Salı , 24 Ekim 2017
Son Dakika

55. Samsun

55. Samsun

Bafra’ya İkinci Köprü Müjdesi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra’da yapılan ikinci köprü inşaatında incelemelerde bulundu. Geçtiğimiz yıl açılan Bafra Türbe Kalaycılı Köprüsü ile ilçenin 100 yıldır çektiği ulaşım sıkıntısını bitiren Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Yusuf Ziya Yılmaz’ın talimatıyla ikinci köprü için de düğmeye basmıştı. İlçede ulaşım sıkıntısı olan tüm mahalleri köprü ile birbirine bağlayan Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri Koşu ve Fener ... Devamını Oku »

Bakan Arslan, Samsun`da kavşak köprüleri açılış törenine katıldı

Bakan Arslan, Samsun`da kavşak köprüleri açılış törenine katıldı :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 81 ilin 81`ine de hizmet ettiklerini belirterek, “Samsun`a ne yapıyorsak, Tunceli`ye de aynısını yapıyoruz. Amacımız 2023 hedeflerine, 2053 hedeflerine emin adımlarla yürüyen ülkemizi çok daha kalkındırmak çok daha müreffeh bir noktaya getirmek.” dedi. Bakan Arslan, Tekkeköy Kavşağında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca yapımı tamamlanan Çarşamba ... Devamını Oku »

Başkan YILMAZ: “ Yollar Bir Ülkenin Kan Damarlarıdır ”

Devlet Yolu ve Havaalanı Köprülü Kavşakları açılış töreninde konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Tekkeköy’ün hemen arkasından yapılacak viyadüklü bir çevre yolu ile Kavak ve Ünye’yi birbirine bağlarsak buradaki trafiğin yükseliş trendini dizginleriz” dedi. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın katıldığı Devlet ... Devamını Oku »

Mustafa Kaptanla Kurtuluş Yolunda Tarihe Yolculuk

Mustafa Kaptanla Kurtuluş Yolunda Tarihe Yolculuk : Milli mücadele kenti Samsun’da Büyükşehir Belediyesi’nin Kurtuluş Yolu İzleği proje çalışması, tüm hızıyla sürüyor. Güzergâh üzerinde 1919 yılı ve sonrasındaki sosyal hayatı eski haliyle yaşatmayı hedefleyen proje ekibi, her detayı titizlikle inceliyor. Geçmişin hatıralarını anılarında saklayan emekli otobüs şoförü Hacı Mustafa Çinar, proje ekibini 66 yıl öncesine geri götürdü. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ... Devamını Oku »

Kurtuluş Yolu Şekilleniyor

Kurtuluş Yolu Şekilleniyor :Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin ortaya çıkararak Atatürk’ün Samsun’dan Amasya’ya uzanan yolculuğuna ışık tuttuğu Kurtuluş Yolu Projesi şekilleniyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalarla birlikte Atatürk’ün Samsun’dan Amasya’ya uzanan yolcuğunun hatıraları gün yüzüne çıkarılmaya devam ediyor. Kurtuluş Yolu için bir araya gelen Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ve tarihçiler yapılacak olan çalışmaları değerlendirdi. Güzergâhın belli olması ile birlikte çalışmaların daha da ... Devamını Oku »

Çarşamba’nın En Uzun Köprüsünü Büyükşehir Yapıyor

Çarşamba’nın En Uzun Köprüsünü Büyükşehir Yapıyor : Samsun Büyükşehir Belediyesi, Çarşamba’da 310 metre ile ilçenin en uzun köprüsünü yapmak için çalışmalara başladı. Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, “Halkımız istiyor, biz gerçekleştiriyoruz.” dedi. Samsun’un Çarşamba ilçesinde bir çok mahalleyi birbirine bağlayacak olan ilçenin en uzun köprü inşaatının çalışmaları başladı. Büyükşehir Belediyesi 2014 yılından bugüne kadar Çarşamba ilçesine toplamda 55 milyon yatırım gerçekleştirirken, ... Devamını Oku »