Perşembe , 18 Ocak 2018
Son Dakika

55. Samsun

55. Samsun

Samsun Büyükşehir Kar Mücadelesine Hazır

Ülke genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam ederken, Samsun Büyükşehir Belediyesi olası soğuk hava ve kar yağışı öncesinde tüm hazırlıklarını tamamladı. İl genelinde karla mücadele çalışmalarına bu yıl 217 iş makinesi ile 320 personel katılacak. Meteorolojik uyarıları dikkate alarak tüm ilçelerde gerekli hazırlıklarını tamamlayan Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, ekiplerini de teyakkuzda bekletiyor. Bunun için belediye, ... Devamını Oku »

Hürriyet-Kumtepe Köprüsü’nden İlk Geçişi Başkan Yılmaz Yaptı

Samsun’un Çarşamba ilçesinde yapımı tamamlanan ve yılbaşı öncesinde resmi olarak açılışı yapılacak Hürriyet-Kumtepe Köprüsü’nden ilk geçişi Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve beraberindekiler yaptı. Makam aracını kendisi kullanan Başkan Yılmaz, “Çarşamba ilçemizin en uzun köprüsünden ilk geçişi biz yaptık. Bu köprü vatandaşlarımızın Samsun ile olan bağlarını daha da kuvvetlendirecek” dedi. Samsun’un Çarşamba ilçesinde 310 metre uzunluğu ile ilçenin ... Devamını Oku »

Atatürk’ün kullandığı ‘Kurtuluş Yolu’ 98 yıl sonra ortaya çıkarıldı

Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Milli Mücadeleyi başlatmak için Bandırma Vapuru’yla Samsun’a gelişinin ardından Amasya’ya gidişinde kullandığı 98 kilometrelik ‘Kurtuluş Yolu’, 98 yıl sonra Samsun Büyükşehir Belediyesinin başlattığı proje ile tekrar ortaya çıkarıldı. Yaklaşık 2 yıl önce tarihçilerden yararlanılarak başlatılan proje kapsamında yapılan çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Her geçen gün yapılan çalışmalar kapsamında ise yeni tarihi bulgular elde ediliyor. ... Devamını Oku »

Yusuf Ziya Yılmaz, Çarşamba İlçesinde Yapılan 2’inci Köprüyü Ulaşıma Açtı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çarşamba ilçesinde Hürriyet ve Kumtepe Mahalleleri arasında yapımı tamamlanan 2. Köprüde incelemelerde bulundu. BAŞKAN YILMAZ: VERDİĞİMİZ SÖZLERİN ARKASINDAYIZ Çarşamba ve Bafra’da geçtiğimiz yıl içinde tamamlanan köprülerin yapımı sırasında 2. köprülerin de en kısa zamanda yapılacağı sözünü veren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Bugün Çarşamba’dayız. Köprümüzü değerli çiftçilerimizin kullanımına açmış olmanın mutluluğunu ... Devamını Oku »

Başkan Yılmaz “ Yerli Otomobile Talibiz ”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yerli otomobilin Samsun’da yapılması ile ilgili de çeşitli makamlarla iletişim halinde olduklarını açıkladı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz AK Parti İl Başkanlığı’nda düzenlenen AK Parti Grup Toplantısının ardından Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısına katıldı. “HEP BERABER KUDÜS’E GİDELİM” “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın belirttiği gibi Kudüs kırmızı çizgimizdir.” diyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ... Devamını Oku »

Samsun Büyükşehir Bafra’da 2. Köprüyü Hizmete Açıyor

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz; “Bafra’mızın 2. köprüsünü yılbaşına kadar hizmete sunacağız.” dedi. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra’da gerçekleştirilen sertifikalı ceviz fidanı dağıtımı töreninin ardından ilçede yapılan yatırımları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Yapımı devam eden 2. köprü inşaatını inceleyen Başkan Yılmaz, yüklenici firma yetkililerinden köprünün yılbaşına kadar tamamlanacağı sözünü aldı. SEDDE BAFRA’YA PRESTİJ KAZANDIRACAK ... Devamını Oku »