Çarşamba , 23 Ağustos 2017
Son Dakika

61. Trabzon

61. Trabzon

Ordu Büyükşehir, 1300 km’lik sıcak asfalt yol programının 350 km’sini tamamladı

95 mahallede 201 farklı noktada yol çalışması yapan Ordu Büyükşehir Belediyesi, 1300 km’lik sıcak asfalt yol programının 350 km’sini tamamladı. Başkan Enver Yılmaz, “Geride bıraktığımız süreçte 19 ilçe ve 112 grup yolunda 825 personel, 397 araç ve iş makinesiyle 350 km yolda sıcak asfalt, 676 km sathi asfalt kaplama ve 31 km beton yol çalışması yaparken, 200.000 m3 taş duvar, ... Devamını Oku »

Durmak yok asfalta devam

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin 2017 yılı içinde kendi tesislerinde üretip yollara serdiği asfalt miktarı 5 Ağustos itibariyle 125 bin tonu aştı. Büyükşehir Belediyesi ayrıca yine kendi tesislerinde ürettiği betonla yol betonlaması yapmayı sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi il genelindeki ana arterler ve mahalle yollarındaki çalışmalarına ara vermeden devam ederken asfaltlama çalışmaları başta olmak üzere yol bakım-onarım çalışmaları, istinat duvarı, menfez ve kanava gibi ... Devamını Oku »

Başkan Gümrükçüoğlu, dolmuş durak başkanlarıyla buluştu

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, dolmuş durak başkanları ile bir araya geldi. Başkan Gümrükçüoğlu özellikle trafik kuralları ve UKOME kararlarına hassasiyetle uyulması hususunda durak başkanlarına tavsiyelerde bulundu. Büyükşehir Belediyesinin Sera Gölü Tesislerinde dolmuş durak başkanlarıyla istişare toplantısı gerçekleştiren Gümrükçüoğlu, şoför esnafının çok önemli bir kamu hizmetini yerine getirdiğine dikkat çekti. Bu önemli hizmette ahlaki ve kanuni kurallara ... Devamını Oku »

Santa Harabeleri Yolunu bakım

Gümüşhane sınırları içinde bulunan Santa Harabelerine (tarihi Santa madenci kasabası) Trabzon’dan ulaşımı sağlayan yolun stabilize olan kısmı Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından bakıma alındı. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi tarafından sürdürülen çalışmalar kapsamında önce yolun yağmur suyu kanalları oluşturuluyor. Sonrasında ise serilen stabilize malzeme silindir ile sıkıştırılarak yol standartlara uygun hale getiriliyor. Trabzon Büyükşehir Belediyesinin bölgede yaptığı çalışmadan yöre sakinleri olarak ... Devamını Oku »

Trabzon Büyükşehir Belediyesi yollarda kalıcı yatırımlara imza atıyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin mahallenin yollarında gerçekleştirdiği kalıcı çalışmalar dikkat çekiyor. Mahalle yollarındaki sorunları çözüme kavuşturmak için 2016 yılında Trabzon tarihinin en yüksek bütçeli yol çalışmasına imza atan Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılında da yol çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. Her gün Trabzon’un 4 ayrı noktasında asfaltlama çalışması icra eden Büyükşehir Belediyesi, Araklı ilçesinin Değirmencik Mahallesi ile Sürmene ilçesinin Petekli Mahallesi’nde 4 km yol ... Devamını Oku »

Trabzon’da bu yıl yollara serilen asfalt 110 bin tonu aştı

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin 2017 yılı içinde üretip yollara serdiği asfalt miktarı 25 Temmuz itibariyle 110 bin tonu aştı. Büyükşehir Belediyesi il genelindeki ana arterler ve mahalle yollarındaki çalışmalarına ara vermeden devam ederken asfaltlama çalışmaları başta olmak üzere yol bakım-onarım çalışmaları, istinat duvarı, menfez ve kanaval gibi sanat yapısı inşaatlarını aralıksız olarak sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi bu yıl ayrıca kendi tesislerinde ürettiği ... Devamını Oku »