Cumartesi , 29 Nisan 2017
Son Dakika

65. Van

65. Van

Başkan YILMAZ’dan Karayolları Van 11. Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti

Başkan YILMAZ’dan Karayolları Van 11. Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti : Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, daha önce bir süre görev yaptığı Karayolları Genel Müdürlüğü Van 11. Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti. Van’daki temasları kapsamında kendisinin de bir süre Bölge Müdürü olarak hizmet verdiği KGM Van 11. Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret etmeyi ihmal etmeyen Başkan Yılmaz, Bölge Müdürü Ahmet Turan Gülşah’la ... Devamını Oku »

Karabet Kar Tüneli hizmete girdi

Karabet Kar Tüneli hizmete girdi :2014 yılında Van’da yapımına başlanan Karabet Kar Tüneli, hizmete sunuldu. Karayolları 11. Van Bölge Müdürlüğü tarafından Van’ın Bahçesaray ilçesinde inşa edilen tünel; kışın olumsuz hava koşullarının etkili olması ve aylarca yolunun kapalı kalmasından dolayı “Dokuzuncu gezegen” olarak adlandırılıyor. “KABUS SONA ERİYOR” Karayolları 11. Van Bölge Müdürü Ahmet Turan Gülhaş, konuyla ilgili bir açıklama yaparak, “Biliyorsunuz ... Devamını Oku »

Dokuzuncu Gezegende Kar Tüneli Sevinci

Dokuzuncu Gezegende Kar Tüneli Sevinci :Van’da “Dokuzuncu gezegen” olarak adlandırılan bölgede kışın yolların kapanmaması amacıyla 4 yıl önce yapımına başlanan kar tüneli çalışmalarında sona gelindi. Van’ın Bahçesaray ilçesinde “Dokuzuncu gezegen” olarak adlandırılan bölgede kışın yolların kapanmaması amacıyla Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü tarafından 4 yıl önce yapımına başlanan kar tüneli çalışmalarında sona gelinmesi, ilçe halkı tarafından sevinçle karşılandı. ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI Kışın ... Devamını Oku »

Van çevre yolu ile ilgili flaş gelişme

Van çevre yolu ile ilgili flaş gelişme :Bakanlar Kurulu Çevre Yolu’nun geçtiği bölgelerde imar planı, kamulaştırma yetkisini Van Büyükşehir Belediyesi’nden alarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na veren Kanun Hükmünde Kararnameyi onayladı. KHK Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. Bakanlar Kurulu Van’da kamuoyunun yakından takip ettiği Çevre Yolu yapımında imar planları ile her türlü arazi ve arsa düzenlemelerini yapma, yaptırmaya ve onaylamaya Çevre ... Devamını Oku »

Çatak ilçesindeki yatılı bölge ortaokulunun bahçesi asfaltlandı

Çatak ilçesindeki yatılı bölge ortaokulunun bahçesi asfaltlandı :Karayolları 11. Van Bölge Müdürlüğü tarafından Çatak ilçesindeki yatılı bölge ortaokulunun bahçesi asfaltlandı. Karayolları 11. Van Bölge Müdürlüğü ekipleri, Adnan Menderes Mahallesinde bulunan Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi ve Aras Sokaktaki çalışmanın ardından yatılı bölge ortaokulunun bahçesini de asfaltladılar. İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Salih Taş, yıllardır çevre düzenlemesi yapılamayan okulun bahçesini asfaltladıklarını belirterek, ... Devamını Oku »

Tatvan çevreyolu 2017 yılı içinde ihaleye çıkılacak

Tatvan çevreyolu 2017 yılı içinde ihaleye çıkılacak :Bitlis’in Tatvan ilçesinin yıllardır temel sorunları arasında bulunan ve trafik sorununu çözmek amacıyla yapılması planlanan çevreyolu için 2017 yılı içinde ihale yapılacağı belirtildi. Çevreyolu ile ilgili gazetecilere bilgi veren Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, ilçedeki trafik sorununu büyük ölçüde çözecek olan çevreyolu projenin toplulaştırma sorunu nedeniyle geciktiğini, ancak 2017 yılı içerisinde ihaleye çıkacağını ... Devamını Oku »