Perşembe , 14 Aralık 2017
Son Dakika

68. Aksaray

68. Aksaray

Aksarayda kavşak düzenleme ve asfalt çalışmaları sürüyor

Aksarayda kavşak düzenleme ve asfalt çalışmaları sürüyor :Aksaray Belediyesi Fen işleri müdürlüğü ve Ulaşım Hizmetleri müdürlüğü ekipleri şehrin muhtelif yerlerinde kavşak düzenleme ve asfalt çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Belediye ekipleri, Şehirlerarası Otobüs terminali ile Metropol koleji ve Aksaray Hastanesi karşısında bulunan kavşakları yeniden düzenledi. Kavşakların dar alanlarını genişleten ve bordür taşı döşeyen ekipler, yeni modern yaya kaldırımlarının yapılmasının ardından yollara da ... Devamını Oku »

Aksarayda Makas Kavşağına alt geçit yapılıyor

Aksarayda Makas Kavşağına alt geçit yapılıyor :Aksaray’da iki mahalleyi birbirinden ayıran E-90 Karayolu’na araç trafiğin için alt geçit yapılıyor. E-90 Karayolunda bir süredir gündemde olan alt geçit çalışması yapılan girişimlerle sonuçlandı. Karayolunun etrafından bulunan 2 mahalleyi birleştirecek olan alt geçit için zemin etüt çalışmaları başlarken, 2017 yılı içerisinde tamamlanacağı öngörülüyor. Konuyla ilgili bilgiler veren Tacin Mahallesi Muhtarı İbrahim Telli, alt ... Devamını Oku »

Aksaray Belediyesi, Nevşehir yolunda yeşillendirme çalışması yapıyor

Aksaray Belediyesi, Nevşehir yolunda yeşillendirme çalışması yapıyor :Aksaray Belediyesi şehrin girişindeki Nevşehir yolunda refüj ve çevre düzenlemesi çalışması yapmaya başladı. Karayolları Genel Müdürlüğü’nün Aksaray-Nevşehir Karayolunu yeniden düzenleyerek tamamlamasının ardından Aksaray Belediyesi de refüjlerdeki ağaçların korunması ve alanın yeniden çimlendirilmesi için çalışmalara başladı. Yol üzerinde kavşak ve refüjde peyzaj çalışması başlatan belediye ekipleri, yol yapımı sırasında aşağıda kalan refüjdeki ağaçların korunması ... Devamını Oku »

Aksaray Karayolu Trafik Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Aksaray Karayolu Trafik Güvenliği Toplantısı Yapıldı :Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı Koordinasyon Kurulu Toplantısı Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Vali Vekili Armağan Önal Başkanlığında yapılan toplantıya; İl Jandarma Komutanı Albay Gazi Demir, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Baydar, Emniyet Müdür Yardımcısı Hikmet Kafkas, İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, İl Sağlık Müdür Vekili Can Cansızlar, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü ... Devamını Oku »

Aksarayda trafik kazası 3 ölü, 5 ağır yaralı

Aksarayda trafik kazası 3 ölü, 5 ağır yaralı :Aksaray-Adana karayolu Organize Sanayi Bölgesi önünde meydana gelen trafik kazasında 3 kişi öldü, 5 kişi ağır yaralandı. Kaza, öğle saatlerinde Aksaray-Adana Karayolu 10’uncu kilometresi Organize Sanayi Bölgesi kavşağında meydana geldi. dana’dan Aksaray istikametine seyir halinde olan Harun Tanabaş (52) idaresindeki 33 BCB 18 plakalı otomobil, Organize Sanayi kavşağında iddiaya göre tali yoldan ... Devamını Oku »

Bayram Öncesi Yol Çalışması Trafiği Aksatıyor

Bayram Öncesi Yol Çalışması Trafiği Aksatıyor :Her yıl yaz aylarında trafik yoğunluğunun tavan yaptığı Aksaray’da Karayolları ekiplerinin Ankara yolu üzerinde başlattıkları çalışma trafik akışını aksatıyor. Aksaray’ı diğer illere bağlayan E90 Karayolu’ndaki yol yapım çalışmalarının hemen bayram öncesine denk gelmesi trafik akışında ciddi sıkıntılar oluşmasına neden oluyor. Türkiye’nin en önemli kavşak noktalarından birisi olan Aksaray’da okulların tatil olması ve bayram nedeniyle ... Devamını Oku »