Cuma , 28 Nisan 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 63. Şanlıurfa

63. Şanlıurfa

Şanlıurfada Toplu Taşıma Araçlarına Revizyon

Şanlıurfada Toplu Taşıma Araçlarına Revizyon :Toplu taşımayı kullanan yolcuların daha konforlu yolculuk yapabilmeleri için çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, yeni aldığı araçların yanı sıra mevcut araçlarında da revizyona gidiyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi kuruluşu BELSAN, Ulaşımda vatandaşlara daha iyi ve konforlu hizmet verebilmek amacıyla yenilenmeye devam ediyor. Günlük olarak 190 bin kişilik taşıma kapasitesine sahip olan BELSAN Ulaşım filosunun ilk etapta ... Devamını Oku »

Viranşehir Şehirlerarası İlçe Otogar Sahası Asfaltlandı

Viranşehir Şehirlerarası İlçe Otogar Sahası Asfaltlandı :Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Ekipleri, Viranşehir şehirlerarası otogar sahasının çökme yapan tabanını sıcak asfaltla güçlendirdi. Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda hizmete açılan şehirlerarası ilçe otogarının kilitli parke olan tabanında yaşanan çökmelerin önüne geçmek amacıyla çalışma başlatan ekipler, sökümünü yaptıkları kilitli parkenin ardından sahası asfaltlayarak tekrar hizmete sundu. MARDİNYOLU-EYÜPNEBİ TÜRBESİ BAĞLANTI YOLU ... Devamını Oku »

Şanlıurfa Araştırma Hastanesinin Otopark Sorununa Büyükşehir’den Kalıcı Çözüm

Şanlıurfa Araştırma Hastanesinin Otopark Sorununa Büyükşehir’den Kalıcı Çözüm :Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 600 araç kapasiteli ikinci otoparkın yapımını tamamladı. Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetiminin talebini iletmesinin ardından planlama yaparak çalışmalarını kısa sürede tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, hastaneye 600 araçlık yeni bir otopark kazandırdı. Otoparkın her aşamasını üstlenen Büyükşehir Belediyesi, Şubat Ayında asfaltını ... Devamını Oku »

Şanlıurfa Büyükşehir, Viranşehir Kırsal Mahallelerinde Çalışmalarını Sürdüyor

Şanlıurfa Büyükşehir, Viranşehir Kırsal Mahallelerinde Çalışmalarını Sürdüyor :İlçe merkezlerin yanı sıra kırsalda da çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Viranşehir ilçesi kırsal mahallelerdeki stabilize yol, sathi asfaltlama, büz boru, reglaj, beton yol, Rotmix yama asfalt ve beton parke çalışmalarını mevsim şartlarına bağlı olarak devam ediyor. Kırsal mahallelerde daha yaşanılabilir koşulları oluşturmak için çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ... Devamını Oku »

Şanlıurfa Büyükşehir Tarihi İpekyolunun Asfaltını Revize Ediyor

Şanlıurfa Büyükşehir Tarihi İpekyolunun Asfaltını Revize Ediyor :Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, asfalt revize çalışması kapsamında ‘Ticaretin Kalbi’ konumunda olan İpekyolu’nda asfaltlama çalışmasını sürdürüyor. 13 ayrı ilçede yürütülen başta prestij cadde uygulaması ve diğer asfaltlama çalışmaları kapsamında 2 Milyon 930 bin metrekare asfalt serimi yaparak bir rekora imza atan Büyükşehir Belediyesi, Karaköprü, Haliliye ve Eyyübiye ilçelerinde yürüttüğü asfalt revizesi kapsamında yolların kalitesini ... Devamını Oku »

Şanlıurfa Büyükşehir’den Balıkayağı Bulvarında Hummalı Çalışma

Şanlıurfa Büyükşehir’den Balıkayağı Bulvarında Hummalı Çalışma :Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, üstyapı çalışmaları kapsamında 13 ayrı ilçede yeni yapılan yerleşim alanlarına cadde ve bulvarlar açmaya çalışıyor. Her yıl ortalama 25 bin nüfus artışının yaşandığı Karaköprü’de yeni kurulan yaşam bölgelerinde sorunsuz bir ulaşım için yeni yollar ve bulvarlar inşa eden Büyükşehir Belediyesi Karaköprü ilçesi Balıkayağı Bulvarında hummalı bir çalışma yürütüyor. Bir yandan kazı ... Devamını Oku »