Çarşamba , 23 Ağustos 2017
Son Dakika

58. Sivas

58. Sivas

Gazi Lisesi Kavşağı’na Altgeçit Geliyor

Şehir trafiğini rahatlatmak adına birbiri ardına önemli projeleri hayata geçiren Başkan Sami Aydın yönetimindeki Sivas Belediyesi, Gazi Lisesi Kavşağı’nda yürütmüş olduğu altgeçit çalışmasına devam ediyor. İlki Halfelik Kavşağı’nda yapılan altgeçit çalışması şehirde ikinci olarak Gazi Lisesi Kavşağı’nda yapılıyor. Bu projeyle eş zamanlı olarak yürütülen Yukarı Tekke Kavşağı altgeçit projesi de şehirdeki üçüncü altgeçit olacak. Yapılan tünel, köprü, kavşak ve altgeçitlerle ... Devamını Oku »

Sivas 4 Eylül Stadyumu’na Yeni Çıkış Yolu Geliyor

Türkiye’nin ilk ekolojik stadyumu olarak inşa edilen ve geçtiğimiz sezon hizmete giren yeni 4 Eylül Stadyumu’nun altyapı ve yolları Sivas Belediyesi tarafından yapılarak hizmete açılmıştı. Özellikle derbi maçlarında yaşanacak yoğunluk göz önüne alınarak stadyum için alternatif bir çıkış yolu yapılması gündeme geldi. Maç öncesi ve sonrasında yaşanacak trafik yoğunluğunun önüne geçilmesi ve araçların rahat giriş-çıkış yapabilmeleri için Okullar Bölgesi’nden stadyuma ... Devamını Oku »

Sivas’ın İlk Alt Geçidi Törenle Açıldı

Her geçen gün artan araç sayısıyla beraber sıkışan trafiğe çözüm üretmek için birbirinden önemli projeleri hayata geçiren Sivas Belediyesi, şehirdeki ilk battı-çıktı diye tabir edilen alt geçit çalışmasını Halfelik Kavşağı’nda tamamladı. Yapılan projeyle, Yenişehir-Sanayi arasındaki yol, Aksu’nun her iki tarafından karşılıklı yer altına alınarak bölgedeki trafik yoğunluğu ortadan kaldırılmış oldu. Bu önemli hizmetin resmi açılış töreni ise Vali Vekili Zihni ... Devamını Oku »

İstasyon Caddesi boydan boya asfaltlandı

Sivas Belediyesi yoğun bir şekilde çalışmalarına şehrin tamamında aralıksız devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü tarafından kaldırım yenileme çalışmaları da tüm hızıyla sürüyor. Bu çerçevede uzun zamandır yenilenmeyen İstasyon Caddesinde de ekipler gece gündüz demeden çalışarak asfaltlama çalışması yapıyor. Dünyada sayılı meydanlar arasında gösterilen Sivas Kent Meydanı’nda da yoğun çalışma yapan Fen İşleri Müdürlüğü İstasyon Caddesi’nde boydan boya asfaltları yeniliyor. Önceki ... Devamını Oku »

Yukarı Tekke Kavşağı’na alt geçit yapılıyor

Yukarı Tekke Kavşağı’na alt geçit yapılıyor :Ulaşımın kolay sağlanması amacıyla çok sayıda çalışma yapan Sivas Belediyesi ilimizin ikinci alt geçidini Yukarı Tekke Kavşağı’na yapıyor. Belediye Başkanı Sami Aydın’ın göreve gelmesinin ardından Sivas Belediyesi ulaşım konusunda çığır açan projeleri hayata geçirmeye başladı. Bu çerçevede kuzey ulaşım aksı oluşturan Sivas Belediyesi aks içerisinden ilimizin ilk tüneli olan Mevlâna Tüneli’ni inşa ederken yeni ... Devamını Oku »

Durak Yoğunluğu Kamera İle Tespit Edilecek

Sivas Belediyesi duraklarda yaşanan yoğunluğa anında müdahale edecek. Ulaşımda yaşanan sıkıntıları asgariye indirmek için yoğun bir çalışma sarf eden Belediye Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, kent merkezinde yoğun olan bazı duraklara güvenlik kamerası yerleştiriyor. Duraklarda yolcu yoğunluğunu dikkate alarak Halk Otobüsçüleri Kooperatifi ile birlikte hareket eden ve çalışma başlatan Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Dikilitaş, Kepçeli, AVM önü, Sivas Lisesi, Saraybosna parkı önü olmak ... Devamını Oku »