Salı , 24 Ekim 2017
Son Dakika

65. Van

65. Van

İki Nisan Caddesi Yenileniyor

Van Büyükşehir Belediyesi, İki Nisan Cadde’sini baştan aşağı yeniliyor. Caddeye ilk kazma pazartesi vuruluyor. Vatandaş odaklı belediyecilik hizmetlerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi, hizmet ataklarına devam ediyor. İçişleri Bakanlığı’nın Kanun Hükmünde Kararnamesi (KHK) sonrası gerçekleştirdiği projelerle halkın takdirini kazanan Van Büyükşehir Belediyesi yine önemli bir projeyi hayata geçiriyor. Van’ın önemli ulaşım ağları arasında yer alan İki Nisan Caddesi modern bir yapıya kavuşturularak ... Devamını Oku »

Van Büyükşehir trafik ışıkları ve yaya geçitlerinde onarım çalışması yaptı

Van Büyükşehir Belediyesi cadde ve sokaklarda bulunan trafik ışıkları ve yaya geçitlerinde onarım çalışması yaptı. Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığına bağlı, Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından cadde ve sokaklarda yürütülen çalışmalar aralıksız sürdürülüyor. Yapılan çalışmalar kapsamında şehrin işlek caddelerinde bulunan trafik ışıkları yenilenirken yaya geçitleri, yönlendirme levhaları, yaya yolu çizgileri onarıldı. Yine kent merkezinin önemli geçiş noktalarında bulunan ... Devamını Oku »

Bahçesaray İlçesi’nde 8 mahalleyi bir birine bağlayan yol asfaltlandı

Van Büyükşehir Belediyesi, Bahçesaray İlçesi’nde 8 mahalleyi bir birine bağlayan 30 kilometrelik yolu asfaltla kapladı. Mahalleli ilk kez asfaltla buluşmanın sevincini yaşadı. Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkalığına bağlı ekipler, İlçelerdeki yol çalışmalara aralıksız devam ediyor. Yol yapım ekipler tarafından Bahçesaray İlçesi’nde TOKi, Kırmızı Köprü mevkii, Kaşıkçılar, Elmayaka, Peketli, Bağcılar, Liman, Altındere mahallelerini bir birine bağlayan 30 kilometrelik bölüm ... Devamını Oku »

Çatak’a 110 km sıcak asfalt yapılacak

Çatak’a 110 km sıcak asfalt yapılacak :Van Büyükşehir Belediyesi, Çatak ilçesinin yol ağlarını sıcak asfaltla donatacak. İlçede bu yıl yaklaşık 110 km sıcak asfalt uygulaması yapılacak. Büyükşehir Belediyesi’nin yeni yol yapımı konusundaki atılımları devam ediyor. Çatak’ın birçok mahallesinde çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, bu yıl ilçede 110 km sıcak asfalt uygulaması yapacak. Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Fazıl Tamer ve ... Devamını Oku »

Başkan Zorluoğlu; “Van Büyükşehir Belediyesi çalışıyor, Van güzelleşiyor”

Şerefiye Caddesi’nde bir süre önce başlayan bölünmüş yol çalışmalarında sona gelindi. Bu gün itibariyle asfalt serimine başlanan yolda incelemelerde bulunan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu çalışmaları bizzat inceledi. Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler Şerefiye Caddesi’ndeki asfalt serim çalışmalarına Çohaz Petrol kavşağında başladı. Bostaniçi Mahallesi’ne kadar 2.2 km’lik yolda toplamda 5 bin ton ... Devamını Oku »

Akşit Mahallelisinin yol çilesi bitti

Akşit Mahallelisinin yol çilesi bitti :Van Büyükehir Belediyesi, Akşit Mahallesi’ne ulaşımı sağlayan eski yola alternatif yeni bir yol yaparak köylülerin yol sıkıntısına son verdi. Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, her yağışın ardından toprak kaymalarının yaşandığı Akşit Mahallesi yoluna alternatif yeni bir yol yaptı. Mahallelinin sürekli şikayet bildirmeleri üzerine harekete geçen yol yapım ekipleri, incelemeler sonucunda köylünün ... Devamını Oku »