Pazartesi , 1 Mayıs 2017
Son Dakika

72. Batman

72. Batman

Batmanda Kapalı Sokak ve Yollar Ulaşıma Açılıyor

Batmanda Kapalı Sokak ve Yollar Ulaşıma Açılıyor :Batman Belediyesi, İmar planında yol olarak yer alan fakat henüz ulaşıma açılmamış cadde ve sokakları tek tek belirleyerek araç ve yaya kullanımına açıyor. Batman’da her yıl çok sayıda yeni araç kent trafiğine dahil olurken, Belediye oluşan araç fazlalığı nedeniyle şehrin mevcut cadde ve sokaklarını destekleyici yeni yolların oluşturulmasına gidiyor. İmar planında cadde veya ... Devamını Oku »

Asfalt Eğitim Seminerinde Zemin Uygulaması Yapıldı

Asfalt Eğitim Seminerinde Zemin Uygulaması Yapıldı :Batman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı Asfalt serim ve yama ekibine “Asfalt Üretimi, Serimi ve Laboratuvar Hizmetleri” konulu eğitim semineri verildi. İSFALT A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. İbrahim SÖNMEZ, Ar-Ge Müdürü Kasım YILDIZ, Uygulama Müdürü Fethi TURGUT ve Kalite Kontrol Şefi Süleyman GİRİT tarafından verilen teorik eğitimin ardından, sahadaki uygulamalı bölümüne geçildi. Batman ... Devamını Oku »

Batmanda Yol Yapım ve Bakım Çalışmaları Sürüyor

Batmanda Yol Yapım ve Bakım Çalışmaları Sürüyor :Batman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, havaların düzelmesini fırsat bilerek yol yapım ve bakım çalışmalarını yoğunlaştırdı. Asfalt yollardaki bozulmaları ve bozulma noktalarını sokak sokak tespit eden Asfalt ekiplerimiz, yollardaki aşınmanın önüne geçmek ve trafik akışının sorunsuz gerçek eşmesi için tespit edilen yollarda asfalt yama çalışmaları yürütüyor. Yol bakım çalışmaları kapsamında Bağlar Mahallesi, ... Devamını Oku »

Batman Belediyesinden Okul Bahçelerine Düzenleme

Batman Belediyesinden Okul Bahçelerine Düzenleme :Karşıyaka Mahallesi’nde bulunan Sakarya İlkokulu ve Petrolkent Mahallesinde bulunan 16 Mayıs Ortaokulu bahçe ve oyun alanlarının, Belediye Fen ekipleri gerçekleştirilen asfalt yama ve kilit taşı döşeme hizmetleriyle çehresi güzelleştirildi. Belediye asfalt yama ekipleri tarafından Karşıyaka Mahallesi’nde bulunan Sakarya İlkokulu bahçesinde asfalt yamalama gerçekleştirildi. Elektrik hatlarının döşenmesi nedeniyle bozulan okul bahçesinde, bozuk alanlar önce temizlenip sonra ... Devamını Oku »

Emekli Sen TOKİ’ye sinyalizasyon sistemi

Emekli Sen TOKİ’ye sinyalizasyon sistemi :Batman Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Batman Üniversitesi Raman kampüsü yolu üzerinde bulunan ve bin 500 civarında konuta sahip Emekli Sen TOKİ kavşağına sinyalizasyon sistemi kurdu. Çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, ihtiyaç duyulan yerlerdeki şikâyetlere anında müdahale ederken, kavşaklara yönelik sinyalizasyon sistemleri taleplerini gerçekleştirmeye çalışıyor. Zaman zaman yaşanan trafik kazaları sonucu semt ... Devamını Oku »

Cumhuriyet Mahallesinde Çalışmalar Devam Ediyor

Cumhuriyet Mahallesinde Çalışmalar Devam Ediyor :Cumhuriyet Mahallesi 1501, 1502 ve 1504 sokaklarda kilit taşı düşeme çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Belediyemize bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz mahallede günde yaklaşık 900 metrekare kilit taşı döşüyor. Batman’ın Cumhuriyet Mahallesinde kilit taşı ve yağmur oluk taşı çalışmalarını aralıksız sürdüren Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz, 1501 sokakta 600 metrekare, 1502 sokakta da 800 metrekare ... Devamını Oku »