Cuma , 19 Ocak 2018
Son Dakika

52. Ordu

52. Ordu

Ünye’de S Plaka İçin Yeni İhale Yapılacak

Ordu Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Ulaşım Koordinasyon Merkezinin (UKOME) 2018 yılı ilk olağan toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, Ünye’de henüz S plaka alamamış araçlar için 25 Ocak 2018 tarihinde yeniden ihale yapılmasına karar verildi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Bülent Civelek’in başkanlığında yapılan toplantıda toplam 10 madde görüşüldü. 9 madde kabul edilip karara bağlanırken, 1 madde incelenmek üzere komisyona havale edildi. İHALE ... Devamını Oku »

Ordu Yol Rekoru

Türkiye’nin yaklaşık 10 bin 300 km’lik en uzun kırsal yol ağına sahip ikinci ili olan Ordu’da ulaşımla ilgili yaşanan sorunları çözüme kavuşturmak amacıyla çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. 2017 yılında asfalt yol yatırımlarında hedeflerinin çok üstünde bir çalışma sergileyen Ordu Büyükşehir Belediyesi, geride bırakılan süre içerisinde toplam 1.396 km’lik asfalt yol imal ederek Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdı. “VATANDAŞ ÇALIŞMALARI ... Devamını Oku »

Duvarlar Nakış Gibi Örülüyor

Ordu ilinin zor coğrafi şartlarına rağmen en uzak mahallelerine kadar ulaşım hizmeti götüren Ordu Büyükşehir Belediyesi, taş duvar ve perde duvar gibi sanat yapılarıyla da yaptığı yolların ömrünü uzatıyor. TÜRKİYE’NİN EN UZUN İKİNCİ YOL AĞI ORDU’DA Yaklaşık 10 bin 300 km’lik Türkiye’nin en uzun yol ağına sahip ikinci ili olan Ordu’da ulaşımla ilgili yaşanan sorunları çözüme kavuşturmak amacıyla çalışmalar yoğun ... Devamını Oku »

Altınordu Yeni Sanayi Sitesi Sıcak Asfalta Kavuştu

Ordu Büyükşehir Belediyesi, vatandaş ve esnaf için adeta çile hâline gelen ve bir süre önce başlatılan altyapı çalışmaları tamamlanan Altınordu Yeni Sanayi Sitesi içindeki yollarda sıcak asfalt çalışması başlattı. ALTYAPISI TAMAMLANAN YOLLAR SICAK ASFALTLA KAPLANIYOR Yeni Sanayi Sitesini ziyaret eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, devam eden çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Sıcak asfalt çalışmalarını salı gününe kadar tamamlayacaklarını söyleyen ... Devamını Oku »

Çatalpınar – Çamaş Arası Sıcak Asfalt Oldu

Ordu Büyükşehir Belediyesinin Çatalpınar ve Çamaş ilçeleri arasındaki bağlantı yolunda başlattığı sıcak asfalt çalışmaları tamamlandı. Bölge halkı tarafından yoğun olarak kullanılan ve Şirinköy – Sakargeriş Mahalleleri üzerinden iki ilçeyi birbirine bağlayan yol Çatalpınar ilçe girişinde yapılan çalışmanın ardından, tamamen sıcak asfalt hâle getirildi. BELEDİYE CADDESİ’NDEKİ SICAK ASFALT ÇALIŞMASI TAMAMLANDI Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Çatalpınar ve Çamaş ilçelerini birbirine ... Devamını Oku »

Fatsa Yayalaştırma Projesi Devam Ediyor

Ordu Büyükşehir Belediyesinin Fatsa ilçesinde bazı cadde ve sokakları araç trafiğine kapatarak başlattığı yayalaştırma projesi devam ediyor. Başkan Enver Yılmaz, proje tamamlandığında şehir merkezinin nefes alacağını söyledi. FATSA’NIN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanan projeler Fatsa ilçesinin çehresini değiştirecek. İlçe merkezinde yaşanan yoğunluğu ortadan kaldırmak ve yayalar için trafiğe kapalı alanlar oluşturmak amacıyla araç trafiğine kapatılan Eski Hal Sokak, Aşiyan ... Devamını Oku »