Pazartesi , 22 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 63. Şanlıurfa

63. Şanlıurfa

Karakoyun Köprülü Kavşağı hayata geçiyor

Şanlıurfa’da ulaşım sorunlarını ortadan kaldırabilmek için çelik köprüler, bulvarlar ve köprülü kavşaklar yaparak trafiği büyük ölçüde rahatlatan Büyükşehir Belediyesi, bu kez Karakoyun Köprülü Kavşağı için çalışmalarına ağırlık verdi. Çalışmaları sahada inceleyen Başkan Nihat Çiftçi, “Sorunlara neşter atarak Şanlıurfa’mızın önünü açıyoruz” dedi. Şanlıurfa, yıllardır biriken ulaşım sorunlarını Büyükşehir Belediyesi sayesinde kademeli olarak aşıyor. Son 2 buçuk yılda şehre 11 yeni bulvar, ... Devamını Oku »

Eyyübiye’de Yol Yapım Çalışmaları Yoğunlaştı

2017 yılında Şanlıurfa tarihinin en büyük asfalt atağını hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, 2018 yılında da aynı tempoyla çalışmalarını sürdürmeye başladı. Büyükşehir ekipleri son olarak Eyyübiye ilçesinde yol yapım çalışmalarına yoğunluk verdi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, 13 ayrı ilçede yürüttüğü yol yapım çalışmalarını Eyyübiye ilçesinde yoğunlaştırdı. Karaköprü ve Haliliye’de devam eden yol yapım çalışmalarının yanı sıra Eyyübiye ilçesini adeta şantiyeye çeviren Büyükşehir ... Devamını Oku »

Akçakale’de Sıcak Asfalt Çalışması

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Akçakale ilçesinin Yenişehir Mahallesinde başlatılan sıcak asfalt çalışması tamamlandı. 13 ilçeye eşit bir şekilde hizmet götüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri deforme olan yolların bakımlarını sürdürüyor. Akçakale ilçesinde Yenişehir Mahallesi Nülifer, bey ve Işık sokakta sıcak asfalt serimini tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, ilçede deforme olan yolların bakımına devam ediyor. İlçenin Ahmet Bahçıvan Caddesinde deforme ... Devamını Oku »

Narlıdere Kavşağında Çalışmalar Sürüyor

Şanlıurfa’daki trafik akışını rahatlatmak amacıyla Büyükşehir Belediyesinin Karaköprü İlçesinde yapımına başladığı Narlıdere katlı Köprülü Kavşak proje çalışması hızla ilerliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi,, “Şanlıurfalılar için önemli bir projeyi gerçekleştiriyoruz” dedi. Kentteki trafik akışının rahatlaması amacıyla Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin Karaköprü ilçesi Narlıdere Mahallesinde başlattığı Narlıdere katlı Köprülü Kavşak projesi devam ediyor. Narlıdere Köprülü Kavşağı, Diyarbakır Yolunun ayırdığı Karaköprü’nün iki yakası ... Devamını Oku »

Şanlıurfa’nın Trafiği Akıllı Kavşaklarla Ulaşım Akışı Sağlanıyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, 12 kavşağın akıllı kamera sistemi ile izlendiği sinyalizasyon merkezinde incelemelerde bulundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, “İlçelerde akıllı şehir uygulaması için alt yapı çalışmasını sürdürüyoruz” dedi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, trafik yoğunluğunun en fazla olduğu kavşakları akıllı kamera sistemi ile kontrol ediyor. Trafik yoğunluğuna göre yönlendirilmenin yapıldığı merkezde 12 kavşak aynı anda ... Devamını Oku »

Batman Trafiğine Nefes Aldırtacak Yollar Açılıyor

Batman Belediyesi, kentin birçok noktasında molozdan arındırma, yol genişletme ve imarda yer alan yolları açmak suretiyle ulaşımı rahatlatacak çalışmalarını sürdürüyor. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü yol yapım ekipleri Bayındır, Korik ve Cudi Mahallelerinde yürüttüğü yol genişletme ve yeni yol açma çalışmaları ile hem şehir içi trafiği rahatlatıyor hem de kent içi ulaşım ağını büyütüyor. Cudi Mahallesi 3528 Sokakta yol açma çalışması ... Devamını Oku »