Pazar , 22 Ekim 2017
Son Dakika

58. Sivas

58. Sivas

Gazi Lisesi Alt Geçidinde Sona Gelindi

Şehir trafiğini rahatlatmak adına birbiri ardına önemli projeleri hayata geçiren Başkan Sami Aydın yönetimindeki Sivas Belediyesi, Gazi Lisesi Kavşağı’nda yürütmüş olduğu altgeçit çalışmasına devam ediyor. Kavşakta; Esentepe mevkiinden gelen araçlar trafiğe takılmadan alttan Kümbet mevkiine direkt geçecek. Zübeyde Hanım Caddesi ile Buhara Caddesi altgeçitle birbirine bağlanacak. Kavşağın üstünde ise yine dört yoldan trafiğin akışı birbirine bağlanırken sıkışıklığın önüne geçilmiş olacak. ... Devamını Oku »

Alt Geçitler Bir Aya Tamam

Ulaşım konusunda yaşanan sıkıntıların önüne geçmek için birçok projeyi hayata geçiren Sivas Belediyesi Gazi Lisesi ve Yukarı Tekke Kavşağı’nda yaşanan sıkıntıları sonlandırmak amacıyla bölgelerde alt geçit çalışması başlattı. Yaz sonunda başlayan çalışmalar tüm hızıyla devam ederken Belediye Başkanı Sami Aydın da Battı-Çıktı çalışmalarını yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Karaman ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı. Ay sonunda ... Devamını Oku »

Karşıyaka İçin Köprü Ve Viyadük

Karşıyaka Mahallesi’nin ulaşım sorununu bitirecek olan köprünün yapımına yaz aylarında başlandı. Bununla birlikte Karşıyaka Köprüsü’nün bağlantı yolları noktasında Devlet Su İşleri Kavşağı’nda Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı ve bulvar boyunca uzanan demiryolunu geçecek olan köprülü kavşağın da çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. DSİ Kavşağı’nda devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Sami Aydın çalışmalar hakkında Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Karaman’dan bilgi aldı. ... Devamını Oku »

İkinci alt geçit iki ay içinde tamamlanacak

Sivas Belediyesi’nin Gazi Lisesi Kavşağı’nda gerçekleştirmiş olduğu alt geçit çalışması hummalı bir şekilde devam ediyor. Fore kazıkların tamamlandığı ve kazı çalışmalarının yoğunlaştığı projede; altyapıdaki içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarının deplasesi de yapıldı. Çalışmaların devam ettiği Gazi Lisesi Kavşağı’nda; Esentepe mevkiinden gelen araçlar kavşak trafiğine takılmadan alttan Kümbet mevkiine direkt geçecek. Zübeyde Hanım Caddesi ile Buhara Caddesi altgeçitle birbirine ... Devamını Oku »

Sivas’ta ‘RENT A CAR’ Firmaları tek merkezde toplanıyor

Sivas’ta ciddi manada otopark sorunu oluşturan rent a car firmaları artık tek bir merkezde toplanıyor. Şehir merkezindeki önlenemez araç artışı, trafik yoğunluğu ve otopark sıkıntısını beraberinde getirirken, Sivas Belediyesi almış olduğu önlemlerle sorunları bir bir çözmekte kararlı. Ulaşımın rahatlaması adına yeni yollar, köprüler, tünel ve altgeçitler yapan Belediye, hizmet sektöründe son yıllarda büyüyen araç kiralama firmalarının merkezdeki otopark sorunu için ... Devamını Oku »

Karşıyaka Köprülü Kavşak Projesinin Yapımına Başlanıyor

Karşıyaka’yı şehir merkezine yakınlaştıracak ve bölge halkının ulaşım sorununu tamamen ortadan kaldıracak olan yeni köprü için çalışmalar devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın da katılımıyla düzenlenen görkemli bir törenle temeli atılan yeni köprüde ilk ayaklar dikilmeye başlandı. Köprünün bağlantı yolunu mevcut çevre yolu ve askeri alandan geçirerek DSİ Kavşağı’na bağlayacak olan köprülü kavşak projesinin de şantiyesi kurularak ... Devamını Oku »