Cuma , 15 Aralık 2017
Son Dakika

54. Sakarya

54. Sakarya

Ferizli ilçe merkezinde 2 cadde yenilendi

Büyükşehir Belediyesi Ferizli’de bulunan Halit Molla Caddesi ve Ahmet Dülger Caddesi’ni yeniledi. Akbulut, “4 bin 150 metrelik güzergahları 5 bin ton asfalt kullanarak yeni yüzlerine kavuşturduk. Ferizli’ye hayırlı olsun” dedi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından şehrin dört bir yanında gerçekleştirilen asfalt çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda Ferizli’de gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde ilçenin önemli arterlerinden Halit ... Devamını Oku »

Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası bir arada hayat bulacak

Ayçiçeği Vadisi ile Bisiklet Adası’nın bir arada yapılacağını açıklayan Başkan Toçoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak Ayçiçeği Vadisi projesinin sözünü vermiştik. Bisiklet Adasının Yenikent’e yapılması talebiyle projenin birleştirilmesine karar verdik. Yenikent’e ve şehrimize hayırlı olsun. İnşallah projedeki eksiklikleri en kısa süre içerisinde tamamlayarak yapım için çalışmaya başlayacağız. Hedefimiz; uluslararası şampiyonaya yetiştirmek” dedi. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Yenikent Yaşatma ve Güzelleştirme ... Devamını Oku »

Sakarya’da yeni duble yolun ihalesi tamam

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu tarafından şehre müjdesi verilen 1. OSB ile D-100 arasına kazandırılacak yeni duble yolun ihalesi gerçekleştirildi. İhaleye 7 firma teklif sundu. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu tarafından şehre müjdesi verilen 12 yeni ulaşım projesinden biri olan 1. OSB ile D-100 arasına kazandırılacak yeni duble yolun ihalesi gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Ek Hizmet Binasında gerçekleştirilen ihalenin ... Devamını Oku »

Topça Kavşağı için ihale tamam çalışmalar başlıyor

Topça Kavşağı ihalesinin sonuçlandığını açıklayan Başkan Toçoğlu, “Karayollarının ihalesinin ardından yüklenici firmaya yer teslimi de yapıldı. Kısa süre içerisinde başlayacak çalışmalarla şehrimizin önemli giriş noktalarından birinde trafik rahatlayacak. Ulaşımlar hızlı ve kolay olacak. Hayırlı olsun” dedi. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, TOPÇA Kavşağı ihalesinin sonuçlandığını ve çalışmaların kısa süre içerisinde başlayacağını duyurdu. Şehir merkezi ulaşımına rahatlık getirecek yeni proje ... Devamını Oku »

Bisiklet Adası Yenikent’e yapılsın

Bisiklet Adası projesinin Yenikent’e yapılması konusundaki talepleri gördüğünü söyleyen Başkan Toçoğlu, “Hem bürokratlarımızla hem de bölge sakinlerimizle kapsamlı bir değerlendirme yaparak bir karara varmamız gerekiyor. Yakın zamanda sizlerin de olacağı bir toplantıda projemizi masaya yatıralım ve istişare edelim. İnşallah istişare kültürüyle en doğru olanı bulacağız” dedi. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Yenikent Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği üyeleri ile bir ... Devamını Oku »

Sapanca’da 3 Mahalleye 10 Bin Ton Sıcak Asfalt

Büyükşehir Belediyesi Sapanca’da 3 mahalleyi daha yeni yüzüne kavuşturdu. Şükriye, Memnuniye ve İkramiye mahallelerinde toplam uzunluğu 8 bin 200 metre olan güzergahlar 10 bin ton sıcak asfalt kullanılarak yenilendi. Mahalle muhtarları çalışmalar dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir merkezi ve 16 ilçede başlatılan asfalt çalışmaları Sapanca’da devam etti. Ekipler Sapanca’ya bağlı Şükriye, Memnuniye ve İkramiye mahallelerini ... Devamını Oku »