Cuma , 18 Ağustos 2017
Son Dakika

72. Batman

72. Batman

TÜPRAŞ Kavşağında son rötuşlar

Batman Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, trafik yoğunluğunun olduğu yerlerdeki sinyalizasyon yapım, bakım ve onarım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Vatandaşlardan gelen taleplerin yanı sıra tespit edilen noktalara anında müdahale eden ekiplerimiz, vakit kaybetmeden gerekli önlemleri alıyor. Özgürlük Bulvarı üzerinde bulunan TÜPRAŞ Kavşağında mahalle sakinleri ve esnaftan gelen talepleri değerlendiren Batman Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, anılan yerin sinyalizasyon sistemini yeniledi. Tüpraş Kavşağındaki ... Devamını Oku »

Batman Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü Çalışmalarını Sürdürüyor

Batman Belediye Başkanlığı Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, kent merkezinde yürüttüğü son altı aylık çalışmalarını kamuoyu ile paylaştı. Kent içindeki sinyalizasyon sistemlerinin kurulumunu ve düzenli ileyişini takip eden müdürlük aynı zamanda ihtiyaç duyulan kavşaklardaki sinyalizasyon sistemi oluşturma çalışmalarını yürütüyor. Emekli TOKİ, Kıbrıs Şehitleri Bulvarı ile Mezopotamya Caddesinin kesiştiği kavşak, İkiz Kule kavşağı, Yeni Komando Kavşağı ve İHL Kavşağı kavşaklarında sinyalizasyon sistemi kuran ... Devamını Oku »

Ermiye Mahallesine Asfalt Çalışması

Ermiye Mahallesine Asfalt Çalışması :Batman Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY’un en büyük çalışmalarından biri olan Muhtarlar toplantısının meyveleri verilmeye başlanıyor. Her ayın ilk haftasında Batman’da bulunan Mahalle Muhtarları ile Batman Belediyesi Konferans salonunda toplayarak sorunlarını dinleyen Belediye Başkan Vekili AKSOY, Mahalle Muhtarlarının takdirini topluyor. Yapılan son düzenlemelerle mahalle kapsamına alınan Batman’ın Erköklü (Ermiye) Mahalle muhtarının ‘Muhtarlar Toplantısı’nda gündeme getirdiği ... Devamını Oku »

Batman’ın Huzur Mahallesinde yol açma çalışması yapıldı

Batman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne başvuruda bulunarak yol güzergâhlarının kısaltılmasını isteyen Huzur Mahalle sakinlerinin talebi değerlendirildi. Mahallelerinde ulaşımın daha rahat bir şekilde yapılması için talepte bulunan mahalle sakinlerinin taleplerini değerlendiren ekipler yerinde yaptıkları çalışmalardan sonra Huzur Mahallesi 513 sokak ile 515 sokaklara paralel yolu kısaltma çalışmalarını başlattı. Belirlenen yol güzergahına stabilize malzemesi serilerek silindir ile sıkıştırma işlemi yapılıyor. Çalışmaların bitirilmesinin ... Devamını Oku »

Batman’da 40 Bin Ton Asfalt Serildi

Batman’da 40 Bin Ton Asfalt Serildi :Batman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı asfalt yapım ekibi Ramazan ayında başlattığı asfalt sezonuyla birlikte asfalt yama ve asfalt serim çalışmalarında toplam 40 bin asfalt serimi gerçekleştirdi. 200 santigrat derecede çıkan ve sokaklarda serilen asfaltın 150 santigrat derecede serildiğini belirten asfalt serim ekibi, Batman’ın ortam sıcaklığıyla birlikte yaklaşık 200 santigrat derecede çalıştıklarını belirttiler. Kültür ... Devamını Oku »

Görme Engelli Yayalar İçin Sesli Uyarı Sistemi

Görme Engelli Yayalar İçin Sesli Uyarı Sistemi :Batman Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü Atatürk ve Turgut Özal Bulvarları üzerindeki kavşaklara görme engelliler için “Konuşan Akustik Sesli Uyarı Sistemi”ni hayata geçirmeye başladı. Şehir içinde trafiğin yoğun olduğu ve engellilerin sık kullandığı noktaları belirleyen Belediyemiz Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, cadde ve bulvarlardaki kavşaklara “Konuşan Akustik Sesli Uyarı Sistemi” kurdu. Kurulan sistem sayesinde ... Devamını Oku »