Salı , 27 Haziran 2017
Son Dakika

55. Samsun

55. Samsun

Mustafa Kaptanla Kurtuluş Yolunda Tarihe Yolculuk

Mustafa Kaptanla Kurtuluş Yolunda Tarihe Yolculuk : Milli mücadele kenti Samsun’da Büyükşehir Belediyesi’nin Kurtuluş Yolu İzleği proje çalışması, tüm hızıyla sürüyor. Güzergâh üzerinde 1919 yılı ve sonrasındaki sosyal hayatı eski haliyle yaşatmayı hedefleyen proje ekibi, her detayı titizlikle inceliyor. Geçmişin hatıralarını anılarında saklayan emekli otobüs şoförü Hacı Mustafa Çinar, proje ekibini 66 yıl öncesine geri götürdü. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ... Devamını Oku »

Kurtuluş Yolu Şekilleniyor

Kurtuluş Yolu Şekilleniyor :Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin ortaya çıkararak Atatürk’ün Samsun’dan Amasya’ya uzanan yolculuğuna ışık tuttuğu Kurtuluş Yolu Projesi şekilleniyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalarla birlikte Atatürk’ün Samsun’dan Amasya’ya uzanan yolcuğunun hatıraları gün yüzüne çıkarılmaya devam ediyor. Kurtuluş Yolu için bir araya gelen Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ve tarihçiler yapılacak olan çalışmaları değerlendirdi. Güzergâhın belli olması ile birlikte çalışmaların daha da ... Devamını Oku »

Çarşamba’nın En Uzun Köprüsünü Büyükşehir Yapıyor

Çarşamba’nın En Uzun Köprüsünü Büyükşehir Yapıyor : Samsun Büyükşehir Belediyesi, Çarşamba’da 310 metre ile ilçenin en uzun köprüsünü yapmak için çalışmalara başladı. Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, “Halkımız istiyor, biz gerçekleştiriyoruz.” dedi. Samsun’un Çarşamba ilçesinde bir çok mahalleyi birbirine bağlayacak olan ilçenin en uzun köprü inşaatının çalışmaları başladı. Büyükşehir Belediyesi 2014 yılından bugüne kadar Çarşamba ilçesine toplamda 55 milyon yatırım gerçekleştirirken, ... Devamını Oku »

Samsun Büyükşehirden Köprülere De Estetik Dokunuş

Samsun Büyükşehirden Köprülere De Estetik Dokunuş : Modern şehirlerin en önemli özelliklerinden kent estetiği ile ilgili başarılı projelere imza atan Samsun Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Ortak kullanım alanlarından köprülere de el atan Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezindeki tüm köprüleri boyayarak, yeni bir kimliğe kavuşurdu. Kent estetiği konusunda il genelinde büyük bir seferberlik başlatan Karadeniz’in en büyük metropol şehri Samsun’da ... Devamını Oku »

Kurtuluş Yolu Projesi çalışmaları tüm hızıyla sürüyor

Kurtuluş Yolu Projesi çalışmaları tüm hızıyla sürüyor :Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak Kurtuluş Yolu üzerinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun-Amasya arasındaki milli mücadelenin ilk yolculuğunu aydınlatan Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Kurtuluş Yolu Projesi çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’dan önce Kavak ve Havza’ya oradan da Amasya’ya uzanan 98 kilometrelik yolculuğunun ... Devamını Oku »

Karayolu Ailesi Samsun’u Gezdi

Karayolu Ailesi Samsun’u Gezdi :Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Geçmişten Günümüze Karayolculuk Ruhunu Yaşatma Günleri” programı kapsamında Samsun’a gelen misafirler Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın rehberliğinde kenti gezdi. Kendisi de Karayolları Genel Müdürlüğü’nde çeşitli kademelerde görev yaptıktan sonra Belediye Başkanı olan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz eski mesai arkadaşları ile bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadı. Samsun Golf kulübünde ... Devamını Oku »