Cumartesi , 21 Ekim 2017
Son Dakika

72. Batman

72. Batman

Batman Fen İşlerinde Durmak Yok Yola Devam

Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY’un “Zorunlu yerlere öncelik tanınsın” talimatıyla harekete geçen Belediye Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Çamlıca Mahallesinde 2480 sokak ile Hoşgörü Caddesinde asfalt serim çalışmasının ardından ekiplerimiz, Ana arterlerde ise kasis ve asfalt yama çalışmalarını sürdürüyor. Petrolkent Mahallesi Çamlıbel Caddesindeki çalışmalarına önceki gün başlayan ekiplerimiz 2879-2881-2802-2877 Sokaklarda asfalt serim çalışması yapıyor. Ayrı ... Devamını Oku »

Batman Belediyesi, okul yollarını yeniliyor

Batman Belediyesi, öğrencilerin ve öğrenci servislerinin daha iyi şartlarda okullara ulaşmalarının tedbirlerini alıyor. Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı asfalt ekipleri, Gültepe Mahallesi okullar bölgesinde bulunan yollarda başlattığı asfaltlama çalışmalarını titizlikle tamamladı. Ekiplerin hafta sonu yürüttükleri asfaltlama çalışmalarında toplam 1200 ton asfalt serimi yaptı. Okullar bölgesinde bulunan ve öğrenci ile öğrenci servislerinin sıklıkla kullandığı güzergahlarda asfaltlama çalışması yaptıklarını belirten Belediye Başkan ... Devamını Oku »

Batman Belediyesi Asflat Serim Ekibini Üçe Çıkardı

Batman kent merkezinde kış mevsimi öncesi ulaşım sorunu yaşanmaması için bütün ekipleri seferber ederken, asfalt serim ekibini de üçe çıkardı. Farklı mahallelerde, daha önce tespiti yapılan ve hizmet programına alınan yollar tek tek asfaltlanıyor. Asfalt serim ekibinin artırılması ile Belediye üç ayrı koldan çalışabilecek kapasiteye ulaştı. Mevsim koşullarını da iyi değerlendiren ekipler, çalışmalarıyla mahallelilerin takdirini kazanıyor. Fatih Mahallesindeki yolların da ... Devamını Oku »

TÜPRAŞ Kavşağında son rötuşlar

Batman Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, trafik yoğunluğunun olduğu yerlerdeki sinyalizasyon yapım, bakım ve onarım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Vatandaşlardan gelen taleplerin yanı sıra tespit edilen noktalara anında müdahale eden ekiplerimiz, vakit kaybetmeden gerekli önlemleri alıyor. Özgürlük Bulvarı üzerinde bulunan TÜPRAŞ Kavşağında mahalle sakinleri ve esnaftan gelen talepleri değerlendiren Batman Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, anılan yerin sinyalizasyon sistemini yeniledi. Tüpraş Kavşağındaki ... Devamını Oku »

Batman Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü Çalışmalarını Sürdürüyor

Batman Belediye Başkanlığı Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, kent merkezinde yürüttüğü son altı aylık çalışmalarını kamuoyu ile paylaştı. Kent içindeki sinyalizasyon sistemlerinin kurulumunu ve düzenli ileyişini takip eden müdürlük aynı zamanda ihtiyaç duyulan kavşaklardaki sinyalizasyon sistemi oluşturma çalışmalarını yürütüyor. Emekli TOKİ, Kıbrıs Şehitleri Bulvarı ile Mezopotamya Caddesinin kesiştiği kavşak, İkiz Kule kavşağı, Yeni Komando Kavşağı ve İHL Kavşağı kavşaklarında sinyalizasyon sistemi kuran ... Devamını Oku »

Ermiye Mahallesine Asfalt Çalışması

Ermiye Mahallesine Asfalt Çalışması :Batman Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY’un en büyük çalışmalarından biri olan Muhtarlar toplantısının meyveleri verilmeye başlanıyor. Her ayın ilk haftasında Batman’da bulunan Mahalle Muhtarları ile Batman Belediyesi Konferans salonunda toplayarak sorunlarını dinleyen Belediye Başkan Vekili AKSOY, Mahalle Muhtarlarının takdirini topluyor. Yapılan son düzenlemelerle mahalle kapsamına alınan Batman’ın Erköklü (Ermiye) Mahalle muhtarının ‘Muhtarlar Toplantısı’nda gündeme getirdiği ... Devamını Oku »