Cuma , 15 Aralık 2017
Son Dakika

62. Tunceli

62. Tunceli

Tunceli-Ovacık karayolu Ulaşıma Kapatıldı

Tunceli-Ovacık karayolu Ulaşıma Kapatıldı :Tunceli Valiliği, Tunceli-Ovacık karayolunun devam eden operasyonlar nedeniyle ikinci bir emre kadar çift taraflı olarak ulaşıma kapatıldığını duyurdu.. Tunceli Valiliği, Tunceli-Ovacık karayolunun devam eden operasyonlar nedeniyle ikinci bir emre kadar çift taraflı olarak ulaşıma kapatıldığını duyurdu. Valilik tarafından yapılan açıklamada, merkez ve Ovacık ilçesinin bazı köy ve mahallelerinde de devam eden operasyonlar nedeniyle ikinci bir emre ... Devamını Oku »

Asma köprüde tehlikeli yolculuk

Asma köprüde tehlikeli yolculuk :Tunceli’nin Ovacık ilçesinde, Munzur Nehri üzerine yıllar önce yaptırılarak yaya trafiğine açılan asma köprünün araç geçişi için de kullanılması tehlikeye davetiye çıkarıyor. Ovacık ilçe merkezine bağlı Güneykonak ve Yaylagünü köylerinin çevre yerleşimlere en kestirme ulaşım noktası olan asma köprü, sadece yaya geçişlerine açık olmasına rağmen, sürücüler tarafından da kullanılıyor. İlçede, Munzur Nehri üzerinde kurulu olan üç ... Devamını Oku »

Tunceli-Pülümür karayolu ulaşıma kapatıldı

Tunceli-Pülümür karayolu ulaşıma kapatıldı :Tunceli-Pülümür karayolunun güvenlik gerekçesiyle ikinci bir emre kadar ulaşıma kapatıldığı bildirildi. Valilikten yapılan açıklamada, güvenlik güçlerinin, halkın desteği ile il genelinde huzur ve güvenin tesisi için çalışmalarına aralıksız devam ettiği belirtildi. Vatandaşların can ve mal güvenliğinin temini açısından bazı karayollarının ulaşıma kapatıldığı kaydedilen açıklamada, “Bu sabah 06.00’dan itibaren ikinci bir emre kadar, Tunceli-Pülümür karayolu çift taraflı ... Devamını Oku »

Tunceli Ovacık yolu EYP imha edilerek ulaşıma açıldı

Tunceli Ovacık yolu EYP imha edilerek ulaşıma açıldı :Tunceli’nin Ovacık ilçesinde güvenlik güçleri tarafından tespit edilen el yapımı patlayıcının (EYP) imha edilmesinin ardından dün akşam çift taraflı olarak kapatılan karayolu yeniden ulaşıma açıldı. Tunceli’nin Ovacık ilçesinde güvenlik güçleri tarafından tespit edilen el yapımı patlayıcının (EYP) imha edilmesinin ardından dün akşam çift taraflı olarak kapatılan karayolu yeniden ulaşıma açıldı. Tunceli’nin Ovacık ... Devamını Oku »

Köylüler köprüyü kullanamıyor

Köylüler köprüyü kullanamıyor :Ovacık’ta geçen yıl Ağustos ayında zırhlı aracın geçişi sırasında üzerine döşenen bombanın patlatılmasıyla bir bölümü yıkılan köprü halen onarılmadı. Dersim’in Ovacık (Pulur) ilçesinde geçen yıl ağustos ayında, PKK’liler tarafından zırhlı bir aracın geçişi sırasında köprüye döşenen bomba sebebiyle bir bölümü yıkılan köprü bir yıldır köprü onarılmadı. Vatandaşların onarma önerisi ise kaymakamlık tarafından güvenlik gerekçesiyle sürekli geri çevrilmiş. ... Devamını Oku »

Tunceli-Ovacık karayolu çift taraflı ulaşıma kapatıldı

Tunceli-Ovacık karayolu çift taraflı ulaşıma kapatıldı :Tunceli’de düzenlenen 16. Munzur Kültür ve Doğa Festivalinin huzur ve güven içinde geçmesi amacıyla Tunceli-Ovacık karayolu geçici olarak çift taraflı ulaşıma kapatıldı. Tunceli Valiliğinden yapılan açıklamada, “İlimizde düzenlen festivalin huzur ve güven içerisinde geçmesinin temini için 28 Temmuz saat 24.00 ile 31 Temmuz saat 24.00 arasında Tunceli-Ovacık karayolu çift taraflı olarak trafiğe kapatılmıştır. Güvenlik ... Devamını Oku »