Pazar , 25 Haziran 2017
Son Dakika

58. Sivas

58. Sivas

Asrın Projesi Mevlâna Tüneli’nde Sivas Halkı İftar Yaptı

Asrın Projesi Mevlâna Tüneli’nde Sivas Halkı İftar Yaptı :Sivas Belediyesi’nin en büyük projeleri arasında yer alan Mevlâna Tüneli farklı bir organizasyona ev sahipliği yaptı. Tünel inşaatında Sivaslılar iftarda buluştu. Belediye Başkanı Sami Aydın seçim öncesinde Sivas’ta artan araç trafiğinin ve oluşan trafik sorununun çözülmesi için yaptığı çalışmaların başında gelen kuzey trafik aksının en önemli parçası olan Mevlâna Tüneli bugün Sivaslıları ... Devamını Oku »

Sivas Belediyesi Caddeleri Yeniliyor

Sivas Belediyesi Caddeleri Yeniliyor :Sivas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü sezonun açılmasıyla birlikte Sivas’ı açık hava şantiyesine çevirdi. Ekipler çalışmalarını; mevsim şartları nedeniyle 4-5 aya sığdırmak için büyük uğraş veriyor. Bu kapsamda Sivas Belediyesi Kazancılar Caddesinde gerçekleştirdiği altyapı ve üst yapı çalışmalarını tamamlamak üzere alanda asfalt dökülürken kaldırım çalışmaları da tamamlandı. Işıklandırma çalışmaları ise devam ediyor. Öte yandan Sivas Belediyesinin ulaşım ... Devamını Oku »

Sivas Belediyesi Ara Sokaklarda Asfaltlama Yapıyor

Sivas Belediyesi Ara Sokaklarda Asfaltlama Yapıyor :Sivas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ramazan ayında da çalışmalarına devam ediyor. Şehrin farklı bölgelerinde çok sayıda çalışmaya imza atan ekipler son olarak Gültepe, Karşıyaka ve Eğriköprü mahallesinde yoğun bir tempoyla çalışmalarını sürdürüyor. Belediye ekipleri Gültepe ve Karşıyaka Mahallesi’nde alt yapısı tamamlanan yerlerde asfalt, kaldırım çalışması yaparken Eğri Köprü Mahallesi’nde de üstyapı çalışmalarının sonuna gelindi. ... Devamını Oku »

Karşıyaka Köprüsünün İhalesi Yapıldı

Karşıyaka Köprüsünün ihalesi yapıldı :Karşıyaka’yı şehre yakınlaştıracak olan bölge halkının da uzun zamandır beklediği Köprünün İhalesi yapıldı. Yer teslimi gerçekleştirilen köprünün yakın zamanda yapımına başlanacak. Karşıyaka sakinleri tarafından yakından takip edilen Karşıyaka Köprüsü’nün yapımına Ramazan Bayramı sonrasında başlanması planlanıyor. Sivas Belediyesi tarafından işi alan firmaya iş teslimi yapılırken bölge halkının yakından takip ettiği köprünün yapımına Ramazan Bayramı sonrasında başlanması hedefleniyor. ... Devamını Oku »

Gültepe Mahallesi’nde de altyapı ve üstyapı çalışmaları başladı

Gültepe Mahallesi’nde de altyapı ve üstyapı çalışmaları başladı :Sivas Belediyesi 65 mahallede yenileme alt yapı ve üst yapı çalışmaları yapıyor. Her yıl 14-15 mahallede yapılan çalışmalar 2019 yılında tüm Sivas’ta tamamlanmış olacak. Bu çerçevede Gültepe Mahallesi’nde de altyapı ve üstyapı çalışmalarına başlandı. Tamamlanan altyapı çalışmalarının ardından asfalt ve kaldırım çalışmaları tüm hızıyla devam eden Gültepe Mahallesi’nde incelemelerde bulunan Belediye Başkanı ... Devamını Oku »

Sivas’ta halk otobüslerinde kadın şoför özendirilecek

Sivas’ta halk otobüslerinde kadın şoför özendirilecek :Sivas Belediyesi Halk Otobüslerinin Toplanma Merkezini Cumhuriyet Üniversitesi’ne taşıyor. 12 Haziran’da tamamlanması planlanan Halk Otobüslerinin Toplanma Merkezinde Belediye Başkanı Sami Aydın ve beraberindeki heyet incelemelerde bulundu. Hem üniversite öğrencileri hem de Sivas halkının farklı mahallelere kolay ulaşımının sağlanması için çalışma yapan Sivas Belediyesi bunun için ilk olarak Halk Otobüslerinin Toplanma Merkezini Cumhuriyet Üniversitesi içine ... Devamını Oku »