Pazartesi , 18 Aralık 2017
Son Dakika

58. Sivas

58. Sivas

Yukarı Tekke Alt Geçidi Trafiğe Açıldı

Yukarı Tekke kavşağında trafiği rahatlatma adına Sivas Belediyesi’nin hayata geçirdiği alt geçit projesi trafiğe açıldı. Çift şeritli olarak 4 ay gibi kısa bir süre içerisinde inşa edilen alt geçit projesi, kavşakta oluşan trafik yoğunluğunu ortadan kaldırdı. Böylece araç sürücüleri ve bölge halkı rahat bir nefes aldı. Asfalt çalışmalarının ardından yol çizgileri ve modern aydınlatma unsurları tamamlanan alt geçit, geceleri ise ... Devamını Oku »

Yukarı Tekke Alt Geçidi Tamamlandı

Sivas Belediyesi’nin trafiği rahatlatma adına Yukarı Tekke kavşağında hayata geçirdiği alt geçit projesi tamamlandı. 4 ay gibi kısa bir süre içerisinde gidiş-geliş çift şeritli olarak inşa edilen alt geçit projesi, kavşakta oluşan trafik yoğunluğunu ortadan kaldırarak sürücü ve yayalara rahat bir nefes aldıracak. İstiklâl Caddesi’nden gelen araçlar doğrudan Yukarı Tekke Kavşağı’nın altından 80. Yıl Bulvarı’na geçebilecek. Ters istikametten gelen araçlarda ... Devamını Oku »

Yukarı Tekke alt geçidi hafta sonu açılacak

Sivas Belediyesi tarafından Yukarı Tekke Alt geçit ve kavşak çalışmasında sona yaklaşıldı. Alt geçidin asfalt çalışmalarını gerçekleştiren Belediye ekipleri hafta sonuna kadar alt geçidi trafiğe açacak. Sivas Belediyesi şehrin ulaşım noktasında sorunlu olan kavşaklarında başlattığı düzenlemeleri bir bir hayata geçiriyor. Bu çerçevede Yukarı Tekke Alt geçidinde de hummalı bir çalışma gerçekleştiren Sivas Belediyesi’ne bağlı ekipler, alt geçitte asfaltlama çalışmalarına başladı. ... Devamını Oku »

DSİ Kavşağı’nda Tabyalar Yerleştiriliyor

DSİ Kavşağı’nda Sivas Belediyesi tarafından yapımı devam eden Karşıyaka’yı merkeze bağlayacak üst geçit çalışması aralıksız devam ediyor. Sivas Belediyesi tarafından araç ulaşımının rahat sağlanması amacıyla şehrin dört bir yanında çalışmalar aralıksız devam ediyor. Bu çalışmalardan biri de Karşıyaka’yı şehre bağlayacak köprü ve üstgeçit çalışması. Ekiplerin aralıksız devam ettiği çalışmalar kapsamında üst geçidin ayakları tamamlanırken tabyalarda yerleştirilmeye başladı. Ekipler DSİ Kavşağı’nda ... Devamını Oku »

Mevlana Tüneli 2018 Yılında Hizmete Girecek

Tıkalı olan bazı yol ve kavşakların açılmasıyla birlikte şehrin kuzeyinde yeni bir ulaşım aksı oluşturacak olan Mevlana Tüneli’nde ışığın görünmesine son 10 metre kaldı. Mevlana Mahallesi ile Aydoğan Mahallesi’ni yerin altından çift tüp şeklinde bağlayacak olan tünel, Başkan Aydın’ın en önemli projeleri arasında yer alıyor. Dönemin Ulaştırma Bakanı, Başbakan Binali Yıldırım’ın da katılımıyla geçtiğimiz yıl temeli atılan tünel, yoğun ve ... Devamını Oku »

Sivas’ta Asansörlü Üstgeçit Çalışmaları Devam Ediyor

TCDD 4. Bölge Müdürlüğü ve Sivas Belediyesi tarafından yapımı devam eden Stadyum üst geçit ve DSİ Viyadüğünde Belediye Başkanı Sami Aydın, TCDD Bölge Müdürü Hacı Ahmet Şener ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç incelemelerde bulundu. İlimizde önemli bir ihtiyacı giderecek olan Stadyum üst geçidinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Sami Aydın, ... Devamını Oku »