Perşembe , 27 Nisan 2017
Son Dakika

58. Sivas

58. Sivas

Fethi Akyüz Caddesi’nde yol genişletme çalışmaları başladı

Fethi Akyüz Caddesi’nde yol genişletme çalışmaları başladı :Orta refüjleri kaldırarak kaldırımları ve yeni ışıklandırmaları ile caddeleri adeta sil baştan yapan belediye ekipleri bu yılda birçok caddeyi çalışma programına aldı. Sivas Belediyesine bağlı ekipler baharın gelmesi ile birlikte şehrin dört bir yanında çalışmalara başladı. Bu kapsamda önceki gün Kazancılar caddesinde orta refüj kaldırma çalışması yapan Fen İşleri Müdürlüğü bugün de Fethi ... Devamını Oku »

Kazancılar Caddesi Sil Baştan

Kazancılar Caddesi Sil Baştan :Baharın gelmesiyle birlikte Sivas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü yoğun bir çalışmaya başladı. Bu çerçevede geçtiğimiz yıl tamamlanan Abdulvahabi Gazi Caddesi, Bağdat Caddesi ve Mevlâna Caddesi gibi mahallelerde yapılan altyapı ve üst yapı çalışmaları bu yılda devam edecek. Kazancılar Caddesi’nde Fen İşleri tarafından başlanan çalışmayla fen işleri Müdürlüğü tarafından mahallenin altyapı ve ... Devamını Oku »

Mevlâna Tüneli De Sivas’ın Avrasya’sı Olacak

Mevlâna Tüneli De Sivas’ın Avrasya’sı Olacak :Sivas Belediyesi’nin önemli projelerinden biri olan yapıldığında ilimizde yaşanan trafik sorununu büyük oranda çözecek, Mevlâna Tüneli’nde yapılan çalışmaları Vali Davut Gül ve Belediye Başkanı Sami Aydın yerinde inceledi. Sivas’ta yaşanan trafik sorununun çözüme kavuşması için belediye tarafından çok sayıda proje hayata geçirilirken bu projelerin en önemlilerinden biri olan Kuzey Trafik Aksının tıkalı noktası Mevlâna ... Devamını Oku »

800 Araçlık Otopark Çalışması Devam Ediyor

800 Araçlık Otopark Çalışması Devam Ediyor :Belediye Başkanı Sami Aydın tamamlandığında Tarihî Kent Meydanı’nı farklı bir boyuta taşıyacak olan 15 Temmuz Şehitler Meydanı ve 800 araçlık katlı otoparkında incelemelerde bulundu. Alanda yapılan çalışmaları inceleyen Başkan Aydın, çalışmaları gerçekleştiren firma yöneticilerinden inşaat hakkında bilgi aldı. Çalışmalar hakkında açıklama yapan Başkan Aydın; “Geçen yıl sonbaharda ihalesi yapılarak Kasım ayında şantiyesi açılan proje ... Devamını Oku »

Tarihi Kesik Köprü yanına yeni köprü geliyor

Tarihi Kesik Köprü yanına yeni köprü geliyor :Sivas Belediyesi tarafından Karşıyaka Mahallesi’nde yapılacak olan yeni köprü için, Muhtar Çetin Aydın teşekkür etti. DSİ Kavşağı’ndan başlayıp askerî alanın içerisinden geçirilecek yol, Çevre Yolu altından geçecek. Tarihi Kesik Köprü yanına inşa edilecek yeni köprü ile Karşıyaka ve merkezin bağlantısı sağlanmış olacak. Proje ihalesi tamamlanan köprünün fizibilite çalışmaları da başladı. Bundan sonraki süreçte ... Devamını Oku »

Sivas Belediyesi’ne ait yeni akaryakıt istasyonu hizmete girdi

Sivas Belediyesi’ne ait yeni akaryakıt istasyonu hizmete girdi :Sivas Belediyesi’ne ait SİDAŞ şirketinin yeni akaryakıt istasyonu hizmete girdi. Necmettin Erbakan Bulvarı üzerinde bulunan akaryakıt istasyonunda Türkiye’de ve dünyada akaryakıt konusunda söz sahibi olan OPET Firması hizmet verecek. Son hazırlıkları yapılarak hizmete giren akaryakıt istasyonunda vatandaşlar benzin, motorinin ve LPG gibi yakıtların yanı sıra araçlarını da bu istasyonda yıkama imkânı bulacak. Peyzaj ... Devamını Oku »