Perşembe , 14 Aralık 2017
Son Dakika

72. Batman

72. Batman

Asfaltlama çalışmaları Gültepe ve Erköklü’deydi

Batman Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Gültepe Mahallesi Eflatun Caddesi ve Erköklü Mahallesi bağlantı yollarında asfalt serim gerçekleştirerek deforme olmuş ve ulaşıma yeni açılan cadde ve sokakları yeni görünüme kavuşturdu. Yollarda çöküntü nedeniyle kullanılamayacak duruma gelen cadde ve sokaklar ile ulaşıma yeni açılan yollarda çalışma başlatan Belediye Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz, yaptıkları çalışmalarda yolların asfalt öncesi hazırlığını yapmasının ardından ... Devamını Oku »

Tilmerç’te Yeni Yollar Açılıp Asfaltlandı

Batman Belediyesi kent trafiğini rahatlatmak amacıyla yeni yol açma çalışmalarının yanı sıra mevcut yolların bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor. Belediye Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı Yol Yapım ve Bakım-Onarım Şefliği tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda Ziya Gökalp Mahallesi 80. Yıl Caddesinde altyapı çalışmalarının ardından asfalt serimi yapıldı Kent içinde yeni yollar açarak şehir içi ulaşımı rahatlatan Belediye ekipleri Tilmenç Mahallesi 3831, 3833, 3835, ... Devamını Oku »

Kıbrıs Şehitleri Caddesinde Kaldırım Düzenlemesi

Batman Belediyesi bir yandan alt yapı çalışmalarını aralıksız sürdürürken diğer yandan da üst yapı çalışmalarına yoğunlaşıyor. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü yol ve kaldırım ekipleri, Batman’ın Kültür, Pazaryeri ve Güneykent Mahallelerinin sınırları içerisinden geçen Kıbrıs Şehitleri Bulvarı’nın eski Tekel Müdürlüğü binasının bulunduğu bölümde kaldırım çalışmaları başlattı. Kış mevsimine rağmen aralıksız çalışmalarını yürüten ekiplerimiz, kaldırım çalışmalarında bazalt taşı döşüyor. Vatandaşların daha rahat ... Devamını Oku »

Batman Belediyesi Fen ekiplerinde, kış öncesi mevsim yoğunluğu

Batman Belediye Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı Fen-Yol ekipleri, yollarda hem asfaltlama hem de asfalt yama çalışmalarını gerçekleştiriyor. Fen yol ekipleri Batman’ın birçok yerinde eş zamanlı olarak yaptıkları çalışmalar kapsamında ana ve ara arterlerde asfalt yama, söküm, dolgu, temizlik, asfalta hazırlık, yeni yol açma, yol genişletme çalışmaları gerçekleştiriyor. Kış mevsimi dolayısıyla zarar gören, tahrip edilen yollarda iyileştirme çalışması gerçekleştiren ekiplerimiz, Batman’ın ... Devamını Oku »

Engelliler İçin Konuşan Sinyalizasyon

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından kent merkezinde trafiğin yoğun olduğu güzergahlara engelliler için konuşan sinyalizasyon sistemi kuruldu. Engelli vatandaşların trafikte daha rahat ilerleyebilmesi ve daha güvenli hareket etmelerini sağlayabilmek için Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire başkanlığı tarafından çalışma başlatıldı. Yapılan çalışma ile birlikte Beşyol, Hacıbekir, İkinisan, Uzun Sokak, Kazım Karabekir Kız Meslek Lisesi, İskele Caddesi kavşağı ile yaya ve üst geçitlerin bulunduğu ... Devamını Oku »

Batman’da Yollar Daha Güvenli Hale Getiriliyor

Batman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, yaya ve araç trafiği için tehlike oluşturabilecek noktaları belirleyerek yolları güvenli hale getiriyor. Batman’ın Tilmerç, Çamlıtepe ve Belde Mahallelerinin buluştuğu noktada yer alan demiryolu boyunca yol kenarına bariyer montajı yapılacak. Yaklaşık 400 metrelik yol yayalar ve araçlar için tehlike arz ettiğinden, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlemeye tabi tutuldu. Zaman zaman kazaların meydana geldiği yol ... Devamını Oku »