Çarşamba , 23 Ağustos 2017
Son Dakika

70. Karaman

70. Karaman

Asfaltlama Çalışmaları İbrahim Hakkı Konyalı Mahallesi’nde

Karaman Belediyesi, yol ve kaldırım çalışmalarına İbrahim Hakkı Konyalı Mahallesi’nde devam ediyor. Şehrin bir çok yerinde çalışmalarına aralıksız devam eden Karaman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, sıcak asfalt çalışmalarına İbrahim Hakkı Mahallesi’nde devam ediyor. Mahallede bulunan sokaklarda yıpranan ve kullanılamaz hale gelen kaldırımların sökülerek yenilenmesinin ardından, ekipler sıcak asfalt serim işlemine başladı. Mevsim şartlarının alt ve üst yapı çalışmalarına ... Devamını Oku »

Karaman’da Larende Alt Geçidinde Çalışmalar Hızlandı

Karaman Belediyesi ve TCDD Genel Müdürlüğü işbirliğinde projelendirilerek yapımına başlanan Larende Alt Geçidi’nde çalışmalar hızlandı. Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Başkan Yardımcısı Duran Kabaağaç ve Belediye Meclis Üyesi Mustafa Sarı ile birlikte çalışmaları inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Karaman Belediyesi ve TCDD işbirliğiyle yapımına başlanan Larende alt geçidinde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Alt geçidin yapıldığı alanda çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan; ... Devamını Oku »

Asfalt Çalışmaları Larende Mahallesi’nde Devam Ediyor

Karaman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, asfalt çalışmalarına Larende Mahallesi’nde devam ediyor. Kentin birçok noktasında ve mahallesinde çalışmalarını sürdüren belediye ekipleri, Sümer ve Yenişehir Mahallelerinin ardından Larende Mahallesi’ndeki sokaklarda sıcak asfalt çalışması yapıyor. Deforme olan eski asfaltı kazıyan ekipler, zemine asfalt öncesi PMT sererek cadde ve sokakları sıcak asfaltla kaplıyor. Bu arada bölgede, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri tarafından ... Devamını Oku »

Kavşaklar Led Işıkla Süslendi

Karaman Belediyesi’nin şehrin muhtelif yerlerinde başlattığı peyzaj düzenleme çalışmaları devam ediyor. İl genelinde bazı kavşaklara yerleştirilen LED ışıklandırmalar bulunduğu çevreye güzel bir görünüm kazandırdı. Karaman Belediyesi, farklı tasarımlardaki aydınlatma modellerini hayata geçirmeye devam ediyor. Bu bağlamda Karaman Belediyesi tarafından şehrin dört farklı noktasında değişik figürlerde LED aydınlatma çalışması yapıldı. Tren garı, Emekseven Köprüsü, Karaman Kalesi ve Alparslan Türkeş Bulvarı’nda gerçekleştirilen ... Devamını Oku »

Asfalt Çalışmaları Yenişehir ve Sümer Mahallesi’nde Devam Ediyor

Karaman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, asfalt çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Yoğun bir tempoyla yol yapım çalışmalarını sürdüren Karaman Belediyesi, Yenişehir ve Sümer Mahallesi’nde 21 sokak, Tekel Suma Fabrikasına çıkan Sabri Ülgen Caddesi ve bahçe yollarında asfalt çalışması gerçekleştirdi. Karaman’ın devlet ve belediye yatırımlarıyla adeta bir şantiye haline geldiğini ifade eden Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, altyapısı tamamlanan yerlerde ... Devamını Oku »

Sanayi Köprülü Kavşağı Projesinde Çalışmalar Devam Ediyor

Başkan Çalışkan: “Ulaşıma Kalite ve Güven Getiren Yatırımlar Yapıyoruz” Karaman Belediyesi şehir içi ulaşımı rahatlatmak ve modern hale getirmek için yatırımlarına devam ediyor. Bu kapsamda Sanayi Kavşağı (Bisikletli Kavşak) diye bilinen noktaya yapılacak olan yeni köprülü kavşakta çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Karaman Belediyesi tarafından İbrahim Öktem ve Atatürk Caddesi’nin kesiştiği noktaya projelendirilen, Sanayi Köprülü Kavşağı’nda çalışmalar aralıksız devam ediyor. ... Devamını Oku »