Cuma , 28 Nisan 2017
Son Dakika

55. Samsun

55. Samsun

Başkan YILMAZ, Su ve Asfalt Birbirini Sevmez

Başkan YILMAZ, Su ve Asfalt Birbirini Sevmez :Büyükşehir Belediyeleri İçin Beton Yollar Sempozyumu”nda konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, suyun yolları bozan en büyük düşman olduğunu belirterek, “Su, yolun düşmanıdır. Suyu, bir bela olarak görmedik üst yapılara para harcadık” dedi. Türkiye Belediyeler Birliği (TBB), Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) ve Samsun Büyükşehir Belediyesinin iş birliği ile yapılan “Büyükşehir ... Devamını Oku »

Başkan Yılmaz, Bafra ilçesine yeni otogar müjdesi verdi

Başkan Yılmaz, Bafra ilçesine yeni otogar müjdesi verdi :Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Bafra’da bulunan otogarın trafik sorunlarına ve çirkin görüntülere sebep olduğunu belirterek yeni bir otogar yapmak için çalışmaların başladığını duyurdu. Gün boyunca Bafra’da bir takım incelemelerde bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ilçenin ortasında büyük yer kaplayan ve trafik sorunları başta olmak üzere birçok ... Devamını Oku »

ODTÜ’lü Öğrenciler Samsun’u Planlayıp Sergisini Açtı

ODTÜ’lü Öğrenciler Samsun’u Planlayıp Sergisini Açtı : Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü dördüncü sınıf öğrencileri, Samsun’a ilişkin hazırladıkları projeleri tamamladı. Planlama alanı olarak Samsun’u seçen 52 öğrenci, uzun süren uğraşları neticesinde hazırladıkları projeleri açtıkları sergide tanıttı. 2016-2017 ders yılında stratejik konumu itibariyle tarım, sanayi, ulaşım ve turizmde önemli bir yere sahip olan Samsun’u planlama ... Devamını Oku »

Kurtuluş Yolu Projesinde Ayrıntılar Netleşiyor

Kurtuluş Yolu Projesinde Ayrıntılar Netleşiyor : Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun-Amasya arasındaki milli mücadelenin ilk yolculuğunu aydınlatan Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Kurtuluş Yolu Projesi olgunlaşıyor. Oluşturulan 16 kişilik proje ekibi, Atatürk’ün geçtiği tarihi güzergahtaki serüvenini gün ışığına çıkarırken, hayata geçirilecek yatırım çalışmaları da netleşti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’dan önce Kavak ve Havza’ya oradan da Amasya’ya uzanan 98 kilometrelik yolculuğu, gün ... Devamını Oku »

2023’e Kadar 3 Bin Km Beton Yol Yapılacak

2023’e Kadar 3 Bin Km Beton Yol Yapılacak :Cumhuriyet tarihi boyunca yol sorunuyla mücadele eden köyleri bu dertten kurtarmak için kalıcı çözüm üreten Samsun Büyükşehir Belediyesi, yolları betonla kaplayarak uzun vadeli konfora kavuşturuyor. Son iki yılda 750 km köy grup yolunu betonla kaplayan Fen İşleri Daire Başkanlığı, 2023’e kadar 3 bin km daha beton yol yapmayı hedefliyor. Samsun’un 17 ilçesine ... Devamını Oku »

Kurtuluş Yolu O Günlerin Manevi Havasını Yaşatacak

Kurtuluş Yolu O Günlerin Manevi Havasını Yaşatacak :Milli mücadeleyi başlatmak üzere 19 Mayıs 1919’da kurmaylarıyla Samsun’a ayak basan Mustafa Kemal Atatürk’ün Amasya’ya kadar uzanan yolculuğu, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan proje ile turizme kazandırılacak. Proje kapsamında 98 kilometrelik tarihi güzergahta Atatürk’ün neler yaşadığı gün ışığına çıkarılarak canlandırılacak. Cumhuriyet tarihinin başlangıç noktası Samsun’da Büyükşehir Belediyesi, Atatürk’ün kurtuluş mücadelesindeki ilk yolculuğunu gün ... Devamını Oku »