Salı , 24 Ekim 2017
Son Dakika

52. Ordu

52. Ordu

Ordu Modern Yollara Kavuşuyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ordu’da altyapısı biten yolları modern görünüme kavuşturuyor. Altınordu ilçesi şehir içi mahalle yollarında çalışmalarını sürdüren ekipler, asfaltı dökülen yolların çizgisini çekerek çalışmaya son şeklini veriyor. 11 KM YOLUN ÇİZGİSİ ÇEKİLDİ Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmalarla Ordu’nun gün be gün dünya standartlarına uygun yollara kavuştuğunu söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Mevsimin el verdiği ölçüde sürdürdüğümüz asfalt çalışmalarına çizgilerini ... Devamını Oku »

Çambaşı Yaylası’nın Cazibesi Artacak

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Çambaşı Yaylası’nın cazibesini artırmaya yönelik çalışmalarına devam ediyor. Ekipler, Kabadüz ilçesi sınırları içerisinde yer alan yaylada sıcak asfalt çalışması yapıyor. Turizm için konforlu bir ulaşımın son derece önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Enver Yılmaz, “Ordu’muzun cazibe merkezi olan Çambaşı’nda sürdürdüğümüz asfalt çalışmalarımız tamamlandığında yaylamızın cazibesi artacak” dedi. YAYLADA ULAŞIM HİZMETLERİ DEVAM EDİYOR Ordu ilinin gözde turizm mekânlarından ... Devamını Oku »

Ünye S Plaka İhalesi Yapıldı

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ünye ilçesinde öğrenci ve personel servis taşımacılığına yönelik tahditli S plaka satış ihalesini gerçekleştirdi. Yapılan ihalede 28 gerçek ve tüzel kişi, öğrenci ve personel taşımacılığını yasal olarak yapmaya hak kazandı. 28 TAHDİTLİ S PLAKANIN SATIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ Altınordu ve Fatsa’dan sonra Ünye ilçesi için de 166 adet tahditli S plaka satış ihalesi gerçekleştirildi. 40 bin TL + KDV ... Devamını Oku »

Ordu’da Cumhuriyet tarihinin en büyük yol çalışması

Türkiye’de örnek bir proje olarak gösterilen Cumhuriyet tarihinin en büyük yol seferberliği, Ordu’nun 19 ilçesinde tüm hızıyla devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, il genelinde 450’si sıcak asfalt olmak üzere toplam 1.305 km yolu asfalta kavuşturduklarını söyledi. ORDU’NUN KADERİ DEĞİŞİYOR Türkiye’nin en zor coğrafyalarından ve kırsal yol ağı en uzun ikinci ili olan Ordu’da asfalt seferberliği sürüyor. On yılların ... Devamını Oku »

Aybastı-Toygar-Pelitözü bağlantısı sıcak asfalta kavuştu

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından geride bırakılan 3 yıllık süreçte 9 milyon 250 bin TL’lik yol yatırımının yapıldığı Aybastı ilçesinde, Toygar-Pelitözü bağlantısında başlatılan sıcak asfalt çalışması tamamlandı. Başkan Enver Yılmaz, altyapısı sağlamlaştırılan 9 km’lik yolun konforlu bir yapıya kavuşturulduğunu söyledi. BAŞKAN YILMAZ, “TOPLAM UZUNLUĞU 9 KM” Büyükşehir Belediyesinin sıcak asfalt programına dâhil ederek bir bölümünü geçtiğimiz yıllarda asfaltladığı Aybastı-Toygar-Pelitözü bağlantısındaki çalışmalar ... Devamını Oku »

Ordu’da ukome toplantısı yapıldı toplu taşımada güzargâhlar belirlendi

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), Eylül ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda, Altınordu ilçesinde hayata geçirilecek olan toplu taşıma sistemiyle ilgili önemli kararlar alındı. 16 maddenin görüşüldüğü toplantıda 11 madde kabul edilip karara bağlanırken, 5 madde incelenmesi için İhtisas Komisyonuna havale edildi. TOPLU TAŞIMAYLA İLGİLİ ÖNEMLİ KARARLAR ALINDI UKOME’de alınan kararlarla ilgili açıklamada bulunan Başkan Enver Yılmaz, “İlimiz genelinde ... Devamını Oku »