLAR MEYDANA GELEBİLİR” Vatandaşların can ve mal güvenliği için her türlü tedbiri aldıklarını vurgulayan Yavuz, şöyle devam etti: “Geçtiğimiz hafta ... Devamını Oku »

Muşta asfalt çalışmaları devam ediyor

Muşta asfalt çalışmaları devam ediyor :Muş Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, mahalle aralarındaki cadde ve sokaklarda başlatılan asfalt çalışmalarını sürdürüyor. Asfalt plentinin kullanılması ile çalışmalarını hızlandıran Belediye, doğalgaz, su ve kanalizasyon gibi alt yapı çalışmalarının tamamlandığı yollara asfaltlıyor. 2 Haziran’da kentin genelinin içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu şebekelerinin yenilenme ihalesinin yapılmasının ardından geniş kapsamlı bir çalışma başlatacak olan ... Devamını Oku »

Muşta bozulan yollar onarılıyor

Muşta bozulan yollar onarılıyor :Muş Belediyesi, soğuk havanın ardından tahrip olan yollarda çalışma başlattı. Muş Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ana ve ara cadde üzerinde oluşan tahribatları onarmaya başladı. Ekipler, kış mevsimindeki karla mücadele çalışmaları sırasında yollarda yapılan tuzlama ve küreme çalışmalarıyla yıpranan yolları elden geçiriyor. Kentin bazı bölgelerindeki çamurlu yollara stabilize malzemesi serilirken, asfalt yollardaki çukurlarda ekipler tarafından ... Devamını Oku »