Perşembe , 29 Haziran 2017
Son Dakika

65. Van

65. Van

Gevaş’ta yol yapım çalışmaları sürüyor

Gevaş’ta yol yapım çalışmaları sürüyor :Van Büyükşehir Belediyesi, Gevaş’ta yol yapım çalışmalarını sürdürüyor. İlçede bu yıl toplamda 52 km’lik yol yapımı gerçekleştirilecek. Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı, Gevaş’a bağlı Kurultu – Yanıkçay, Yemişlik – Bağlama grup yollarında ve Dereağzı Mahallesi – İskele Mahallesi ile Yuva Mahallesi arasındaki 14 km’lik yolda alt ve üst yapım işlerini aralıksız sürdürüyor. Yol ... Devamını Oku »

Van Büyükşehir Belediyesi’nden yol devrimi

Van Büyükşehir Belediyesi’nden yol devrimi :Van’da, mahalle yollarına cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımı yapılıyor. Van Büyükşehir Belediyesi, mahalle yollarına 211 milyon harcayacak. Van Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılı programı çerçevesinde yol yapım çalışmalarına aralıksız devam ediyor. İçişleri Bakanlığı’nca kanun hükmünde kararname (KHK) kapsamında Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen Vali İbrahim Taşyapan’ın göreve başladığı Kasım ayından itibaren mahalle yollarında adeta ... Devamını Oku »

Van’da yol kavşak ve kaldırım çalışmaları devam ediyor

Van’da yol kavşak ve kaldırım çalışmaları devam ediyor :Van Büyükşehir Belediyesi, kent trafiğini rahatlatmak için başlattığı çalışmalara devam ediyor. Eski emniyet kavşağı ve eski araştırma hastanesinde toplu ulaşım araçları için yeni alanlar oluşturuldu. Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı, vatandaşların şehir içi trafikte rahat hareket edebilmeleri için projelerini bir bir hayata geçiriyor. Ekipler, şehir trafiğini olumsuz etkileyen eski emniyet ... Devamını Oku »

Van’da yol çizgi işaret boyaları yenileniyor

Van’da yol çizgi işaret boyaları yenileniyor :Van Büyükşehir Belediyesi bir yandan şehirdeki yolların bakımını yaparken diğer yandan da solmuş yol çizgilerini ve trafik işaret boyalarını yeniliyor. Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı’na bağlı Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekipleri ağır kış şartları nedeniyle zarar gören yol çizgilerini yenileme çalışması yapıyor. Kaldırım ve refüjlerde bulunan bordür taşlarını da sarı – beyaz renklere boyayan ekipler ... Devamını Oku »

Doğu caddesi bakıma alındı

Doğu caddesi bakıma alındı :Van Büyükşehir Belediyesi, doğu caddesinde bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor. Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı, kent merkezinde asfalt ve kaldırımları yıpranan yollarda bakım ve onarım çalışmalarına hız verdi. Bu kapsamda Hacıbekir Mahallesi’nde çalışmalarını sürdüren ekipler, Doğu Caddesi’nde geniş kapsamlı bakım çalışması başlattı. Caddede ağır kış şartlarından dolayı tahrip olan asfalt ve kaldırımlar yama çalışması ... Devamını Oku »

Çatak’ta mahalle yollları yenileniyor

Çatak’ta mahalle yollları yenileniyor :Van Büyükşehir Belediyesi, Çatak’ta ulaşım sıkıntısı yaşayan mahalleler için adeta dağları ve tepeleri bir bir deviriyor. Büyükşehir Belediyesi’nin kent genelinde başlattığı yol bakım onarım ve yenileme çalışmaları aralıksız devam ediyor. Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, Çatak’ın Akçabük Mahallesi’nde yol genişletme ve asfaltlama çalışması yapıyor. İlçenin zorlu doğasında gecesini gündüzüne katan yol yapım ... Devamını Oku »