Pazartesi , 22 Ocak 2018
Son Dakika

56. Siirt

56. Siirt

Şevket Başak kavşağındaki alt geçit çalışmaları hızlandırıldı

Şevket Başak kavşağındaki alt geçit çalışmaları hızlandırıldı :Batman-Siirt çevre yolu olarak bilinen Türkiye Petrolleri güzergahındaki Şevket Başak kavşağındaki alt geçit çalışmaları hızlandırıldı. Batman-Siirt çevre yolu olarak bilinen Türkiye Petrolleri güzergahındaki Şevket Başak kavşağındaki alt geçit çalışmaları hızlandırıldı. Köprülü kavşak projesi kapsamında yayalar için alt geçit çalışmalarını başlatan yapımcı firma, yayaların ulaşımını kolaylaştıracak projeye de hız verdi. Son günlerde yapımcı firmanın ... Devamını Oku »

Karayolları görevlisi, Batman-Siirt karayolunda kayboldu

Karayolları görevlisi, Batman-Siirt karayolunda kayboldu :Diyarbakır’daki Karayolları 9’uncu Bölge Müdürlüğü’nde işçi olarak çalışan evli 1 çocuk babası Şeyhmus Tufan Işık, 17 Temmuz günü Batman’dan 72 EP 837 plakalı otomobiliyle Siirt’e gitmek için yola çıktı, bir daha haber alınamadı. Oğlunun kimseyle bir husumeti olmadığını belirten baba Yusuf Kemal Işık, “Eşi ve çocuğu günlerdir uyuyamıyor. Oğlumun bir an önce bulunmasını istiyorum” dedi. ... Devamını Oku »

Trafiği, Güney Raman yolu rahatlatır

Trafiği, Güney Raman yolu rahatlatır :Köprülü kavşak yapımının start aldığı Batman-Siirt çevre yolunda trafik keşmekeşliğinin yaşanmaması için Güney Raman Batman’ın trafiğini rahatlatacak olan köprülü kavşak yapımının start aldığı Batman-Siirt çevre yolunda çalışmalar hızlandırıldı. Çevre yolundaki trafiğin rahatlaması için Güney Raman çevre yolunun 850 metrelik bölümünün tamamlanmasını isteyen yurttaşlar; “OSB ve çevre illerden gelen büyük araçlar, trafiği allak-bullak eder” diyorlar. GÖZLER ... Devamını Oku »

Siirt’te çöp yığınları Siirt-Şırnak karayolunda trafiği aksatıyor

Siirt’te çöp yığınları Siirt-Şırnak karayolunda trafiği aksatıyor :Başkanlığını DBP’li Tuncer Bakırhan’ın yaptığı Siirt Belediyesince Siirt-Şırnak karayolu kenarına atılan çöpler nedeniyle trafik akışı tek şeritten yapılıyor. Siirt Belediyesince Siirt-Şırnak karayolu üzerine dökülen çöpler nedeniyle trafik akışının tek şeritten sağlanmasına vatandaşlar tepki gösterdi. Vatandaşların tepkisi üzerine AK Partili 7 Belediye Meclis üyesi, karayolunda ve 5 yıl önce yapımı tamamlanan ancak atıl olan ... Devamını Oku »

Siirtin yol durumuyla ilgili Karayolları Genel Müdürlüğü’nde görüşme

Siirtin yol durumuyla ilgili Karayolları Genel Müdürlüğü’nde görüşme :Siirt Milletvekili Yasin Aktay, Siirt’i çıkmaz sokak olmaktan kurtarmak için yeni bir girişim başlattı. Aktay, Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal ve ilgili daire başkanlarıyla toplantı yaparak, Siirt’in ulaşım sorunlarını masaya yatırdı. SİİRT ÇIKMAZ SOKAK OLMAKTAN KURTARILACAK Siirt il genelinde karayolları ağında bulunan yolların bitirilmesinin önemine vurgu yapan Aktay, hazırladığı dosyayı genel müdür ... Devamını Oku »

Siirtte Karla Mücadele Çalışmaları

Siirtte Karla Mücadele Çalışmaları :Siirt’te iki gün önce yağan kardan dolayı kapanan yollar Karayolları müdürlüğü ekipleri tarafından açıldıSiirt Karayolları 94. Şube Şefliği ekipleri, Siirt-Kurtalan ve Siirt-Aydınlar caddelerinin yanı sıra şehir merkezinde kamu binalarının bulunduğu caddelerde kar temizleme çalışmaları başlattı. Siirt’te iki gün önce yağan kardan dolayı kapanan yollar Karayolları müdürlüğü ekipleri tarafından açıldı Siirt Karayolları 94. Şube Şefliği ekipleri, Siirt-Kurtalan ... Devamını Oku »